Публиката го познава от постановките "Ние врабчетата“, "Грозният“, "Shopping and F***ing". Вече е част от трупата на Драматичен театър - Търговище. Репетира за най-новото представление "Суперчовек“, чиято премиера ще е съвсем скоро. Завършил е актьорско майсторство в НАТФИЗ през 2021 г. в класа на проф. Ивайло Христов. Участва във филма на своя учител "Страх“– българското предложение в категорията "Най-добър чуждоезичен филм“ на наградите "Оскар“. Типичен представител на поколението Z. За такива младежи казват, че са "родени с компютърна мишка в ръка“ или че са се "научили първо да използват технологиите, а после да четат“. Този млад актьор прави и първите си крачки в журналистиката.
В ролята на Главен герой в "Нашият ден“ влиза актьорът Радослав Радев - Радо. Ето какво споделя младият актьор за сцената и живота: "В последно време не мога да правя голяма разлика между личен и професионален живот. Може би е хубаво нещо. Усещам, че театърът, изкуството като цяло, става по-важна част от живота ми. И аз лично не обръщам много внимание на себе си, което може би е едно от лошите неща в тази професия. Обичам това, което правя".
"Аз попадам в поколениeто Z. Описват ни като много цветни, която е вярно. Обичам да наблюдавам хората, моята професия го изисква. Това, което ми прави впечатление през последните години, е, че хората на моята възраст са много цветни, много различни, без особени задръжки", допълва младият актьор.
Може ли един главен герой да изпълни своята роля, така че да накара всички да повярват в нещо, което решава, че е така. И точно обратното, може ли един главен герой така да провали нещата, че и всички останали да бъдат повлечени? "Голямо бреме е, когато носиш името “главен“, хората се влияят от теб. Много е тънък ледът, върху който се върви", твърди Радослав Радев - Радо.
От скоро Радослав Радев е част от трупата на Драматичен театър - Търговище. В момента репетира постановката "Суперчовек“ от Иржи Янку и Петр Свойтка. Тази съвременна чешка драматургия се прави за първи път в България. Преводът и режисурата са на Николай Гундеров. Пиесата е социална сатира и ни пренася в телевизионен риалити формат, чиито участници, събрани измежду най-колоритните и различни прослойки на обществото, се състезават за половин милион лева и титлата "Суперчовек“. На какви компромиси е готов човек, за да постигне победата и дали наистина целта оправдава средствата, предстои да разберем на 4 юли, когато е предвидена премиерата на голямата сцена на театъра в Търговище.
Журналистиката в живота на актьора
"Актьорската професия и журналистиката имат много допирни точки. Фокусирал съм се в изследователската работа в журналистиката. В НАТФИЗ са ни учили да сме любопитни, да търсим, да задаваме въпроси и да търсим отговори. И това откривам в журналистиката", казва актьорът.
Посланието
"Да се стремим да не слагаме етикети, за мен това е излишно нещо. Ние сме толкова цветни и различни хора. Всеки е красив по своему. Нека се стремим да търсим щастието, защото във времена, в които си казваме, че щастие няма, напротив – щастие има и то е навсякъде“, пожелава младият актьор.
Целия разговор можете да чуете в звуковия файл.Под звездното небе на София и сред красивата природа на Ботаническата градина на Българската академия на науките в София се намира пространство, в което посетителите ще се потопят в магическа атмосфера. В него светлината разказва истории. Шоуто ще предложи околосветско пътешествие, разположено в 7 различни тематични зони, с над 200 светлинни инсталации..
Фотоизложбата "Чуй гласа ми" за трета поредна година се утвърждава като символ на счупените стереотипи и доказва, че мъжете могат да бъдат най-силни, когато приемат своята уязвимост. Тя прави темата за мъжкото емоционално здраве по-достъпна през изкуството. Пред обектива на фотографа Павел Червенков застават осем мъже, които позволяват да се надникне..
"Приемането на българската литература от страна на читателите се промени. В момента най-търсените и четени книги са на български автори", коментира в "Артефир" идейният вдъхновител на Литературните награди "Перото" Светлозар Желев, а членът на журито на конкурса Оля Стоянова допълни: "Българската литература е в много добро състояние. Много се пише и..
На осми ноември в София се открива петото българско издание на Международния фестивал за етнографско кино "ОКО" . Негов основател е Тетяна Станева – бесарабска българка, фолклористка и самата тя режисьорка. Всяка година фестивалът се провежда в две държави – Украйна и България. В петте години на съществуването си Международния фестивал на..
Крехък е светът, в който живеем, деликатен. Всеки ден ни напомня и за доброто, и за лошото, от което е направен. Всеки ден ни казва, че са ни нужни те, "Ръцете, с които оцеляваме". С тях светът може да бъде и малко съвършен, и със сигурност наследен. А след ръцете, идва място и за сърцето. За "Анархията на сърцето", където метафората царува, а..
Албена и Павел Благеви са се издигали до селенията на боговете – планината Олимп. Оказа се, че макар да е с няколко метра по-нисък от Мусала, нейният връх..
Постановката, за която всички говорят – "Оръжията и човекът" на Бърнард Шоу, ще има премиера на сцената на Народния театър в три последователни вечери. На..
В "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Валентин Вълканов , преподавател по социология в НБУ, коментира процесите, които водят българското общество до..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg