И в края на предизборната кампания Машинното гласуване отново е във фокуса на вниманието заради промените в изборното законодателство, бавенето на обществените поръчки и много краткото време за действие на изборната администрация.
В сегашния случай – времето просто беше враг и на Централната избирателна комисия, и на гласоподавателите. Някои анализатори прогнозираха един особен – „технически“ хаос по време на вота на 11 юли. Прогнозираше се, че българите – особено в по-малките населени места – просто няма да успеят технически да гласуват, защото както за тях, а и за повечето граждани от големите градове – това е нещо ново.
Но и преди сме наблюдавали законодателни промени в последния момент. Сега най-голямото за всички и най-вече за избирателите предизвикателство е провеждането на избори с машинно гласуване. Институциите досега бяха в ситуация, в която трябваше да работят в условия на ограничение на времето, но както се казва „ справиха се“.
Как се справиха – ще разберем само след два дни.
Частичните избори в Благоевград и в още няколко населени места преди две-три седмици показаха, че отвъд анализите на политическите наблюдатели – българските гласоподаватели се справиха с това „ново чудо“ – машините за гласуване. Реално тези частични местни избори се оказаха една репетиция за предсрочните парламентарни избори.
Говорителят на ЦИК Росица Матева разказа за „Нашият ден“ повече подробности около провелия се вече вот и как вижда ролята на Централната избирателна комисия за справянето ѝ с тези нови предизвикателства.
Чуйте разговора от звуковия файл.На 25 февруари София ще бъде домакин на 11-ото издание на международния форум за иновации Innovation Explorer . Тазгодишното мото на събитието – " Екстремен свят" – отразява динамиката и предизвикателствата на съвремието ни, коментира основателката на форума Леона Асланова в ефира на предаването "Време за наука". Форумът ще постави фокус..
Всеки от нас, поне веднъж в живота си, се е питал: "Защо нямам тези способности?" – било то физическа издръжливост, интелектуална острота, изключителен талант или необикновена красота. Въображението ни неизменно ни тласка към размисъл за границите на човешките възможности и начините за тяхното преодоляване. Но докъде може да ни отведе това желание..
В рубриката "Времето на редактора" обръщаме внимание на една дългогодишна традиция, свързана с почитта към Васил Левски в град Карлово. Учениците от Средно училище "Васил Левски" продължават да пазят спомена за Апостола на свободата чрез ежегодни театрални постановки, които се радват на голям интерес от страна на жителите на града. Днес, в..
Колко опасни са вейповете? Ново проучване наскоро даде малко повече яснота за рисковете от употребата на вейпове. Вейповете станаха алтернатива на наргилето. Рекламите им са навсякъде в социалните мрежи. Инфлуенсъри и модели организират игри и ги подаряват. Те имат този "куул фактор". Рекламната кампания на една от марките е "Новото..
В рубриката "Разговорът" диригентът Йордан Камджалов и ръководителят на Първото частно училище и детска градина "Д-р Мария Монтесори" – Мая Василева, споделят своите възгледи за силата на музиката, образованието и духовността в изграждането на достойно общество. Музиката като мост към безсмъртието На 152-рата годишнина от гибелта на..
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg