Според настоящия закон тези деца остават в системата на училищата през целия начален етап, без да повтарят класове. Човек би помислил, че идеята на този законопроект е грижата за неуспяващите деца, но вносителите му в прав текст дават едно друго обяснение и то е следното – не цитирам, защото е дълго, преразказвам коректно: такива деца много често са децата от двуезични семейства, които нямат потребност да образоват децата си. В средния курс те са причина останалите деца да понижат резултатите си.
Съществува един проблем в училище, който пречи на мнозинството деца да имат добри резултати и този проблем трябва да бъде решен, като изключим една друга малка част от образованието.
Това е като да имам болен зъб и зъболекарят, вместо да се опитва да разбере защо е болен този зъб, какво отношение има недоброто му състояние към всички мои органи и системи, дали нямам нужда от общ антибиотик или друга терапия, може ли той да бъде лекуван локално, да ми го извади.
Предложението на политическа партия "Възраждане“ едва ли ще бъде прието, но това не означава, че е безобидно и че депозирането му няма да доведе до негативни за обществото резултати.
Темата коментира гражданската активистка и правозащитничка Валентина Ташкова, ангажирана в много обществено-политически каузи и най-вече в борбата за достоен живот на хората с увреждания като представител на сдружение "Общност Мостове“.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Тази година на 30 април беше обнародван един нов Регламент 1183 на ЕП и на Съвета, който влезе в сила и с него се измени регламентът относно електронната идентификация и удостоверителните услуги при електронни трансакции на вътрешния пазар . Именно с този нов регламент беше въведена правната рамка на т.нар. "европейски дигитален портфейл за цифрова..
Днешният гост в рубриката „Мигранти с таланти“ е Анна Кузнецова от Москва, Русия, която успешно развива иновативен сладкарски бизнес в София. За първи път Анна посещава България на 5-годишна възраст, след като е диагностицирана с астма. Майка ѝ научава за благоприятния климат в Сандански и решават да прекарват по няколко месеца годишно там. Именно..
Рубриката "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз" на предаването "Законът и Темида" се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз . Можете да я слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа по програма "Христо Ботев". Шестата рубрика ще посветим основно на личните данни в правото на Европейския съюз..
През декември 2015 г. бе основано Сдружението на българите на остров Крит с амбициозната цел да защитава правата на българските граждани на острова и да съхранява родните традиции и култура. Под ръководството на Петър Анастасов, който живее в Гърция повече от две десетилетия, организацията изиграва ключова роля за укрепването на българската общност в..
В Мелитополския държавен педагогически университет "Богдан Хмелницки" в Украйна се проведе деветата поредна Международна научна конференция за млади българисти. Събитието бе организирано от Центъра по българистика и лектората по български език, литература и култура в университета, като акцентът тази година бе поставен върху темата " Младите в..
От 10 до 15 декември ще се проведе Софийския международен литературен фестивал в НДК. Дария Карапеткова , координатор на събитието, запознава..
В рубриката "Темите на деня" екипът ни имаше удоволствието да разговаря с Теодора Нишков, известна още като Принц Датски, и доц. д-р Александър Нишков,..
Нобеловият лауреат за литература Юн Фосе пише първата си пиеса "Някой ще дойде" през 1992 година. В края на 90-те пиесите на норвежкия писател започват да..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg