Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Симеон Русанов:

Инвестирайте до 15% от личните си финанси в криптовалута

България е в топ пет на дигиталните активи

| обновено на 18.04.22 в 11:48
Биткойн
Снимка: Ройтерс

Колко сигурни са вложенията ни в криптовалута и можем ли да разчитаме на бърза възвращаемост на този тип инвестиция?

Темата коментира в "Нашия ден" Симеон Русанов, отдел проучвания, NEXО: 

“В последните няколко години търговията с криптовалути набра изключителна популярност, като привлича редица начинаещи трейдъри и инвеститори, които искат да опитат да се възползват от криптореволюцията. Рисковете, които крият този вид инвестиции е, че когато се достигне до загуба на криптовалута, тя  е трайна и невъзвратима.“

Най-сигурният начин е да държим вложенията в дигитални активи, т.нар. "студени портфейли". Това е връзка от публичен и частен ключ, в която публичният ключ е еквивалента на банковата сметка, а частният еквивалента на паролата в света, в който живеем“.

Какво може да се случи с дигиталните ни пари?

“Препоръката на  професионалистите е  да не се инвестират повече от  10-15% от състоянието в подобен тип активи, тъй като пазарът е доста динамичен. Пазарът в криптовалути в момента е доста по-динамичен, но крие рискове за хората, които не познават добре дигиталните активи.

Проблемът на подобен подход е, че не можем да изкараме никаква възвращаемост на нашите активи, а и доста от потребителите в екосистемата предпочитат да държат активите си на централизирани борси или в т.нар. свят на децентрализираните финанси“.

България

“България е в топ пет по вертикалата за дигитални активи. Краткосрочните цели са изработка на високачествени игри и анимации, които са изцяло български продукти.“

Повече можете да чуете от звуковия файл.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Възрастните хора и дигиталните медии и обучение

По-уязвими ли са поколенията, израснали преди интернет, към фалшиви новини, пропаганда, конспиративни теории и здравна дезинформация?  Конференцията "Информацията има значение: Практики за повишаване на дигиталната и медийна грамотност на възрастните", организирана от фондация "Глобални библиотеки" - България , беше посветена на..

публикувано на 19.10.24 в 16:54

Рабиша, селото в което се живее трудно

Село Рабиша се намира в община Белоградчик, област Видин и е известно с пещерата "Магура", която се намира на 3 километра от селото и с най-голямото по площ вътрешно езеро у нас – Рабишкото езеро. Според последното преброяване в Рабиша живеят 245 човека. Преди 90 години жителите на селото били 1296. Църквата "Свети пророк Илия" е построена..

публикувано на 19.10.24 в 08:15
д-р Орлин Колев и Анелия Торошанова

За дискриминацията – тормоз, преследване, подбуждане

В рубриката "Съветите на адвоката" на юридическото предаване "Законът и Темида" д-р Орлин Колев – експерт по конституционно право, преподавател в ЮФ на СУ "Св. Климент Охридски", член на Комисията за защита от дискриминация, дългогодишен консултант на предаването, отговаря в ефир на слушателски въпроси. Петър Ненов, София: С оглед на обстоятелството,..

публикувано на 18.10.24 в 15:00

Персонализирана терапия за рак: Български изследовател сред водещите млади учени на света

Иновативното проучване на лечение на рак на гърдата, ръководено от д-р инж. Веселина Узунова, ѝ донесе място сред топ 30 финалисти в световния формат на Програма "Най-изявените млади личности на света" за 2023 г., организирана от Международната младежка камара – България (JCI Bulgaria). Проучването ѝ в областта на туморната нанотераностика следва..

обновено на 18.10.24 в 12:40
адв. Петър Николов, Анелия Торошанова, адв. Елка Пороминска и адв. Деян Драгиев (от ляво надясно)

Противоречат ли на правото на ЕС промените в Закона за адвокатурата?

Противоречат ли на правото на ЕС промените в Закона за адвокатурата? Какви изисквания има нормативната уредба на Европейския  съюз по отношение на защитата на важни, според договора на функционирането на ЕС, принципи и права, във връзка със съдебните разноски и възнагражденията на адвоката? За справедливата и балансирана законодателна уредба – една..

публикувано на 18.10.24 в 12:35