Познат и обичан телевизионен водещ от БНТ, който неотдавна направи завой в кариерата си и избра да работи за предприемаческата и стартъп екосистема. Цели 17 години той води новините на БНТ. Едновременно с това е репортер, редактор, сценарист, автор на документални филми. 8 години е автор и водещ на повече от 600 броя на публицистичното риалити "БНТ такси“, в екипа работи и като режисьор и изпълнителен продуцент, което със сигурност зрителите още си спомнят. През 2012 г. минава през обучение в централата на CNN в Атланта, САЩ. Носител е на престижни журналистически награди. Завършил е НГДК "Св. Константин Кирил Философ“, след това УНСС, специалност "Маркетинг“.
Днес на сцената на Главния герой в "Нашият ден“ под светлините на ефирния прожектор застава Спас Кьосев. Ето какво споделя известният журналист за рязката промяна в професионалния си път:
"Признах си, че светът започва да напредва без мен. Завършил съм Класическата гимназия и там сме свикнали да гледаме на бъдещето през миналото. Не обичаме математиката, не обичаме много технологиите и иновациите. Там обичаме човека. Но в един момент си дадох сметка, че в днешно време, ако обичаш човека, трябва да си приятел на технологиите. Голямата причина е, че работата на журналиста е да укрепва обществото. Средната класа е имунитетът на всяко едно общество. Дадох си сметка в един момент, че ако помогна в България да се образува повече средна класа, така ще помогна на обществото", казва той.
Промяната в професионалното поприще провокира Спас Кьосев да стане част от социалните мрежи едва преди няколко месеца. Благодарение на новите си колеги от Българската стартъп асоциация се учи да ползва нови бизнес приложения. И допълва, че БНТ е причината известният журналист да се отдаде на иновациите и старъпите, на новия тип бизнес в България.
Стратегия България 2050
Кои са тези цели, които са надпартийни? В Българската стартъп асоциация търсят отговор на тези въпроси и работят върху Стратегия България 2050.
Спас Кьосев дълбоко вярва, че съвкупността от тези реформи биха позиционирали България на европейската технологична сцена, биха затворили вечния цикъл на “догонващи” и биха дали перспектива върху развитие на “изпреварващо” законодателство в сферите на автономни автомобили, роботика, космически технологии, нано- и биотехнолгии, интернет на нещата и други. Споделя, че в момента е "преводач" на обществото в разбирането му за стартъп екосистема.Какво се случва с кмета на Варна и България, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Спас Спасов , кореспондент на "Дневник" във Варна. "Това, което се случва във Варна, е в контекста на всичко, което се случва в тази държава, която като че все повече се движи към установяване на някаква триумвиратна и всъщност еднолична власт и в..
Какви грешки бяха направени по време на кампанията за влизането ни в еврозоната, как дезинформацията създаде страхове в обществото , какво ни казва Докладът на ЕК за върховенството на правото в България , коментира във "Въпреки мрежата" по програма "Христо Ботев" Георги Стоев , икономист, автор на платформата..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Симеон Симеонов, София : Пенсионер съм, на 65 години. Мой съсед предизвика умишлено инцидент, като заведе дело срещу мен, твърдейки, че съм го набил. Районният съд отсъди в негова полза, а аз обжалвах пред Окръжен съд. И двете..
Ще бъдат ли защитени интересите на гражданите с приемането на Закона за несъстоятелност на физическите лица? Какви са ? Коментар в юридическото предаване на програма "Христо Ботев" "Законът и Темида" прави консултантът д-р Деян Драгиев – адвокат, член на Софийска адвокатска колегия, с практика в сферата на търговското право, гражданския процес и..
История, памет и един разказ за научените и пропуснати уроци 30 години след едно от най-мрачните събития в новата европейска история – трагедията в Сребреница от юли 1995 година, случила се по време на Босненската война в контекста на разпадането Югославия. В Международния ден за възпоменание на жертвите на геноцида в Сребреница от 1995..
Какво се случва с кмета на Варна и България, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Спас Спасов , кореспондент на "Дневник" във Варна...
Какви грешки бяха направени по време на кампанията за влизането ни в еврозоната, как дезинформацията създаде страхове в обществото , какво ни..
Колко видимо може да бъде невидимото и възможно ли е да имаме очи и сетива за него? На 13 юли от 19.00 часа в Габровския драматичен театър "Рачо..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg