Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Нараства ли интересът към лагерите сред природата

Снимка: Facebook / Детски лагер "Синьо лято"

Има ли по-голям интерес към лагерите навън? Наблюдават ли се проблеми при децата от заседяване? И какви са програмите, които предлагат от “Атмосфера спорт“.

Темата коментира в “Нашият ден“ Мая Захариева.

“През зимата сме ски училище на Витоша, позиционирани сме на “Алеко“. Започваме някъде от възрастова група 5 години.

При нас групите са много малки. Това е предимството, че по този начин има възможност да се обърне повече внимание на всяко едно дете. За учителите също е по-лесно.

Лятото сме занималня на Витоша. Имаме различни възрастови групи – горска детска градина, 5-7 години, имаме и тийнейджърска програма за по-напреднали.


Там програмата е по-различна. Ходим на водни ски, на Казичане, а също и в планината.

И вече междинната възраст, която са от първи до четвърти клас. За тях също си има адаптирана програма с басейни и с походи на Витоша. Като всеки ден си има някаква специална тематика.

При нас се записват всякакъв тип деца. Някои семейства са големи планинари и определено това веднага се вижда при децата. Но има други семейства, в които хората не ходят на планина и предпочитат детето да е на чист въздух през лятото.“

Чуйте Мая Захариева в звуковия файл.

Снимки: Фейсбук, БНР



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Как "Дивата София" ни учи да забелязваме природата в града

Д-р Атанас Грозданов от Биологическия факултет на Софийския университет сподели в ефира на "Нашият ден" вдъхновяващи мисли за градското биоразнообразие и инициативата "Дивата София". Основната цел на този проект е да разкрие на широката публика богатството на дивата природа, която съществува дори в рамките на големия град. Според д-р Грозданов много..

обновено на 03.12.24 в 13:14

Как общините могат да създават енергийни общности: ново обучение

В предаването "Време за наука" Христо Панчев, координатор на инициативата за "зелено възстановяване" в "Грийнпийс" за Централна и Източна Европа, разказва за новия проект на организацията – специализирания курс "Енергийно еспресо". "Енергийно еспресо" е безплатен онлайн курс, насочен към общински специалисти, ангажирани в сферата на градското..

обновено на 03.12.24 в 12:33

Жени и деца бежанци – пътят към успешната интеграция

В рамките на рубриката "Темата на деня" в ефира на "Нашият ден" се проведе задълбочен разговор за интеграцията на жените и децата бежанци от Украйна. Участие взеха Бистра Иванова, председател на "Мулти култи колектив", украинската поетеса Ана Багряна и Виктория Петрова, мениджър програми и оценка на проекти към "Българския фонд на жените"...

обновено на 03.12.24 в 10:22

Персонализирано здравословно хранене: Как работи платформата NutriWell?

В рубриката "Епизоди от живота" обсъдихме как иновативните технологии могат да подкрепят здравословния начин на живот. Владислав Живков, управител на "Инова Ливинг", представи проекта NutriWell – платформа, разработена с помощта на изкуствен интелект , която има за цел да подпомага здравословното хранене и социалното включване. "NutriWell е..

публикувано на 03.12.24 в 09:00

Запомнете: мендокусай!

В "Голямата къща на смешните хора" на редакция "Хумор и сатира" най-кратка и ясна е рубриката "Кратко и ясно".  Този път в нея насочваме вниманието си към далечна Япония – древна страна, населена с японци, които умеят кратко и ясно да назоват неща, процеси и явления, които ние няма и да се сетим да назовем.  Японците например имат термина..

публикувано на 02.12.24 в 18:10