Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Насаме с Аглика Генова и Любен Димитров

Любен Димитров, Аделина Александрова и Аглика Генова
Снимка: БНР

Това не е първата ми среща с тях. Запознахме се през 2016-а, когато в зората на "Предаване без име" Аглика и Любен бяха сред първите специални гости в нашето студио и освен с прекрасна музика, ни дариха  с много усмивки, светлина и добра енергия.

Седем години по-късно, отново броени дни преди Великден, се събираме в същото студио, за да споделим радостта от постигнатото през изминалия период и да направим равносметка на новозавоюваните победи и успехи. А също така – да обменим мъдростта и опита, които сме натрупали! Как се стига до върха и каква е цената на успеха, какво всъщност се крие зад нескончаемата поредица от награди и признания? Лесно или трудно е да бъдеш непрекъснато във фокуса на всеобщото внимание и какво НЕ знаят другите за клавирното дуо Генова-Димитров?

Всичко това, както и някои любопитни "малки истории"  от техния личен и професионален живот, можете да научите, ако проследите двете части на безкрайно интересния ни и откровен разговор. Ще звучи и много музика в тяхна интерпретация, включително от най-новите албуми на дуото с творби от Ейми Бийч, Карл Райнеке и Сергей Рахманинов.

Не пропускайте двете издания на "Предаване без име" на 8 и 15 април – началото е в 11.00 часа!


По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Софийски музикални седмици" – фестивал с дълга история и бъдеще

Международният фестивал "Софийски музикални седмици" е най-старият културен форум у нас, който не е прекъсвал своите издания през 55-годишната си история, въпреки многобройните трудности и сътресения. Фестивалът се радва на хиляди съмишленици и ценители на класическата музика от цял свят, които следят с интерес концертите и събитията през годините...

публикувано на 04.07.24 в 09:25

Маестро Валентин Пейчинов отново в България

Световноизвестният българо-американски оперен бас, дългогодишен солист в Метрополитън опера в Ню Йорк и вокален педагог – маестро Валентин Пейчинов е в България по повод новите Майсторски класове, които организира в родината. Тази година събитието е част от програмата на 55-ия Международен фестивал "Софийски музикални седмици". Маестро Валентин..

публикувано на 01.07.24 в 16:35
Виктор Янакиев (вляво) и Антон Митов

Антон Митов представя: Виктор Янакиев – класически музикант

През 1992 година родителите на Виктор заминават за Аржентина, където основават класически оркестър. Там се ражда Виктор, който като дете говори само испански и английски език. След завършване на средното си образование той идва в България и решава да остане тук. Защо? За аржентинския фолклор, "двете различни Аржентини", тангото, китарата, певеца,..

публикувано на 01.07.24 в 13:19

Българският "Лоенгрин" – празник на вокалното изкуство и оркестрово майсторство

"Неделният следобед" на 30 юни бе посветен изцяло на оперното изкуство. Поводите са два: новата постановка на "Лоенгрин" в Софийската опера и 110 години от рождението на изтъкнатия български оперен режисьор Михаил Хаджимишев. И между двата повода има пряка и много тясна връзка, защото предпоследната постановка на Вагнеровия шедьовър "Лоенгрин" в..

публикувано на 01.07.24 в 12:20

Програмата на Еврокласик ноктюрно от 1 до 31 юли 2024 г.

1 юли Изпълнения на Алина Ибрахимова (цигулка) и Седрик Тибергиан (пиано). 3.00 часа – Хавергал Брайън (1876-1972), "Легенда". 3.08 часа – Еужен Изаи (1858-1931), Елегична поема за цигулка и пиано, оп. 12. 3.23 часа – Цезар Франк (1822-1890), Соната за цигулка в Ла мажор. 3.53 часа – Лили Буланже (1893-1918), Ноктюрно. 3.56 часа – Цезар Франк..

публикувано на 30.06.24 в 10:40