"Чудесата на метлата", с автор Лени Рафаилова, е втора книга от поредицата Книги за деца и юноши. Произведението пренася в света на 12 деца с тъжна съдба. Съдба, която в един миг се преобръща, благодарение на едно много мъничко и неназовано чудо. Чудо, което търсим всеки един ден в живота си.
Тази история е история за доброто в човека, което на пръв поглед е безсилно да променя нещата, което изглежда мъничко и беззащитно, но това е само докато отвори широко очите си. Под грижите на Антония, доктор Радев и талантливия чичо Марин децата остават с надежда и вяра за живот. Те всички вярват в чудеса и затова и чудесата се случват на тях.
Авторът Лени Рафаилова е написала и други приказки за деца, и за пораснали такива. Тя поддържа свой собствен сайт за широката аудитория. В него намират място множество интересни, интригуващи, смешни и тъжни литературни творби.
За тези 12 момичета и момчета, дом не е покрив, легло и изправен водопровод, за тях домът е обичта, която искат да срещнат, за да ѝ подарят своята.
За магичните качества на метлата и какво провокира въображението на илюстратора, разказва Галя Петрова – автор на рисунките в "Чудесата на метлата". Защо история за деца без родители и какви са тези чудеса, които им се случват?, попита Ани Костова автора Лени Рафаилова.
Чуйте повече от звуковите файлове.
Снимка – изд. Екрие
Предстои седмото издание на Фестивала на българската книга в средата на юни в Брюксел. Той се организира от Българската културна асоциация в Белгия, чиято мисия е да популяризира нашата култура там и в съседните страни. През тези години Фестивалът се утвърждава като значимо културно събитие. Срещите на него са възможност за взаимно опознаване,..
Най-старият музей в югозападна България - Археологическият музей в Сандански, е домакин на предаването "Семейно радио" в края на април.Изнесеното студио е над основите на раннохристиянска базилика от V в. – базиликата на епископ Йоан. В съседните зали на втория етаж са изложени експонати от праисторията и античността. Музеят притежава ценна..
Режисьорският дебют на Боян Крачолов на Голяма сцена в Народения театър вдигна публиката на крака три поредни вечери. Причината са изумителните постановъчни решения, силното актьорско присъствие и усещането, че зад всяка дума на Том Стопард се крие въпрос, на който никой от нас все още няма ясен отговор, в премиерния спектакъл "Розенкранц и..
По повод Световния ден на изкуствата българският автор Александър Ал. Хаджихристов беше удостоен с почетна награда в Истанбул. Турската Асоциация за изкуство и литература "Санатаевет" ("Да на изкуството"), която подпомага хора на изкуството, е присъдила отличието за книгата с поезия на Александър Ал. Хаджихристов "Писалката на Господ", преведена и..
Ето какво пише в поканата за изложбата "Емил Стойчев. Срещи" авторът Иво Милев: "Причината за тази изложба са срещите ми с Емил Стойчев в един дълъг период от време през 2024 и 2025 г. Поводът беше организирането на неговата юбилейна изложба "Въображението е моята кръвна система" в СГХГ. …Срещите ни, обсъжданията на предстоящата изложба минаха през..
Режисьорският дебют на Боян Крачолов на Голяма сцена в Народения театър вдигна публиката на крака три поредни вечери. Причината са изумителните..
Село Горна Митрополия се намира в община Долна Митрополия, област Плевен. Името на селището идва от думите Митра (бог Митра) и полис (град) – и значението..
Най-старият музей в югозападна България - Археологическият музей в Сандански, е домакин на предаването "Семейно радио" в края на април.Изнесеното студио е..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg