Пламен Мирянов, архитект и артист по душа, се превръща във важна фигура в България, която носи със себе си духовна мисия и ангажимент към своята страна. Той е известен не само като професионален архитект, но и като човек, който вярва страстно в духовни ценности и ги споделя с останалите.
Преди седем години Пламен Мирянов основава фондацията "Нашият дом е България", чиято цел е да представи и популяризира българската култура и природни богатства. Фондацията се отличава с редица важни инициативи, включително първия полет с балон на Белоградчишките скали.
В интервю за "Нашият ден" Мирянов споделя важните приоритети на фондацията. Те включват представяне на България чрез различни проекти и усилия, като например създаването на видеото за страната, което привлече вниманието на милиони зрители. То стана най-гледаното видео за България и спомогна за нейното популяризиране.
Освен това фондацията на Пламен Мирянов има за цел и възстановяването на културни паметници в България, като специално се отделя внимание на голямата базилика в Плиска.
В предаването Пламен Мирянов споделя и своята вяра и духовни възгледи. Той вярва, че "вярата носи мъдрост и разум и че страданията в християнската перспектива, могат да бъдат разглеждани като нещо благодатно". Той също така вярва, че бракът е път към достигане до Бога и че чрез вярата хората могат да постигнат духовно разбирателство и растеж.
Чуйте разговора в звуковия файл.
Арх. Пламен Мирянов се дипломира в Университета по Архитектура Строителство и Геодезия през 2013 година.
През 2016 г. инициира национална кампания "Нашият дом е България" с цел издигане националното самочувствие и дух на българите, популяризиране красотата на родината и съхранение на националните традиции, фолклор и културата на България.
Снимки: ourhomebulgaria.comр, БНРПрез настоящата година българското здравеопазване се изправя пред редица важни предизвикателства и приоритети. Проф. Христо Хинков, бивш министър на здравеопазването, направи обобщение на ключовите моменти в ефира на Lege Atris , акцентирайки върху отчетените и пропуснатите теми в здравната политика за периода април–декември 2024 г. Един..
С наближаването на пика на грипната вълна в края на януари, все повече пациенти се обръщат към личните си лекари със симптоми на респираторни заболявания. Според д-р Гергана Николова, ситуацията в кабинета ѝ е показателна за сезона – наблюдава се увеличение на пациенти с оплаквания като висока температура, кашлица и главоболие. "Типично за този период..
Бабинден или т.нар. бабуване е традиция, свързана с почитането на възрастните жени, които са помагали при раждания в миналото. Тази обичана практика е дълбоко вкоренена в българската народна култура. За нея разказва Милка Петрова в запис от 4 януари 1990 г., съхранен в Златния фонд на БНР. Слушайте!
В рубриката "Времето на редактора" на Бабинден, разговаряхме с Надежда Янкова , докторант в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Нейният дисертационен труд е фокусиран върху дулите – професионалистки, които подкрепят жените по време на раждане. В ефира на "Нашият ден" тя разказа за изследването си, което разглежда трансформацията на..
В началото на новата година Росица Петрова от Движението на българските майки споделя в ефира на „Нашият ден“ размисли за бъдещето, което ни е необходимо, и за уроците, извлечени през последните две десетилетия. Движението, създадено преди 20 години, продължава да е пример за обединение, грижа и отдаденост. "Искам да благодаря на всички..
Неотдавна в Сливен се проведоха два граждански протеста срещу намаляването на територията на природния парк "Сините камъни". Организаторите изразиха..
В рубриката "Науката не спи" гостува Никола Кереков , който разказа за едно изумително явление в света на мравките. Той сподели как тези малки същества..
Бабинден или т.нар. бабуване е традиция, свързана с почитането на възрастните жени, които са помагали при раждания в миналото. Тази обичана практика е..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg