Защо и днес съществуват две толкова различни медицини: конвенционалната, западна и традиционната, източна? Възможно ли е в едно човешко същество да работят две различни физиологии? На тези въпроси търси отговор д-р Богдан Руйчев в новата си книга "За произхода на света, живота и медицините на Изтока и Запада“ или гравитационна теория на медицината. Авторът споделя, че 20 години е подготвял този труд , който е писан в продължение на 15 години.
"Книгата разказва за три физиологични проблема. Първият е замитан от съвременната медицина и проблемът е, че има две медицини, на две скорости“, посочва той.
Според него е невъзможно е да се разделят телесните от психичните прояви. Когато се говори да психични прояви, за емоционални дисхармонии, които лесно могат да объркват цялостната клинична картина, защото под всяка емоция седят нервни медиатори. Именно тази комбинация въздейства на вътрешните органи.
Втората част на книгата отговаря на въпроса как може в този модерен свят да има един човек, а две физиологични схеми.
"Съществува една конвенционална западна, тази, към която сме ние и която познаваме всички и в която завърших успешно анестезиологичния си професионален път, в същото време съществува и една традиционна източна, която има много по-холистичен подход и която е много по-близко до процесите на живота, до самите физиологични явления“, казва д-р Руйчев.
Той твърди, че се търси "общо научно кратно“ между двете физиологични системи и къде те биха се срещнали, то нашата конвенционалната медицина е химия, а източната медицина е физика.
Заради болки в кръста д-р Руйчев, започва да търси обяснение на алтернативното лечение. С изненада той открива, че единствената сила, способна да управлява всичко това, е гравитацията. Така се ражда гравитационната му теория за появата и поддържането на живота. Неслучайно това е първият опит различните клонове на медицината да се обединят в единна наука, а не просто в система.
Гравитацията е стимул за физиологичните прояви у зрелия индивид до самата му смърт, което обяснява принципа на лечебно и профилактично въздействие в учения като тай чи, чи гун, йога, индийските чакри, пентакоординацията и други физически познания, които се разглеждат.
В книгата си д-р Руйчев проследява комплексното наблюдение при холистично лечение на хроничната болка. Той дефинира острата и хронична болка като две различни биологични явления, изискващи два съвсем различни лекарствени и методични подхода за лечението им.
Чуйте целия разговор с д-р Богдан Руйчев в звуковия файл.
Броени дни след 24-тия благотворителен Виенски бал в София, в "Моето семейство" гостуват продуцентът и режисьор проф. д. и. Румен Нейков и съпругата му Мария. София застава елегантно и уверено на световната карта на виенските балове благодарение и на семейство Нейкови. Отзвукът и посланията от Виенския бал в българската столица остават..
Въпросът "Вреден ли е смартфонът?" витае около нас непрекъснато. Всеки от нас е чувал изречението: "Хайде остави го този телефон!" От една страна, смартфонът е невероятно изобретение, което винаги позволява да поддържаме връзка със семейството и приятелите. В същото време разбираме, че това може да бъде вредно за здравето. Особено след..
Кристина и Нено Костови живеят в София, а фермата им за култивирани боровинки е в с. Осетеново до Калофер. Съвременните технологии им позволяват да контролират поливането и подхранването на растенията, сред които сортовото разнообразие е доволно богато. И Нено, и Кристина работят в IT сектора и работата им позволява да са гъвкави и да..
В рамките на рубриката "Разговорът" се задълбочихме в темата за анализа на архитектурните процеси – начин, по който те могат да бъдат разбирани от по-широката публика и да оформят градския дебат. С това се свързва и поредицата дискусии "ГРАД и КРИТИКА" , в контекста на представянето на книгата "KICKED A BUILDING LATELY? Архитектурна критика след..
Дискусията започва с изследването, което пише професор Александър Кьосев за "Чевенгур" на Андрей Платонов, използвайки единствения завършен роман на големия писател като ключ към особеностите на жанра "антиутопия". Разговорът с професор Кьосев, Владимир Полеганов, Зорница Гъркова и Николай Русев прераства в обсъждане на условността на границите между..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния..
Националното училище по танцови изкуства ще отбележи 20 години специалност "Модерен танц" със спектакъл на 26 февруари в зала 2 на НДК "Азарян" от 19..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg