Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Очаквайте в „Аларма“ на 22 юни Краси Георгиев

| обновено на 22.06.21 в 16:36
Ася Чанева и Краси Георгиев
Снимка: личен архив

На пръв поглед той не е нищо особено – изглежда като повечето мъже над 40 години, които поддържат тялото си в най-добра форма, без да го подлагат на химически субстанции.

Обикновените мъже ходят, той тича, повечето от нас вървят по-бавно или по-бързо, той бяга – винаги продължително – с часове, с дни, със седмици и много често с месеци.

Тичането го е завело на невероятни места по света – в пустини, в джунгли, зад полярния кръг - с най различни пътища, хора, обичаи и климат.

Той е маратонец. Но не просто маратонец, а ултрамаратонец – от онези, които изминават хиляди километри, тичайки – състезавайки се с времето, но най-вече със себе си.

Той е Краси Георгиев.

Участвал е и е финиширал на почти всички престижни ултра маратони в света, а започва да тича чак на 30 години.

Живял е над 20 години в чужбина, работил е като е готвач в скъпи и не толкова престижни ресторанти в Лондон. Преди няколко години случайно се връща в България и оттогава освен да тича, Краси помага – така, както само той може – привличайки внимание и финансови средства към нуждаещи се.

Дали тегли двутонен пикап, тича без прекъсване по 36 или 55 часа, или бяга по маршрута на паневропейския транспортен Коридор №8,преминавайки през три държави; Краси прави това с кауза.

Дали каузата му е да събира пари за деца с тежки заболявания, или да подкрепя психичното здраве – Краси винаги намира съмишленици в своя бяг.

В 90-те минути на „Аларма“ ще разберете за Краси Георгиев неща, които не сте знаели, дори и ако вече сте прочели книгата му „Да тичаш към себе си – моите 10 принципа за пълноценен живот“.

С Краси ще си говорим за себепознанието, за работата му като готвач по 15-17 часа на ден, за наркотиците, които отдавна са останали в миналото, за дисциплината и строгия режим сега, за някои екстремни случки, за татуировките, за едно куче, за половинки и за още много неща.

В предаването ще участва и Павлин Якимов – издателят на книгата „Да тичаш към себе си“, която е написана в съавторство с журналиста и преводача Даниел Пенев, автор на книгата „Хората, които променят България“.

Ако останете с „Аларма“ до 23 часа довечера, ще научите и как можете да получите книгата на Краси Георгиев.

Подробности очаквайте и на официалната страница на „Аларма“ във ФБ - Слушащи и правещи „Аларма“

Очаквайте пред септември официално представяне на книгата „Да тичаш към себе си – моите 10 принципа за пълноценен живот“ в София, Пловдив, Велико Търново, Кюстендил и в родния град на Краси – Панагюрище.

Очаквайте скоро и целия разговор с Краси Георгиев тук на нашия сайт.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Как "Дивата София" ни учи да забелязваме природата в града

Д-р Атанас Грозданов от Биологическия факултет на Софийския университет сподели в ефира на "Нашият ден" вдъхновяващи мисли за градското биоразнообразие и инициативата "Дивата София". Основната цел на този проект е да разкрие на широката публика богатството на дивата природа, която съществува дори в рамките на големия град. Според д-р Грозданов много..

обновено на 03.12.24 в 13:14

Как общините могат да създават енергийни общности: ново обучение

В предаването "Време за наука" Христо Панчев, координатор на инициативата за "зелено възстановяване" в "Грийнпийс" за Централна и Източна Европа, разказва за новия проект на организацията – специализирания курс "Енергийно еспресо". "Енергийно еспресо" е безплатен онлайн курс, насочен към общински специалисти, ангажирани в сферата на градското..

обновено на 03.12.24 в 12:33

Жени и деца бежанци – пътят към успешната интеграция

В рамките на рубриката "Темата на деня" в ефира на "Нашият ден" се проведе задълбочен разговор за интеграцията на жените и децата бежанци от Украйна. Участие взеха Бистра Иванова, председател на "Мулти култи колектив", украинската поетеса Ана Багряна и Виктория Петрова, мениджър програми и оценка на проекти към "Българския фонд на жените"...

обновено на 03.12.24 в 10:22

Персонализирано здравословно хранене: Как работи платформата NutriWell?

В рубриката "Епизоди от живота" обсъдихме как иновативните технологии могат да подкрепят здравословния начин на живот. Владислав Живков, управител на "Инова Ливинг", представи проекта NutriWell – платформа, разработена с помощта на изкуствен интелект , която има за цел да подпомага здравословното хранене и социалното включване. "NutriWell е..

публикувано на 03.12.24 в 09:00

Запомнете: мендокусай!

В "Голямата къща на смешните хора" на редакция "Хумор и сатира" най-кратка и ясна е рубриката "Кратко и ясно".  Този път в нея насочваме вниманието си към далечна Япония – древна страна, населена с японци, които умеят кратко и ясно да назоват неща, процеси и явления, които ние няма и да се сетим да назовем.  Японците например имат термина..

публикувано на 02.12.24 в 18:10