Ако изкуството е територия, то музиката е мястото, в което със сигурност ще усетим най-реалното си собствено "Аз". Ще имаме възможността да наблюдаваме как понятия, значения и граници, с които сме се сраснали, постепенно се размиват, докато напълно изгубят своите очертания. През това време музиката ще твори вътре в нас собствената си реалност, използвайки за това собствените ни чувства; докато накрая не се озовем на единственото място, в което всеки може да се срещне със самия себе си.
За музиката и нейната територия разказват музикантите от групата "Кристофър Уайт". Средната им възраст е едва 26 години, но двама от тях (Даниеле Феббо и Иван Ценов) вече са добре познати в джаз средите с многото си концертни изпълнения към различни джаз формации. Вокалът на групата – Кристофър Уайт, прави изключително успешно кариера в сферата на поп музиката в YouTube и Tik Tok, с няколко стотици хиляди последователи и издадени два самостоятелни албума. Четвъртият член на групата е Борис Трифонов. Свирил е в няколко рок банди, Завършил е един от най-престижните университети за музика Falmouth University, Великобритания. В момента пише рок и филмова музика и също подготвя самостоятелен албум. Трима от групата са и музикални педагози.
Какво се случва, когато поп, рок и джаз музиканти се обединят с идеята да създават заедно музика, чуйте от разговора на Десислава Шапкарова с музикантите от групата "Кристофър Уайт"=
Снимките са предоставени от група "Кристофър Уайт"
Международният театрален фестивал "Дивадло" в Пилзен e един от най-престижните фестивали, посветени на театралното изкуство в Европа. Фестивалът представя най-доброто от чешкия театър и някои от най-значимите заглавия от международната сцена в различни форми и жанрове – драматичен, куклен и уличен театър, както и танц и мюзикъл. Театроведът..
Фестивалът за съвременен танц и пърформанс представя най значимите заглавия на световната сцена. С опита си и възможностите си световните и европейски имена с престижни награди, освен, че представят представления за широката публика, дават поле за дискусия със зрителите и създават и уоркшопи за професионалната танцова общност у нас. Сред предстоящите..
Ден на Института за литература при БАН с акцент върху научната периодика се състоя на 21 ноември. Научната периодика на Института включва списания и поредици, като издателският център "Боян Пенев" има важна роля. Научните издания на Института за литература към БАН, някои от които съществуват от много години, са четири – сп. "Литературна..
"Рисунка. Майстори" – така е наречен проектът на СБХ с куратор Явора Петрова. Тя кани 22-ма художници - майстори да участват със свои работи: "Поканих автори с биография в рисунката. Автори, които се изразяват чрез рисуването, които не обясняват своите мисли, а търсят образите за тях. Художници с уникален почерк, майстори в това, което правят във..
Краят на авторството, краят на кориците? Или вечно неизтребимите спори на живота ще си намерят нова почва някъде отвъд? Въпроси, които поставя книгата "Панспермия. Халюцинация за роман" от Полина Видас. Тяе магистър по литературна теория от Софийския университет и по психодрама към НБУ, психоаналитик и групов аналитик към Българско общество по..
В съботната вечер (23 ноември от 20 часа) ще си припомним три спектакъла на Софийската опера. Първият досег на българската публика с "Бохеми" е през..
В "Мрежата" гостува Ирина Морозовская, която е психотерапевт, известен бард, но най-вече одеситка. Проведох разговора си с нея на 19 ноември, ден след..
Фестивалът за съвременен танц и пърформанс представя най значимите заглавия на световната сцена. С опита си и възможностите си световните и европейски..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg