Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Ели Иванова или за неизбежната връзка между програмирането и пътешествията (видео)

Тя се казва Елена Иванова, но е известна като Ели за повечето хора. Тази млада дама не се ограничава само до една сфера в живота си. По образование е математик, по професия – програмист, но нейната истинска страст е свързана с туризма и пътешествията. Определя се като "запален турист, макар и аматьор" и нейната страст към откриването на нови места и приключения я води на пътеките и пътищата на България.

В последно време Ели открива и преоткрива много красиви места в родината си, което я вдъхновява да споделя своите открития с други хора. Тя е автор на няколко книги и създател на блога "Друми в Думи", където споделя своите приключения и изживявания от пътешествията си. Нейната цел е да вдъхнови и мотивира други хора да се отправят на пътешествия и да изследват скритите и красиви места на България.

Ели споделя, че връзката между програмирането и туризма може да изглежда неочаквана, но всъщност има вътрешна логика. В предаването обяснява: "Няма кой знае каква връзка между програмирането и туризма. Връзката е в това, че човек, който работи седнал пет дни, на шестия или на седмия трябва да се раздвижи."

Водопад Орфей – горната част

Сред нейните най-скорошни приключения е посещението на Бонинска пещера, която може да бъде непозната за мнозина. Това е необлагородена пещера от смесен тип, формирана от вода и пропадане. През голямата част от годината пещерата е непроходима поради наличието на подводна река.

Ели продължава да бъде източник на вдъхновение и информация за тези, които споделят нейната страст към пътешествията и искат да открият красотите на родната си земя. Тя ни напомня, че, независимо от проблемите, България разполага със завладяващи природни богатства и интересни места, които чакат да бъдат изследвани.

Чуйте разговора в звуковия файл. 

Снимки: drumivdumi.com
По публикацията работи: Зоя Димитрова
ВИЖТЕ ОЩЕ

Конкурсът "Доброволец на годината" – признание за доброволците, които променят обществото

Фондация "Астика" обяви старта на процедурата за номинации за XIV Национален конкурс "Доброволец на годината" за 2024 г., която ще бъде отворена до 5 ноември 2024 г. Целта на конкурса е да отдаде заслужено признание на хората, ангажирани в доброволчески дейности, които са допринесли за подобряване на благосъстоянието, толерантността и..

обновено на 11.10.24 в 10:12

Телефон за подкрепа при хранителни разстройства: Безплатна помощ и как да я потърсите?

В рубриката "Епизоди от живота" на предаването "Нашият ден" бе обсъдена важната инициатива на Асоциация "УНИКАЛ" – Безплатната линия за подкрепа на хора, засегнати от хранителни разстройства, и техните близки. Тази линия предоставя възможност за безплатно изслушване, консултации и насочване към подходящи ресурси за подкрепа. Тя е предназначена..

обновено на 11.10.24 в 09:30

Психично здраве, саморегулация и работна среда – какво зависи от нас?

В рубриката "Времето на редактора" разговоряхме за психичното здраве с психотерапевта Ирина Кирякова. Темата на Световния ден на психичното здраве тази година е фокусирана върху работното място – пространство, където често преминава съществена част от живота ни и където много от предизвикателствата, свързани с психичното здраве, стават особено..

публикувано на 10.10.24 в 12:08
Директорът на Държавната агенция

Архивът на Иван Костов: Ценен принос към изследванията на Прехода

На 10 ноември отбелязваме Професионалния ден на архивиста, а тази година той е ознаменуван с едно значимо събитие – дарението на личния архив на Иван Костов, бивш министър-председател и една от ключовите фигури в българския политически преход. От 11:00 часа Държавна агенция "Архиви" официално приема този ценен принос, който включва 6 линейни метра..

обновено на 10.10.24 в 10:42
Проф. Христо Хинков

Проф. Христо Хинков: Гласът на разума започва да затихва

В Деня на психичното здраве в "Нашият ден" разговаряме с проф. Христо Хинков , психиатър, бивш министър на здравеопазването. Разбирането на проблема в областта на психическото здраве в България е свързано с нивото на културно развитие у нас, смята проф. Хинков. "Изоставаме драстично в това културно развитие от водещи европейски народи,..

публикувано на 10.10.24 в 10:02