Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Какво да очакваме в годината на Водния заек?

Снимка: Pixabay

2023 е годината на Водния Заек. Тя започва на 22 януари 2023 г. и продължава до 9 февруари 2024 г.

“Самата водна стихия е женско начало. Имаме загадъчност и неяснота по отношение на събитията, които предстоят. Това, което е неясно до момента, ще придобие яснота едва през пролетта“, казва в ефира на “Нашият ден“ Мариана Мръвкова, Фън Шуй консултант.

“В очакване сме на това дипломатите да започнат да разговарят разумно на тема прекратяване на войната. Заекът е миролюбиво животно и при добри стечения на обстоятелствата може да ни донесе хармонична и добра година.“

Защо годината е на Черния воден заек?

“Защото черното е цветът на водата, тъй като в китайската астрология 12-те животни преминават в една цикличност от петте елемента. Всяко едно от животните преминава през 60-годишен цикъл в дадена стихия. В момента е ред на водните стихии – все още сме под влияние на Водния тигър и Водния заек.

Това са две водни години, в които се случват такива катаклизми, че няма как да има устойчивост. Устойчивостта предстои едва в 2024-25 година, в която влизаме в Дървената година, а дървото е символ на растеж, затова поставяме и ново начало“, казва още тя.


Да разчистим дома!

“Трябва да разчистим дома си от всичко, което не сме използвали в рамките на една година. Да изхвърлим старите неща и да освободим повече пространство за новите, като се обградим само с необходимото“, съветва тя.

Кои кристали да носим?

“От кристалите препоръчваме на първо място галенит, защото това е камък, който дава заземяване на всеки, който не се чувства сигурен и стабилен. Зайчето по природа е страхливо, а то няма как да не отдаде това влияние на хората, затова всеки, който не се чувства достатъчно сигурен в себе си, е добре да носи галенит.

В чисто личностен план препоръчваме на хората, които са загубили връзка със себе си, да намерят това време и за малко да останат в тишина, защото само тогава чуваме правилните неща в ума си“, съветва още тя в интервю за БНР.

Чуйте пълния разговор в звуковия файл.

Снимки: Pixabay
По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Мая Методиева: Бедността в България е без точен профил, никой няма гаранция за утрешния ден

Над 500 души в нужда от Враца и областта очакват хранителни пакети в навечерието на великденските празници. Каузата се нарича "Подари Великденска трапеза на баба и дядо от Северозапада ". От години доброволците от организацията "Прави добро! Бъди добър!" се грижат да дарят глътка радост на възрастни и самотни хора в един от най-трудните за живот..

публикувано на 02.04.25 в 17:20
Доц. Атанас Мангъров

Менингит: Симптоми, лечение и ваксини – експертен анализ

В днешното издание на Lege Artis обсъждаме менингита, начините на разпространение и ваксините срещу него с доц. Атанас Мангъров – водещ специалист в областта на инфекциозните болести. Причинители на бактериалния менингит Когато говорим за менингит, и по-специално за бактериалния, е важно да отбележим, че най-честите причинители..

обновено на 02.04.25 в 14:21
Д-р Атанаска Аврамова

Как да разпознаем ранните признаци на аутизма?

На Световния ден за информираност за аутизма бе проведен открит разговор за предизвикателствата, с които се сблъскват хората с аутизъм, както и за важността на ранната диагностика и интервенцията при деца с нарушения в развитието. В ефира на предаването Lege Artis д-р Атанаска Аврамова, началник на дневното отделение към Клиниката по детска психиатрия..

обновено на 02.04.25 в 12:33

Да дишаш е привилегия: Един живот в очакване на чудо

В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" ви срещнахме с Ирена Методиева – жена, която води една от най-трудните битки: за живота си, за глътката въздух, за мечтите си. Тя се бори вече 15 години, сама, с диагнозата пулмонална артериална хипертония . Историята вероятно е сходна с историите на много други хора, сблъскали се със същото..

обновено на 02.04.25 в 11:22

Ани Андонова: Децата с аутизъм вече са по-разпознаваеми и по-приети в обществото

На Световния ден за информираност за аутизма се проведе открит разговор за предизвикателствата, пред които са изправени хората с аутизъм, както и за важността на ранната диагностика и интервенция при децата с нарушения в развитието. В ефира на предаването "Нашият ден" Ани Андонова, представител на Асоциация Аутизъм, сподели своите наблюдения..

обновено на 02.04.25 в 10:15