Колко важна е културата във всекидневието на малкия град и какво привнася в живота му?
В двата малки града – Годеч и Етрополе, културата заема важно място в дневния ред на града. По думите на журналиста Методи Тодоров от изданието на града “Актуален глас“, Годеч е град, който през последните осем години активно се развива в културно отношение. Общинското ръководство в сътрудничество с културните дейци се стреми да предложи на жителите на града разнообразни културни мероприятия, които да задоволят техните културни нужди и да им предложат алтернатива за развлечение от “битовизмите и житейските несгоди“.
“Културата в Годеч се оказва много живо и упорито нещо, което дори след неуспешните опити да бъде заглушено, продължава да живее и да вдъхновява“, казва той в ефира на “Нашият ден“.
В предаването Тодоров подчертава, че културата е от изключително значение за Годеч. Тя не само задоволява културните нужди на местните жители, но също така запазва българската култура и я възпитава.
Относно отразяването на попфолк певицата Таня Боева той казва, че изданието отразява това, което се случва в града, което защитава името му “Актуален глас“.
Етрополе също има активни културни дейци, които работят в читалището и се грижат за обучението и развитието на децата в града. Те организират концерти и други културни мероприятия, които да разнообразят ежедневието в малкия град. В ефира на “Нашият ден“ журналистът Светлана Бошов подчертава важността на културата за местната общност:
“При нас има дейци, които работя в читалището, обучават и учат децата и това е една постоянна дисциплина. Тези хора организират концерти, макар и малки за различни празници. Опитват се да вкарат нови неща, за да е по-интересно на хората, на възрастните и младите, за да разнообразяват ежедневието в града“.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Центърът за книгата и департамент "Медии и комуникация" представят днес монографията -"ПР и изкуствен интелект"- автори Десислава Бошнакова и Евелина Христова. Събитието ще се проведе от 18:00 ч. в книжарницата на корпус I на Нов български университет. Повече познания за човешкия интелект ще ни помогнат да разберем изкуствения Водещ ще..
Започна записването за конкурса "Сайт на годината" , който се провежда за осми път. За фокуса на конкурса тази година, категориите и наградите, и тенденциите в развитието на българската уебсреда в "Нашият ден" говори Жюстин Томс от "Фондация за активно развитие на уеб". Конкурсът е насочен към собствениците и създателите на сайтове и..
Как институците, неправителствените организации и бизнесът могат да работят заедно за съхраняването на културното наследство в България? Каква е ролята на гражданите и как можем да изградим устойчив интерес към темата "наследство"? Отговори на тези въпроси търсим в разговора с арх. Дора Иванова – основател и управител на фондация "Проект..
Тържественото откриване на Седмицата на гората ще се състои на 7 април от 11 ч. пред храм-паметника "Свети Александър Невски" в София. Мотото тази година е: "Век от вечността в опазване и грижа". Седмица на гората се отбелязва традиционно от 1925 година в началото на април. Инициативата е свързана с празника на залесяването, въведен покрай..
Днес много са лекарите, които са религиозни хора и намират сили и смисъл във вярата си. Тя – вярата им помага да се справят със стреса и предизвикателствата на медицинската професия, както и ги мотивира в работата им с пациенти. От друга страна лекарите следва да уважават религиозните убеждения на своите пациенти, които може да са различни...
В столичната галерия DOZA се открива изложбата "Дизайн срещу съвременно изкуство". Авторите на проекта са познатите на публиката визуални артисти,..
Представете си ярко розово езеро със захарно бели облаци… във водата. Трудно е дори за разюздано въображение. А такова място съществува! Селото около..
Първите стипендии "Контрасенсус" за млади учени и насърчаване на изследователското любопитство, в чест и памет на проф. Ивайло Дичев, бяха връчени в края..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg