От Конфедерацията на автобусните превозвачи настояват за това да се провери къде са отишли парите от тол системата. Те твърдят, че липсват и настояват за одит.
“За първи път чувам за това предложение, но подкрепям всеки един одит, който може да покаже по какъв начин се управляват процесите и по какъв начин се харчи публичният ресурс, така че не виждам проблем да се направи одит на тол системата. Важното е да се каже за какъв период назад“, казва в “Нашият ден“ Настимир Ананиев, председател на парламентарната комисия по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление.
Превозвачите твърдят, че исканията им не са удовлетворени
“Всеки има някакви искания, има криза. Първо, има война на нашия континент. Имаме енергийна криза, която е в цяла Европа, имаме и инфлационна. Има голям инфлационен натиск навсякъде в Европа, не само в България. В цялата тази среда е трудно за всеки български гражданин, за малкия, едрия и средния бизнес. Въпросът е, че държавата се опитва по максимално възможен начин да подпомогне всички тези групи, за да се справят с кризите. Няма как да бъде дадено на всеки, каквото поиска.
Другото ми притеснение е, че превозвачите бяха доста благоприятно третирани по времето на ГЕРБ и там има много хора, които са свързани с ГЕРБ.
Диалог с превозвачите може да се случи, но трябва политическите неща да се сложат настрана. Когато отиваш да преговаряш, да не е с мисълта, че трябва на всяка цена да има протест, а по-скоро, че трябва на всяка цена да намерим начин да се договорим.“
Обществен транспорт
“Знаете, че Столична община има огромен бюджет. Трябва да се провери защо в “Автотранспорт ЕАД“ не стигат пари за шофьорите.
Другият проблем в Столична община е, че там непрекъснато има различни скандали за корупционни схеми, които в един момент повдигат въпросите – защо трябва държавата трябва да плаща пари, които не са изразходвани по нерегламентиран начин, или пък изтичат в някаква посока. Затова призовах шофьорите да протестират пред Столична община с искане кметът Фандъкова да обясни защо няма средства за техните заплати.“
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
В рубриката "Темата на деня" разгледахме една особена заплаха, която експертите наричат "новата пандемия". Но не става въпрос за нов вирус, а за разпространението на интернет измамите, които се увеличават с безпрецедентни темпове. За да се обсъди този тревожен феномен, представители от Комисията за защита на потребителите, Европейския потребителски..
Преди броени дни Перник стана център на Националната младежка конференция под надслов "Приобщаващи общества и ролята на младите хора" . Събитието привлече над 100 участници от цялата страна, включително представители на младежки организации, държавни институции, местни власти и експерти по младежка политика. Конференцията имаше за цел да обсъди..
С Йовко Ламбрев, IT експерт, разговаряме в рубриката "Въпреки мрежата" за същността на компютърните престъпления. Къде да пазим многото си пароли? Какво да знаем за фалшивите профили? Защо да не се предоверяваме за неща, които изглеждат хубави, евтини и лесни за достъп? Какво са "фишинг" имейлите? Как да пазаруваме онлайн така, че да не попаднем в..
В Шестото издание на "Университетската седмица на книгата в УНСС" участват 20 издателства, които са подготвили намаления и промоции специално за студентите в Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Очакват се десет премиери на книги, с участието на техните автори. Съвременни книги за съвременни деца: Защо е важно съдържанието да е..
Албена и Павел Благеви са се издигали до селенията на боговете – планината Олимп. Оказа се, че макар да е с няколко метра по-нисък от Мусала, нейният връх..
Постановката, за която всички говорят – "Оръжията и човекът" на Бърнард Шоу, ще има премиера на сцената на Народния театър в три последователни вечери. На..
В "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Валентин Вълканов , преподавател по социология в НБУ, коментира процесите, които водят българското общество до..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg