Албумът "Нашиятъ Казанлъкъ" бе официално в зала "Иван Милев" на Културно-информационния център в Казанлък. Този исторически труд представя града с помощта на картички и снимки, които отразяват неговата богата история. Екипът на Музея на фотографията, под ръководството на директора Стефан Папукчиев, извърши колосална работа за създаването на албума.
Идеята на Папукчиев привлича участието на 276 души, които предоставиха около 5 000 снимки. От тези снимки бяха подбрани 1 500, а в самия албум намериха място 900 от тях.
Стефан Папукчиев, директор на Музея на фотографията в Казанлък, разкри в ефира на “Нашият ден“ как са били убедените хората да дарят своите фотографии. Той сподели също, че при условие, че хората не желаят да ги дарят, снимките бивали сканирани и връщани на собствениците им.
Главното условие било всяка снимка, която се използва в албума, да бъде съпроводена с името на човека, който я е предоставил. Това е начинът, по който участниците станали част от проекта и допринесли за запазването на историческото наследство на града.
Папукчиев сподели още, че около 5000 кадъра били събрани благодарение на неговите добри познанства с колекционери в Казанлък и региона.
Албумът представлява визуална хроника на Казанлък и разкрива различни аспекти от живота в града през годините.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Катедра "Радио и телевизия" към Факултета по журналистика и масова комуникация на Софийския университет "Св. Климент Охридски" организира среща с училищните медии в страната в рамките на своя годишен фестивал. Това обяви доц. Жана Попова в ефира на предаването "Нашият ден" . Според нея инициативата цели да обедини всички форми на училищна..
"Много и различни са причините, поради които хората започват да употребяват психоактивни вещества. Всеки може да има собствена причина, в повечето случаи обаче е комплекс от фактори. И генетично се предава високия толеранс, и поведенческия модел, който се наблюдава в семейството е много важен, защото децата възприемат това като средство за справяне с..
Преподавателката по български език и литература в Университета в Гент д-р Миглена Дикова-Миланова и нейните студенти, които изучават български език, са гости на “Артефир” в рамките на образователна инициатива на белгийския университет , насочена към разпространяване на академични знания. В програмата им са включени също срещи в..
Тази седмица първото професионално училище в страната ни чества своя 140-и юбилей. Това е Професионалната държавна търговска гимназия "Димитър Хадживасилев" в град Свищов, в която и до днес е жив дарителският дух и визията за бъдеще, завещани от неговия патрон. Построено по проект на австрийския архитект Паул Бранк, училището изправя снага..
На 30 януари 2025 г. отбелязахме 150 години от рождението на изтъкнатия финансист, политик и държавник Атанас Буров. По този повод, традиционно фондация "Атанас Буров" организира официална церемония по връчването на престижните годишни призове "Буров" за банково, финансово и индустриално управление. Събитието се проведе в Гранд Хотел "София", в..
В епизод 575 "Трамвай по желание" прави дълбок поклон пред една от най-значимите фигури на българската популярна музика. Легендата за краля на..
В днешното издание на предаването "Време за наука" разгледахме темата за "данък наследство" и семейните фантоми. Обсъдихме как от родителите си..
2024 г. донесе значителни промени в пазара на недвижими имоти в България. Според доц. Мирослав Владимиров, икономист и член на борда на директорите на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg