Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Георги Киряков: Евентуални предсрочни избори няма да променят политическата ситуация

Георги Киряков
Снимка: Мария Христова

Приключиха вчерашните консултации при президента Румен Радев – но не приключиха с някакво постигнато съгласие, а напротив, с най-различни мнения по проблемите на България.

От "Има такъв народ" пролича, че засега нямат желание да подкрепят евентуален кабинет на която и да е политическа сила. От ГЕРБ – СДС са съвсем ясни – няма да предложат кабинет за одобрение от парламента. От Демократична България смятат, че шансове все още има за правителство с третия мандат, но при известни условия и най-вече след сериозни преговори.

ДПС за малко нарушиха мълчанието си и техният депутат Рамадан Аталай вчера коментира, че на страната е необходимо програмно правителство, каквото и да означава това, което да направи реформите, ненаправени през последните 10-12 години.

Депутатите от 46-ия парламент - БГНЕС

Междувременно страната страда от пожари, много хора загубиха домовете си, мигрантският поток се засилва, токът за промишлеността бележи своите върхове в последните години, и Covid кризата настъпва… Всичко това българите ще го усетят в първите дни на есента.

За всички тези актуални проблеми, свързани по един толкова ясен начин и с управлението на България – за тях говори в „Нашият ден“ политологът Георги Киряков. Той прогнозира евентуални нови предсрочни избори, ако в следващите няколко дни и седмици политическите сили не постигнат някакво съгласие за създаване на правителство. Евентуални нови – трети избори за тази година, според Киряков, няма коренно да променят политическата ситуация в България и оттам не бива да се очакват никакви сензационни новини за промяна на политическата ситуация,  дори ако не съвпадат с президентските избори.   

Чуйте повече от звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

От египетските папируси до съвременните методи: През историята на пластичната хирургия с д-р Мектубджян

В предаването Lege Artis разгледахме темата за пластичната и възстановителната хирургия с участието на д-р Рупен Мектубджян – специалист по пластично-възстановителна и естетична хирургия в болница „Вита“. В откровен разговор д-р Мектубджян проследи историческото развитие на тази специалност и очерта съвременните ѝ измерения. По думите..

обновено на 16.04.25 в 12:08

Ще останат ли децата без педиатрична грижа в Пета градска болница?

Петима от общо седемината педиатри в детското отделение на столичната общинска Пета градска болница "Княгиня Клементина" са подали оставки в знак на протест срещу ниските им възнаграждения, които не отговарят на увеличаващия се обем работа.  Те настояват за 50% увеличаване на заплатите, в противен случай отделението ще затвори поради липса на..

обновено на 16.04.25 в 11:18
Пораженията в църквата

"Света Неделя" – споменът за една трагедия, която беляза век

На 16 април 2025 г. се навършва точно един век от най-страшния терористичен акт в историята на България — атентатът в софийската катедрала "Света Неделя". По този повод в ефира на БНР, в предаването "Темата на деня коментираме", историкът проф. Момчил Методиев, ръководител на департамент "История" в Нов български университет, припомни ужасяващите..

публикувано на 16.04.25 в 10:32
Инж. Габриела Данаилова, директор на ПГ „Васил Левски“ в Горна Оряховица

На учителя с любов: инж. Габриела Данаилова

Семейството на Професионалната техническа гимназия "Васил Левски" в Горна Оряховица – най-старото професионално училище в област Велико Търново, гостува в "Семейно радио" в лицето на директорката инж. Габриела Данаилова. Поканата е отправена от ученици от випуск 1979 година – част от училищната рок банда "Андромеда". Какви професии усвояват и как се..

публикувано на 15.04.25 в 15:03

Образованието отново в спор: Колко дни да може да извинява родителят?

В последните дни българската образователна система отново се оказа в центъра на общественото внимание – този път поводът е предложението да бъде намален броят на дните, в които родителите могат да извиняват отсъствията на децата си по домашни причини. Само преди година Министерството на образованието и науката (МОН) увеличи този лимит от 10 на 15..

обновено на 15.04.25 в 12:31