Провокиран от съвсем новите условия, в които се налага да работим и живеем заради Covid, проектът „Отново свързани: публика и културно съдържание в дигитална среда“ на организацията „Интеркултура консулт“ вече е готов с резултатите от проучванията на публиките и тяхното поведение и насоките към организациите в културния сектор. Партньори на Интеркултура по изпълнението му са ОСАИК „36 маймуни“, фондация „Мийтинг Пойнтс“, куклен театър „Мале-мале“, „Суйминг пул“ и експертите Петя Боюкова, Нели Стоева, Лидия Пейчева и Емил Денев.
Проучванията на публиките показват, че любителите на изкуството не се отказват от гледането в интернет на културните събития, но държат най-много на качеството, а при възможност предпочитат контактът с изкуството да е в реална среда, т.е. на живо. А за организациите най-важната препоръка е да държат на качеството на културните си продукти в дигитална среда. Според изследването, особено трудна е била адаптацията на театралното изкуство в интернет, заради спецификата. В бъдеще вероятно двата типа на представяне на културно съдържание ще бъдат смесени. Чуйте повече от проектния мениджър Милена Бербенкова, Диана Недева и Весела Деянова от „Мийтинг пойнтс“ в звуковия файл.
В Кюстендил във Възрожденското училище беше представена дебютната книга на София Стойнева "Нещо за подарък". Чуйте какво разказа нейната редакторка, поетесата Ива Спиридонова:
Регионалният исторически музей във Враца и Клубът на дейците на културата в града организираха кръгла маса на тема "Христо Ботев – единство от мисъл, слово и действие". На телефонната ни линия е Нели Стоянова , уредник в отдел "История на България – XV-XIX век. Събитието е част от проявите на тазгодишното издание на Ботевите дни във Враца.
Изложба фотографии на Деница Дикова беше открита на 27 май в Галерия "Етюд" в София. Деница Дикова е мултижанров артист, който изследва връзката между танц, движение, фотография и покой. Изложбата, наречена O D D I T Y можете да разгледате до 7 юни. Ето какво сподели преди откриването самата авторка за съчетаването на хореография, фотография, танц и..
Започва 12-ото издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино "Златната липа" в Стара Загора, който цели да популяризира европейското кино в България, като всяка година се показват най-новите и интересни филми от различни европейски страни. От 31 май до 4 юни фестивалът ще предложи богата и внимателно подбрана селекция от 54..
Вярвам, че изкуството притежава силата да променя хода на времето – да го спира, връща, забързва. Портретният жанр е именно едно от сечивата, чрез които това се случва. Портретът е следа от среща, памет за създадена връзка. В "Отвъд портрета" – замислен преди 20 години като поредица от акции, предмет на тази памет е специалната връзка между художник,..
Започва 12-ото издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино "Златната липа" в Стара Загора, който цели да популяризира европейското..
Сдружение "SOS Детски селища България" организира своя пръв Панаир на професиите в с. Дрен. Той е част от проекта "Пътешествие в света на науката и..
47 платна от различни творчески етапи на художника Енчо Пиронков предлага изложбата "Енчо Пиронков – живопис – колекция Банови". Те са събирани от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg