За да прекараш времето си в книга, историята в нея трябва да те накара да искаш да ѝ се отдадеш напълно, подобно на автора ѝ, докато я е писал. Лили Кинг пише „Писатели и любовници“ от любов към думите, към литературата и е дълбоко откровена в нея.
Новият роман на американската авторка разказва за пътя на Кейси – една жена в света на писането, която трябва да избере коя своя версия да бъде – писателката или любовницата на писателя. Тя подчинява живота си на литературата, за да покаже най-вече на себе си, че макар онова, което събужда ума ѝ, разтуптява сърцето ѝ и я прави истински жива, да я убива нежно, накрая именно то я спасява.
„Писатели и любовници“ има всички качества да се превърне в съвременна класика. Романът, който вече може да бъде прочетен и на български език, представя твореца в пълната му светлина. Лили Кинг не спестява нито разочарованията му, нито моментите, в които пада жертва на собствените си мечти, стремежи и любовни трепети. Тя представя както романтичната страна на творческия процес, така и саморазруштелната същност на всеки писател. В романа се чете и за Америка, оголена до болка.
Героинята на Лили Кинг вече шест години се опитва да завърши първия си роман, докато тъне в дългове и мечти. Загубила е майка си, а любовният ѝ живот е низ от краткотрайни афери и въздишки. Всичките ѝ състуденти са загърбили писането, но тя отказва да го направи. В противен случай всичко друго би било още по-ужасно.
Изправена пред вечния избор – да послуша разума си или да последва повика на сърцето си, Кейси се губи в уюта на литературата, за да се намери отново в собствената си любовна история.
В звуковия файл Темз Арабаджиева разказва повече.
В "Голямата къща на смешните хора" на редакция "Хумор и сатира" на особена почит е трудната и дори чепата, но много нужна в нашето сложно време рубрика "Право ти, куме, в черните очи". В нея без фалшив свян, без шикалкавене и недомлъвки говорим за нередности, за неща, които ни се набиват в очите не по хубавия начин. Този път в тази рубрика сме..
"ХаХаХа ИмПро Театър" отбелязват 15 години от създаването си с празничен спектакъл в "Топлоцентрала" на 13 декември. Те са първата импровизационна трупа у нас, започват случайно, самообучават се с импроенциклопедия в интернет и репетират в Борисовата градина. "Никой не беше правил такова нещо, пробвахме да видим. – разказва Ивайло Рогозинов,..
Световнопризнатият кулинарен фотограф Илиан Илиев представи най-новата си книга "Тя – какво ще готви" с повече от 130 лесни и вкусни рецепти, споделени от 21 жени, изявени кулинари. Готвачи, сладкари, шоколатиери, диетолози, телевизионни водещи, фитнес инструктори, кулинарни преподаватели, инфлуенсъри и блогъри – всички те споделят любими..
Концертите на тъмно "Невидима сцена" (Unseen Scene) се завръщат със зимно издание. По този начин публиката ще се потопи в свят, където светлината отстъпва, а тъмнината и музиката отключват сетивата. "Невидима сцена" е с участието на проекта WOOMB на Георги Линев (Kan Wakan) и Христо Йорданов. Целта е да създаде пространство, освободено..
Фотографът Деян Йорданов разказва за изложбата "Занаятчиите на София" като творчески процес и като част от професионалния му път. Деян Йорданов се занимава с фотография от 12 години. Последното творческо предизвикателство за него е заснемането на кадрите за изложбата, която може да бъде видяна на сцена "Централни хали" до утре (5..
Представлението "Апокриф" на театрална работилница "Сфумато" задава въпроси за живота между този и онзи свят, за срама, за битката между доброто и злото...
Когато викаш, за да бъдеш чут, всъщност пречиш на другия да те чуе. А когато искаш да разбереш повече за себе си и отношенията си с човека, с когото си..
В стилистиката на любимия филм "Неочаквана ваканция" зададохме въпроса към д-р Антония Първанова, която за пръв път гостува в седмичното издание "За..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg