Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обществото ни е управлявано от разделения. Виждаме щастливи софиянци и хора, оцеляващи с минимална заплата в провинцията

Атанас Михнев: България ще се управлява служебно, докато не се намери формула на разбирателство

Националист съм, искам тази нация да се развива!

Снимка: БГНЕС

“Важните теми на деня винаги ще бъдат свързани с икономиката и с това как живеят хората, добре ли живеят и щастливо ли живеят. Съвременната икономическа теория търси мерите на щастливия живот, не мерител на богатия живот. Ние сме една от страните, които са статистически аномалии, за това, че с покупателната способност, която имаме, сме една от най-нещастните нации.

Кой ще говори и кой ще присъства в Народното събрание, няма отношение към това какво ще сложи човек на трапезата и какво ще си купи“.

Казва в интервю за БНР Атанас Михнев, млад предприемач, депутат от ПП.

“Партията, в която участвах и продължавам да участвам активно – “Продължаваме промяната“, е против присъствието на Митрофанова. Има си решение на Европейския парламент да се изолират руските посланици от политическия живот на страната. Можем и да отидем по-далеч и да си кажем, България е евроатлантическа страна. Вотът на проантиевропейските партии в България е 11%.

ПП е пробългарска партия. Ние искаме богата и успешна България и хора с добри доходи. Това се постига само в един богат съюз.

Патриоти и националисти сме, настояваме български компании да печелят повече обществени поръчки в България. Моята българска фирма, създадена с български служители, плаща високи заплати“, посочва още той в ефира на “Нашият ден“.

Какво се случва в реалния свят?

“Личният ми анализ е, защото това не е политическо интервю, е, че българското общество е управлявано от разделения. Разделенията са видни от броя партии в парламента. Те са много повече, отколкото партиите в парламента преди 20 години.

Много може да се говори по темата дали разделенията не са функция на технологиите. Модерните социални медии позволяват на всеки да си изкаже мнението и да събере последователи, а не както е било навремето, когато е имало една телевизия.

Събуждаме се в една разделена държава – едните мразят единия, другите – другия. Когато това нещо се случи, диалогът става много по-труден. Самият факт, че дори най-големите две партии в България нямат над 70 депутати, а имат малко над 60. Това говори, че България е разделена. Когато погледнем през прозореца, го виждаме. Виждаме едни софиянци, които са много щастливи, виждаме и хора, които разчитат на минималната работна заплата в провинцията, затова е много важно тя да продължи да се вдига."

Когато обществото е разделено, не може да намери общ език и се връщаме към основите, към правилата. Когато има нарушение на правилата, играта се накъсва. Това се случва в България, когато има разделение, когато има несъгласие по важни неща, като това, че не бива да има корупция. Тогава Конституцията казва, че президентът прави служебни кабинети. И ето това се случва. България се управлява служебно и ще продължи да се управлява служебно, докато не се намери формула на разбирателство между хората“, казва още той.

Чуйте пълния разговор в звуковия файл.

Снимка: www.parliament.bg
По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Иван Евстратиев Гешов

История през поколенията II – разказва правнучката на Иван Евстратиев Гешов

"Нашият ден" предлага на своите слушатели втора част на интервюто с Александра Белинова-Морган, правнучка на една от най-видните личности в българската история – Ивaн Евстратиев Гешов – български министър-председател, един от основателите на Българското книжовно дружество; директор в БНБ, чийто подпис стои под първата емисия български левове...

публикувано на 22.04.25 в 13:30
Илина Конакчиева

Ролевата игра като форма на обучение чрез преживяване

За потенциала на ЛАРП (форма на ролева игра) да се използва за обучение, подобряване на комуникацията, работата в екип, взимането на решения и други полезни неща разговаряме във "Време за наука" с Илина Конакчиева , автор на учебно помагало за използване на ЛАРП игри в образованието. ЛАРП е съкращение от английското понятие Live Action Role..

публикувано на 22.04.25 в 13:24

Изследването Broken Class, Broken Glass и промените в производителния труд

Какво ни казва за променящия се свят на производителния труд изследването Broken class, Broken Glass – разговор във "Време за наука" с антрополога д-р Димитра Кофти. Д-р Кофти базира своите изследвания на теренни проучвания в България и Гърция. Тя е автор на докторантско изследване върху променящите се трудови отношения в контекста на..

публикувано на 22.04.25 в 11:46
Адв. Лъчезар Весов

В България няма механизъм, който урежда възможността за личен фалит

Българите имат малко познания и недобра преценка по отношение на тегленето, оползотворяването и управлението на изтеглен кредит. Поне това казва статистиката, според която един на всеки трима работещи има проблемен дълг. Какво е да си длъжник в България? Кой и как трябва да помогне на хората, изпаднали в неплатежоспособност, да си "стъпят на..

публикувано на 22.04.25 в 10:26

За Деня на Земята музеят "Земята и хората" ни кани на изложба и концерт

На 22 април 1970 г. в САЩ за първи път е отбелязан Денят на Земята. В проявите тогава се включват повече от 20 милиона американци от всички краища на страната. Като резултат от това събитие се оформя мощно движение в защита на околната среда и са приети законите за чист въздух и чиста вода на САЩ. Идеята е да се привлече вниманието на хората към..

публикувано на 22.04.25 в 08:39