Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

„33-те стратегии за войната“ oт Робърт Грийн – ново издание

„33-те стратегии за войната“ е фундаментален труд за усвояване и развиване на стратегическия подход към изпитанията, който печели на автора си титлата „Съвременният Макиавели“.

Книгата е илюстрирана с примери от историята и биографията на личности като Наполеон, Маргарет Тачър, Ханибал и др.

„33-те стратегии за войната“ на Робърт Грийн има стратегически ходове за справяне с житейските битки. Безмилостен в анализа си на човешкото поведение и скритата мотивация, Грийн успява да пресъздаде работещи стъпки и даде насоки, които водят до стратегически триумф във всеки аспект на воюването. 

Всяка една част от книгата е прицелена в отделен проблем, а решенията им са облечени като последователни ходове. Независимо дали става въпрос за класическа битка или за някоя от многото нейни съвременни версии, овладяването на психологическата издръжливост и запазването на твърдо и респектиращо присъствие са от огромно значение за успеха, твърди Робърт Грийн.

Издателят Веселин Тодоров представя преиздадената книга в „Артефир“ в разговор с Димитрина Кюркчиева.

Снимка – изд. Сиела





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

За белите петна и тъмните ъгли в съвременната българска история на изкуството

В предаването "Какво се случва" този път се разказва за това, което вече се е случвало. И по точно – за белите петна и тъмните ъгли в историята на българското изкуство от близкото минало – близкото несвършващо междувековие.  Променя ли се реалното положение в изкуството от тази недоосветеност? Защо съдбата на някои автори е като да са изтеглили "късата..

публикувано на 28.08.24 в 10:00
Владимир Люцканов

Владимир Люцканов: "Аполония" е низ от причудливи и луди случки

Владимир Люцканов – актъор, сценарист и режисьор, един от първите аполонци – си припомня в "Нашият ден" първите стъпки на "Аполония" и любими фестивални моменти. Люцканов е бил сред координаторите на "Аполония" още през втората година от нейното съществуване. Работата е била денонощна и изпълнена с ентусиазъм и куриозни случки. Люцканов..

публикувано на 28.08.24 в 09:08

Изложба с произведения на Наум Хаджимладенов в София

През лятото на 2024 година се навършват 130 години от рождението на изтъкнатия български художник, живописец и график Наум Хаджимладенов (1894 -1985 г.). Годишнината се отбелязва с възпоменателна изложба в Художествената галерия "Проф. Васил Захариев" в родния град на твореца Самоков и столичната галерия Artmark . Наум Хаджимладенов е един от..

публикувано на 27.08.24 в 08:10

Хуан Карлос Отеро ще води първия у нас професионален уъркшоп по фламенко

Испанският хореограф, танцьор и преподавател Хуан Карлос Отеро пристига след броени дни в нашата страна. В София той ще води първия за България професионален уъркшоп по фламенко танц. Заниманията ще се проведат от 7 до 11 септември в Регионалния център за съвременно изкуство "Топлоцентрала", а организатор е фондация "Ден Гри". Уъркшопът, който е..

публикувано на 26.08.24 в 17:50
Георги Караманев, Етиен Янев и Радина Владимирова

Дигитални двойници – за и против

Искате ли да общувате с дигитален двойник на ваш близък или любим човек? Бихте ли позволили вашите близки да общуват с ваш дигитален двойник след вашата смърт? Къде са границите на идентичността, човешкото и добрия вкус в дигитална среда? “Вечното аз” е във фокуса на дискусията в това издание на “Гласът на времето”. В него се обсъжда възможността..

публикувано на 26.08.24 в 16:00