Албумът "Нашиятъ Казанлъкъ" бе официално в зала "Иван Милев" на Културно-информационния център в Казанлък. Този исторически труд представя града с помощта на картички и снимки, които отразяват неговата богата история. Екипът на Музея на фотографията, под ръководството на директора Стефан Папукчиев, извърши колосална работа за създаването на албума.
Идеята на Папукчиев привлича участието на 276 души, които предоставиха около 5 000 снимки. От тези снимки бяха подбрани 1 500, а в самия албум намериха място 900 от тях.
Стефан Папукчиев, директор на Музея на фотографията в Казанлък, разкри в ефира на “Нашият ден“ как са били убедените хората да дарят своите фотографии. Той сподели също, че при условие, че хората не желаят да ги дарят, снимките бивали сканирани и връщани на собствениците им.
Главното условие било всяка снимка, която се използва в албума, да бъде съпроводена с името на човека, който я е предоставил. Това е начинът, по който участниците станали част от проекта и допринесли за запазването на историческото наследство на града.
Папукчиев сподели още, че около 5000 кадъра били събрани благодарение на неговите добри познанства с колекционери в Казанлък и региона.
Албумът представлява визуална хроника на Казанлък и разкрива различни аспекти от живота в града през годините.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
На 25 февруари София ще бъде домакин на 11-ото издание на международния форум за иновации Innovation Explorer . Тазгодишното мото на събитието – " Екстремен свят" – отразява динамиката и предизвикателствата на съвремието ни, коментира основателката на форума Леона Асланова в ефира на предаването "Време за наука". Форумът ще постави фокус..
Всеки от нас, поне веднъж в живота си, се е питал: "Защо нямам тези способности?" – било то физическа издръжливост, интелектуална острота, изключителен талант или необикновена красота. Въображението ни неизменно ни тласка към размисъл за границите на човешките възможности и начините за тяхното преодоляване. Но докъде може да ни отведе това желание..
В рубриката "Времето на редактора" обръщаме внимание на една дългогодишна традиция, свързана с почитта към Васил Левски в град Карлово. Учениците от Средно училище "Васил Левски" продължават да пазят спомена за Апостола на свободата чрез ежегодни театрални постановки, които се радват на голям интерес от страна на жителите на града. Днес, в..
Колко опасни са вейповете? Ново проучване наскоро даде малко повече яснота за рисковете от употребата на вейпове. Вейповете станаха алтернатива на наргилето. Рекламите им са навсякъде в социалните мрежи. Инфлуенсъри и модели организират игри и ги подаряват. Те имат този "куул фактор". Рекламната кампания на една от марките е "Новото..
В рубриката "Разговорът" диригентът Йордан Камджалов и ръководителят на Първото частно училище и детска градина "Д-р Мария Монтесори" – Мая Василева, споделят своите възгледи за силата на музиката, образованието и духовността в изграждането на достойно общество. Музиката като мост към безсмъртието На 152-рата годишнина от гибелта на..
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg