Има ли по-лятно питие от джина?
Джинът е бил създаден първоначално като лекарство. Прародителят на напитката е тръгнал от Холандия, а холандският лекар Франциск Силвий е написал първото писмено свидетелство за дестилация на джин като диуретично средство. Макар и холандски, джинът става популярен в Англия, английските войски се сражавали срещу испанците и го ползвали като лекарство за смелост, както и срещу многобройните болести, които вървят с всяка война. Моряците от британската военната флота го смесвали с лайм, за да се предпазят от скорбут. Любимият на мнозина джин/тоник е измислен по време на колонизацията на Индия, когато голяма част от британците са засегнати от малария. Затова британците правят отвара от кора от хинин. Тази отвара по-късно ще се превърне в добре познатия ни тоник.
Джинът може и да е създаден като лекарство, но сега джинът по-скоро се възприема като обичана лятна ободряваща напитка.
От 2-ри до 4-ти юли (петък-неделя) в Пловдив в квартала на творческите индустрии Капана се открива „Street GIN Festival“ или „Уличният фестивал на джина“. Колко различни видове джин има? Как се прави най-добрият коктейл джин/тоник? Как да си изберем крафт коктейл и кой за вас е най-добрият коктейл? Какви са хората, които пият джин? Какво да очакват посетителите от „Street GIN Festival“?
Ако животът ти поднесе лимон – направи си джин-тоник!
На 25 февруари София ще бъде домакин на 11-ото издание на международния форум за иновации Innovation Explorer . Тазгодишното мото на събитието – " Екстремен свят" – отразява динамиката и предизвикателствата на съвремието ни, коментира основателката на форума Леона Асланова в ефира на предаването "Време за наука". Форумът ще постави фокус..
Всеки от нас, поне веднъж в живота си, се е питал: "Защо нямам тези способности?" – било то физическа издръжливост, интелектуална острота, изключителен талант или необикновена красота. Въображението ни неизменно ни тласка към размисъл за границите на човешките възможности и начините за тяхното преодоляване. Но докъде може да ни отведе това желание..
В рубриката "Времето на редактора" обръщаме внимание на една дългогодишна традиция, свързана с почитта към Васил Левски в град Карлово. Учениците от Средно училище "Васил Левски" продължават да пазят спомена за Апостола на свободата чрез ежегодни театрални постановки, които се радват на голям интерес от страна на жителите на града. Днес, в..
Колко опасни са вейповете? Ново проучване наскоро даде малко повече яснота за рисковете от употребата на вейпове. Вейповете станаха алтернатива на наргилето. Рекламите им са навсякъде в социалните мрежи. Инфлуенсъри и модели организират игри и ги подаряват. Те имат този "куул фактор". Рекламната кампания на една от марките е "Новото..
В рубриката "Разговорът" диригентът Йордан Камджалов и ръководителят на Първото частно училище и детска градина "Д-р Мария Монтесори" – Мая Василева, споделят своите възгледи за силата на музиката, образованието и духовността в изграждането на достойно общество. Музиката като мост към безсмъртието На 152-рата годишнина от гибелта на..
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg