Какви възможности за обучение (магистратури и МВА) в чужбина предлага традиционното изложение „Световно образование“ и какви шансове за развитие могат да получат младите хора в условията на изпитания за пазара на труда и бързо променяща се икономическа среда?
Събитието се провежда на 22 февруари от 15 до 19.00 часа и е онлайн.
Темата коментира в “Нашият ден“ Николай Христанов, мениджър висше образование в образователна компания “Интеграл“:
“Днес фокусът ще бъде върху магистърски и МВА програми и ще бъде бъдат представени университети от Нидерландия, от Великобритания и от Швейцария. Ще има и български университет, който предлага обучение и на английски език.
Желаещите да учат магистратура ще могат да разберат повече относно възможностите, таксите и финансовите условия. Какви стипендии се предлагат за магистърските програми, какви са сроковете за кандидатстване и възможностите за стажове.“
Финансиране и възможности за стипендии
“Излизането на Великобритания от ЕС даде своя ефект, таксите се промениха. Предвид факта, че вече ни разглеждат заедно с останалите държави, които са извън ЕС и таксите са по-високи, няма възможност за кредит, както беше преди излизането на Великобритания от ЕС, но пък университетите се опитват да задържат студентите от ЕС, като им предлагат възможност за стипендии.
Различното е, че е има необходимост българите да кандидатстват и за студентска виза, за да се обучават във Великобритания, която се отпуска при изпълнение на академичните критерии на университета.
Има възможности в Нидерландия с такси от 2200 евро на година, в Белгия таксата е 960 евро, във Франция и Германия също има по-достъпни магистърски програми. Скандинавските държави все още са отворени за прием, където образованието е безплатно.“
Магистратурата
“Тя е необходима или поне силно препоръчителна в Европа в случаите, в които има нужда от по-тясна специализация или пък промяна на направлението, защото има кандидати, които, завършвайки бакалавърска степен – дали на база на житейски опит, или на работна позиция, която са успели да намерят – решават, че искат да променят своята квалификация. Една магистратура би било надграждане и възможност за по-добра реализация.“
Чуйте Николай Христанов в звуковия файл.
В "Голямата къща на смешните хора" на редакция "Хумор и сатира" най-кратка и ясна е рубриката "Кратко и ясно". Този път в нея насочваме вниманието си към далечна Япония – древна страна, населена с японци, които умеят кратко и ясно да назоват неща, процеси и явления, които ние няма и да се сетим да назовем. Японците например имат термина..
От 3 до 5 декември в кино "Люмиер" ще се проведе 19-ото издание на фестивала за приключенско кино, туризъм и активен начин на живот "Дни на предизвикателствата" . Елиза Стоева запознава слушателите на "Нашият ден" с акцентите в програмата. "За три дни ще се опитаме да обхванем огромен спектър от предизвикателства. Очакват ни над 10..
Фондация BCause отбелязва международната инициатива #GivingTuesday или Щедрият вторник на 3 декември за 20-и пореден път. Тази световна инициатива, възникнала в САЩ през 2012 г. като контрапункт на манията по безконтролното пазаруване след Черния петък, цели да обедини бизнеса, благотворителните организации и местните общности в подкрепа на..
Ефирът на предаването "Нашият ден" от днес е и платформа за изява на хора, чиито идеи и бизнес модели са насочени към устойчиво бъдеще и разрешаването на екологични проблеми. В новата поредица "Зелените новатори на България" слушателите ще се запознаят с вдъхновяващи личности и техните усилия за справяне с климатичните предизвикателства...
В ефира на предаването "Нашият ден" Атанас Димитров, председател на църковното настоятелство на новоизграждащия се храм "Св. Патриарх Евтимий Търновски" в квартал "Люлин", разказа за инициативата "Децата на Люлин". Тази дългосрочна гражданска инициатива се фокусира върху създаването на православен храм в най-големия жилищен комплекс на..
Австралиецът Саймън Бони (р.1961, Сидни) и групата му Crime & The City Solution пристигат за първи у нас в понеделник, на 2 декември, за да..
Две от късните реформаторски опери на Кристоф Вилибалд Глук бяха изпълнени в две водещи белгийски музикални институции – във Фламандската опера в Антверпен..
Тази година Европейската лаборатория по физика на елементарните частици (ЦЕРН) отбеляза своята 70-годишнина. ЦЕРН е основан от 12 европейски..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg