Нова визия на 11 спирки на градския транспорт в централната част на столицата са превърнати в изложбено пространство. Фотосите са на забележителности, подбрани от дипломатическите мисии на Австрия, Швейцария, Италия, Португалия, Финландия, Грузия, Дания, Румъния, Чехия, Израел и Суверенния Малтийски Орден. На всяко изображение има кратки данни за заснетия обект на български и английски език. Някои са и с QR код, даващ възможност за повече информация.
В забързаното всекидневие спирките на обществения транспорт са място, на което човек с една кратка разходка по няколко централни софийски булеварда може "да попътува“, докато чака обществен транспорт, до различни държави и континенти и да открие места, на които не е имал възможност да отиде.
Това е част от инициатива на художничката Петя Илиева от проекта ѝ “Изкуство за дипломация” (“Art4Diplomacy”).
От 17 август чакащите тролей на спирка пред Художествената академия в София могат да наслаждават на ренесансовия замък Амбрас, разположен на един от хълмовете на Инсбрук в Австрия. През 1564 г. той става резиденция на Фердинанд II. Той е покровител на изкуствата и събира в замъка голяма колекция от оръжия, картини, скулптури, украшения и други. Целият комплекс се състои от горен замък, долен замък и испанската зала, както и вътрешен двор с градина. В замъка се намира музей, който се смята за един от най-старите в света.
Какво трябва да знаем за Инсбрук? Градът е столица на областта Тирол от далечната 1429 г. и петият по големина град в Австрия. Разположен е равнината Ин. Той е пресечна точка на два важни пътя. Този между Германия и Италия, и между Австрия и Швейцария. Инсбрук се намира в подножието на алпийския проход Бернер.
В aртпространството на галерия Heritage, новият aртцентър в сърцето на София, е представена самостоятелна изложба на художника от старата школа майстори – Симеон Кръстев, която е обединена под мотото "2 in 1". Вернисажът колаборира две различни техники, а именно, акварел и маслена живопис. Откриването на експозицията предизвика жив интерес в..
Каква е разликата между западните и източните книжни панаири и форуми за литературен обмен? Как читателите в арабския свят се сдобиват с хартиени копия? Кои международни практики биват успешно интегрирани на българска почва и какъв е пътят на една книга от написването ѝ до преводи и чуждестранни издания? Гост на предаването "Литературата. Начин..
Професор Боян Добрев е ръководител на катедра "Стенопис" в Националната художествена академия и е доктор по изкуствознание и изобразителни изкуства. Създател е на множество мултимедийни реализации за нуждите на Министерството на външните работи, Софийски университет "Св. Климент Охридски", Министерство на икономиката, Посолството на САЩ в България,..
Илюстраторката и графична дизайнер Александра Рамирес е базирана в Лондон вече повече от 10 години. Нейната работа е насочена към дигиталния дизайн, но в изложбата си Slam Dunk в столичното галерийното пространство L44 Рамирес изразява огромната си любов към спорта и баскетбола, експериментирайки с техниката ситопечат. Александра е специализирала в..
Със своя "НЕпътеводител за Италия от А до Я" блогърът и пътешественик Иван Кръстев потапя читателите в магията на така наречената "Страна на Ботуша". Кръстев работи в строгата сфера на финансите, но неговата страст е пътуването. Като пишещ пътешественик той членува в Асоциацията на журналистите и писателите по туризма (АБУЖЕТ)...
Австралиецът Саймън Бони (р.1961, Сидни) и групата му Crime & The City Solution пристигат за първи у нас в понеделник, на 2 декември, за да..
Две от късните реформаторски опери на Кристоф Вилибалд Глук бяха изпълнени в две водещи белгийски музикални институции – във Фламандската опера в Антверпен..
Тази година Европейската лаборатория по физика на елементарните частици (ЦЕРН) отбеляза своята 70-годишнина. ЦЕРН е основан от 12 европейски..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg