Представяне на книгата "164 казанлъшки учители от 50-те и 60-те години на XX век“ на Стефан Саранеделчев се състоя в Музея на розата в Казанлък. В труда на Саранеделчев са събрани спомени, интервюта, очерци, биографични справки и снимки за учители от града на розите, оставили следа и принос в българското образование.
В книгата са включени имена като Димитър Видолов. Методи Ташев, Драган Георгиев, Лиляна Димитрова, Тодор Минков, Мария Лучева и други.
Зад усилията му да предпази тези хора, с които лично е имал досег, от забрава стоят три години срещи и разговори с техни близки и ученици от различни поколения.
“Исках по някакъв начин да остане информацията за хора, които са личности в своето време, но за тях се пише или малко, или изобщо не се пише. Това са хора, до които съм имал някакъв досег или са били мои преподаватели“, казва в “Нашият ден“ Стефан Саранеделчев.
Стефан Саранеделчев е казанлъшки юрист с дългогодишен стаж. Автор е на книгите „Зад превръзката Темида закачливо ни намига“, „111 юристи, свързани със Старозагорска област: Чувството за справедливост – основен закон“, „Да преодолеем забравата – летопис на стар казанлъшки род“, „Да възродим задружността – потомците на Пенчо Калайджиев от Казанлък 1815 – 2015 г.“, „Думите отлитат, написаното…“ и „Да съхраним зелените клонки – хроника на рода Саранеделчеви от Казанлък“.
Дни преди датата 19 февруари, когато българите честват годишнината от обесването на Апостола на свободата, отдаваме почит на неговите живот и дело. За отговорността да си наследник на Васил Левски в "Нашият ден" говори Христина Богданова , една от наследниците му, която прави много да не бъде делото му забравено, а паметта за него изкривена...
В редакция "Хумор и сатира" акъл имаме за всички, че и ще остане. Ето например достатъчно акъл как да бъде изградена бързо и без особени вложения от наша страна стратегическата магистрала до Видин. Отговорните за това фактори, разните там магистралостроители и давачите на обещания да взимат по лист и химикалка и да си водят записки. Чуйте за..
На вчерашния 4 февруари 2024 г. 22-годишна жена намушка няколко души в центъра на София. В ефира на "Lege Atris" психиатърът Цветеслава Гълъбова коментира случая и постави акцент върху проблемите в системата за психично здраве в България. Жена намушка с нож трима души на столичния булевард "Витоша" (ОБНОВЕНА) Според д-р Гълъбова жената е..
Тема с продължение: Какво се случва с наредбите, засягащи парантерално хранене, какво дело в Административния съд на София предстои на 7 февруари – интервю в Lege Artis с д-р Антоанета Тончева , генетик и член на сдружението "Общност Мостове". Предстои открито съдебно заседание по сигнала за дискриминация на Наредба № 2 и Закона за здравето...
Катедра "Радио и телевизия" към Факултета по журналистика и масова комуникация на Софийския университет "Св. Климент Охридски" организира среща с училищните медии в страната в рамките на своя годишен фестивал. Това обяви доц. Жана Попова в ефира на предаването "Нашият ден" . Според нея инициативата цели да обедини всички форми на училищна..
Днес (5 февруари) се навършват 40 години от откриването на Експерименталния сатирично-вариететен театър към Дома на хумора и сатирата в Габрово . Негови..
На вчерашния 4 февруари 2024 г. 22-годишна жена намушка няколко души в центъра на София. В ефира на "Lege Atris" психиатърът Цветеслава Гълъбова..
Вечно живият театър и класическата драматургия са неговата страст. Той е български режисьор с европейско измерение като творец, магьосник за актьорите...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg