Истории за спасяване на бизнес – като бъдеще на работещите в трудни времена. Бартерът не като останка от миналото, а като възможност.
Темата коментира в “Нашият ден“ Николай Шербетов, собственик на идеи, които вероятно скоро ще се превърнат в опит за национално обединение на представители на различни икономически сфери.
Той е на 34 години, син на собственик на строителна фирма. Идва преди 3 години в София в желанието да намери това, в което е добър, и да повиши квалификацията си. Завършил е специалност “Водоснабдяване и канализация“. Фирмата му купува хотел, продаващ се чрез съдия изпълнител. Първата идея е да се предлагат почивки в хотела срещу най-различни услуги.
“Бартерът е бил много популярен в миналото, но за жалост са измислени парите. Хубаво е да имаш парите, но в днешно време бартерът би могъл да спаси бизнеси и хора. В днешно време е много трудно да продаваш стоки.
Появиха се много сайтове и групи във Фейсбук. Много хора гледат да продадат нещо, което не работи. Българите мразим да изхвърляме, затова имаме мазета и гаражи и други пространства, в които да складираме. Но накрая не можем да ги подарим, да ги продадем и трябва да ги хвърлим в природата."
Примери за бартер
"Вече имам три добри примера – ремонт на апартамента ми във Велико Търново, майсторът си хареса козирката, която му трябваше, така платих част от услугата.
Доста хора имаха нужда от компютри, телефони, те пък са добри копирайтъри, в момента ми правят презентациите."
Чуйте Николай Шербетов в звуковия файл.
На 25 февруари София ще бъде домакин на 11-ото издание на международния форум за иновации Innovation Explorer . Тазгодишното мото на събитието – " Екстремен свят" – отразява динамиката и предизвикателствата на съвремието ни, коментира основателката на форума Леона Асланова в ефира на предаването "Време за наука". Форумът ще постави фокус..
Всеки от нас, поне веднъж в живота си, се е питал: "Защо нямам тези способности?" – било то физическа издръжливост, интелектуална острота, изключителен талант или необикновена красота. Въображението ни неизменно ни тласка към размисъл за границите на човешките възможности и начините за тяхното преодоляване. Но докъде може да ни отведе това желание..
В рубриката "Времето на редактора" обръщаме внимание на една дългогодишна традиция, свързана с почитта към Васил Левски в град Карлово. Учениците от Средно училище "Васил Левски" продължават да пазят спомена за Апостола на свободата чрез ежегодни театрални постановки, които се радват на голям интерес от страна на жителите на града. Днес, в..
Колко опасни са вейповете? Ново проучване наскоро даде малко повече яснота за рисковете от употребата на вейпове. Вейповете станаха алтернатива на наргилето. Рекламите им са навсякъде в социалните мрежи. Инфлуенсъри и модели организират игри и ги подаряват. Те имат този "куул фактор". Рекламната кампания на една от марките е "Новото..
В рубриката "Разговорът" диригентът Йордан Камджалов и ръководителят на Първото частно училище и детска градина "Д-р Мария Монтесори" – Мая Василева, споделят своите възгледи за силата на музиката, образованието и духовността в изграждането на достойно общество. Музиката като мост към безсмъртието На 152-рата годишнина от гибелта на..
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg