"Книгата става завършен продукт едва когато се прочете и преживее от читателя. За "Паяжината на психическия тормоз" това важи особено силно, защото тя не е нито просто автобиографична история, нито четиво от популярната психология. Тя е опората на човека, попаднал във водовъртежа на собствените си житейски размисли относно партньорствата и срещите си. Тя е практическото познание и осъзнаване на нарцисизма като невидима, зловеща отрова за личната свобода и креативност. Тя е силата да се погледнеш сам в очите и най-после от вечно виновен за нещо получовек, да се осъзнаеш като личност, която има право да бъде такава, каквато се харесва.“ – споделя впечатленията си за второто обновено и допълнено издание Мария Касимова-Моасе.
А авторката Боряна Григорова добавя: "Написах книгата като дипломна работа за това, което бях научила до този момент в живия живот и на собствения си гръб. Реших да бъде на български. Започнах да уча психотерапии – когнитивно-поведенческа, управление на посттравматичното стресово разстойство, хипноза и хипнотерапия. Когато книгата беше готова, но издателят още не беше се появил, създадох едноименна страница във Фейсбук (Fb Паяжината на психическия тормоз), която вече има над 4000 последователи днес. В нея публикувам свои и превеждам чужди статии, все свързани с това, което се превърна в моя страст – за връзките и отношенията във всички сфери на живота, за погрешните модели и за начините те да бъдат преизградени здравословно."
Издателката Галина Попова се включи с покана към слушателите на да посетят предстоящата премиера на книгата на 2 юни от 18.00 ч. в Шатра 52 на Панаира на книгата, където ще има среща на автор и читатели.
"Когато вражеските самолети се появят, политиците ще се крият по мазетата, а летците ще поемат своя кръст", казва съвсем съзнателно по повод войната между САЩ и Великобритания "лудата глава" на българската авиация, която остава завинаги на 27 години. До днес съществуват тези за действията на Димитър Списаревски – ранен ли е бил, мунициите ли е свършил,..
Международният конкурс за хайку на името на Мая Любенова се проведе за шести път. Днес, в Световния ден на хайку, излязоха резултатите от конкурса. Тази година в българската секция са получени 179 творби от 91 автори, а в международната секция – 464 хайку от 232 автори от 40 държави. Журито в българската секция Владислав Христов и Гергана Янинска..
В "Нашият ден" разговаряме със Златко Паунов – скулптор, дарител и почетен гражданин на град Трявна. Човек, обиколил няколко пъти земното кълбо, благодарение на когото в Трявна има Музей на азиатското и африканското изкуство. Търсенията на твореца се простират от Родопите, където е роден баща му, до Непал, Тибет и Индия. Пътуването и..
Художникът Николай Панайотов гостува в "Артефир" с призив да се замислим за "добрата новина" в живота си. "В последните месеци светът е изпълнен с лоши новини", казва художникът по повод серията от творби "Добра новина", включена в изложбата "Портрет" – съвместна с неговата съпруга Лариса Илиева. Изложените в галерия "Нирвана" творби..
"Власт и страст. Дворцовите драми в българската история" е новата книга на проф. Пламен Павлов. В "Артефир" популярният български историк, византолог, публицист, поет и преподавател във Великотърновския университет представя своето литературно пътуване из душите и сърцата на знатните български предци – от Античността до ХХ век. Проф. Павлов е..
"Романът "Последна стъпка" е монотонно болезнен: стъпваш изречение след изречение – все стабилни и еднозначни – и изведнъж усещаш под читателското си..
В предаването Lege Artis разгледахме темата за пластичната и възстановителната хирургия с участието на д-р Рупен Мектубджян – специалист по..
"Последна стъпка" е най-новото заглавие в репертоара на Народния театър. Премиерните дати са на 16 и 17 април от 19.00 часа на Камерна сцена . Сценичната..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg