Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Седмото издание на „Master of Art“ започва онлайн от днес

Фестивалът за документални филми, посветени на всички сфери на изкуството – архитектура, изобразително изкуство, литература, театър, музика, танц, кино, фотография... „Master of Art“, стартира днес своето седмо издание. #ваксинирайсесизкуство е слоганът на фестивала.

"Master of Art" е изключително културно събитие и е единственият в Източна Европа Международен филмов фестивал за документални филми, свързани специално с изкуството. 

От 10 до 28 февруари 2022 на платформата "Neterra.TV+" могат да се гледат над 30 пълнометражни и късометражни заглавия, включени в „Master of Art“. Продукциите, много от които сами произведения на изкуството, ще бъдат достъпни онлайн по всяко време от всяка точка на страната. Селекцията от пълнометражни филми включва 10 премиерни заглавия и 10 фаворити от предишни издания, станали любими на публиката и журито. 

Сред 10-те продукции, представяни зя първи път у нас, се открояват атрактивни заглавия на най-разнообразни теми. Могат да бъдат видени филмите "Чърчил и филмовият магнат", "Сезоните в Куинси: четири портрета на Джон Барджър", "Полък и Полък", "Безименната, историята на Жана и Бодлер". Сред премиерните заглавия е и българският документален филм "Заветът на Борис Христов" на младия режисьор Борис Славчев, който среща публиката със завещанието, оставено от световния бас. Друга премиерна българска лента е "Данте и въздушното перо" на режисьора Димитър Липовански, посветена на фестивала за съвременно изкуство „Процес – Пространство“ и на неговия създател Димитър Грозданов.

Фестивалът е организиран от продуцентска компания "Спотлайт" и Фондация „Master of Art” с подкрепата на Програма „Култура“ на Столична община. НДК е традиционен партньор на фестивала.

Продажбата на пакетите за фестивала вече стартира от 28-и януари.

Чуйте Найо Тицин за новото онлайн издание на кинофестивала „Master of Art“.

Снимки – „Master of Art“



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Къщите на София разказват своите истории

Изложбата "Истории зад фасадата" на Регионалния исторически музей София ще се открие днес в Централните хали от 19 часа . Тя показва своеобразен разказ от лични истории за хората, построили и живели в едни от най-емблематичните къщи в столицата. Йордана Николова, археолог и част от проекта "Клада бг" на музея, разказва, че екипът им е обикалял из 40..

публикувано на 12.09.24 в 15:10
Боян Арсов и София Бобчева

Бебе на борда на Народния театър

На 13 и 14 септември в Народния театър "Иван Вазов" на камерна сцена са премиерните спектакли на "Бебе на борда" от Кристофър Дюранг . Режисьор на представлението е Василена Радева. То се реализира по програмата "Театър+". Кристофър Дюранг умее да разкрива болката и гнева емоционално и изтънчено. Той е сред най-забавните съвременни комедиографи..

публикувано на 12.09.24 в 14:45

Архитектурата среща археологията

Днес (12 септември) започва Международният форум "Брацигово – каменният поток на времето" , който ще продължи до 14 септември . За опазването на недвижимото архитектурно наследство, археологията и традициите в "Нашият ден" говори архитект Десислава Димитрова . Началото на форума е поставено през 2021 година от Камарата на архитектите в..

публикувано на 12.09.24 в 12:42
Або Славчев и Неда Узунколева

За книгите, поколенческите различия, света на 90-те години и света на ХХ век

В разгара на софийската Алея на книгата в "Нашият ден" разговаряме с Неда Узунколева , автор на романа "Днес не ми се излиза" , носител на Наградата "Южна пролет", както и с Або Славчев , писател, редактор, радиоводещ – за  книгите, поколенческите различия, света на 90-те години, и света на XXI век. Радослав Бимбалов: Много важно е да..

публикувано на 12.09.24 в 11:14

Радослав Бимбалов: Много важно е да признаем злото в себе си, за да го победим

Един роман, в който Бог се обръща към човека. Сюжет, който рисува една антиутопична картина за бъдещето, но говори за днес – за всички болни теми на времето, в което живеем. В "Нашият ден" Радослав Бимбалов представя своя роман "Ти, подобие мое" , който вече може да бъде намерен на Алея на книгата. Оруел написва антиутопията "1984" през..

публикувано на 12.09.24 в 10:33