Познат и обичан телевизионен водещ от БНТ, който неотдавна направи завой в кариерата си и избра да работи за предприемаческата и стартъп екосистема. Цели 17 години той води новините на БНТ. Едновременно с това е репортер, редактор, сценарист, автор на документални филми. 8 години е автор и водещ на повече от 600 броя на публицистичното риалити "БНТ такси“, в екипа работи и като режисьор и изпълнителен продуцент, което със сигурност зрителите още си спомнят. През 2012 г. минава през обучение в централата на CNN в Атланта, САЩ. Носител е на престижни журналистически награди. Завършил е НГДК "Св. Константин Кирил Философ“, след това УНСС, специалност "Маркетинг“.
Днес на сцената на Главния герой в "Нашият ден“ под светлините на ефирния прожектор застава Спас Кьосев. Ето какво споделя известният журналист за рязката промяна в професионалния си път:
"Признах си, че светът започва да напредва без мен. Завършил съм Класическата гимназия и там сме свикнали да гледаме на бъдещето през миналото. Не обичаме математиката, не обичаме много технологиите и иновациите. Там обичаме човека. Но в един момент си дадох сметка, че в днешно време, ако обичаш човека, трябва да си приятел на технологиите. Голямата причина е, че работата на журналиста е да укрепва обществото. Средната класа е имунитетът на всяко едно общество. Дадох си сметка в един момент, че ако помогна в България да се образува повече средна класа, така ще помогна на обществото", казва той.
Промяната в професионалното поприще провокира Спас Кьосев да стане част от социалните мрежи едва преди няколко месеца. Благодарение на новите си колеги от Българската стартъп асоциация се учи да ползва нови бизнес приложения. И допълва, че БНТ е причината известният журналист да се отдаде на иновациите и старъпите, на новия тип бизнес в България.
Стратегия България 2050
Кои са тези цели, които са надпартийни? В Българската стартъп асоциация търсят отговор на тези въпроси и работят върху Стратегия България 2050.
Спас Кьосев дълбоко вярва, че съвкупността от тези реформи биха позиционирали България на европейската технологична сцена, биха затворили вечния цикъл на “догонващи” и биха дали перспектива върху развитие на “изпреварващо” законодателство в сферите на автономни автомобили, роботика, космически технологии, нано- и биотехнолгии, интернет на нещата и други. Споделя, че в момента е "преводач" на обществото в разбирането му за стартъп екосистема.В тринайстия от началото на годината петък водещите на "И рибар съм, и ловец съм" без излишни суеверия отправят поглед към ловните полета – Асен Масларски от студиото в София, Росен Мирчев от изложението "Природа. Лов. Риболов" в Пловдив, на което ще бъде посветено следващото предаване. Този път можем да чуем: - Отзвук от състезанието на стрелбищен..
Преди осем години Росен Маринов от Горна Оряховица купува заедно със семейството си двете последни оцелели къщи в отдалечена махала на севлиевското село Кръвеник и започва да възстановява както къщите, така и пасищата в района. До къщите се стига трудно, въпреки усилията на Росен да облагороди пътя. През 2022 г. той се установява за постоянно в..
Водещият на предаването и Теодор Цеков, журналист в сайта filternews.bg, по следите на европейските и световни събития. "Как тракторът кротко пасеше" – за съдържанието на тридневни запасни пакети за оцеляване в плана на Европейската комисия, или закъде сме без маникюристи, педикюристи и карти за игра? Възходът на европейските крайнодесни партии...
В поредния епизод на рубриката "Разговорът" се срещаме с проф. д-р Алексей Стоев – астроном, спелеолог, преподавател и председател на Българското пещерно дружество. Темата на разговора е историята и проблемите на пещерното движение в България, опазването и паспортизацията на пещерите у нас, както и липсата на Закон за пещерите. Повод за този..
"Екология на душата" е поредния междурелигиозен семинар за младите хора на България. Форумът събра близо 50 участници от 6 религиозни традиции от 13 населени места на България. Той е организиран от сдружение "Мостове" и Национален съвет на религиозните общности в България. Как младите хора, успяват да намерят път към различния, за диалога, за..
"Да летиш с плавници" на режисьорката Мария Аверина неотдавна беше избран за най-добър български документален филма на фестивала Master of Art в София...
На кого от политическите играчи за какво може да се вярва в преговорите между Русия и Украйна с посредничеството на САЩ – коментира в "Мрежата"..
"Мозъчната дейност обработва информацията, ако това е сходство с компютърната дейност – да, има такова. Мозъкът – това е неговата функция да обработва..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg