В света на автомобилите, ралитата и блогърството срещаме Даниел Рангелов, IT специалист с богат опит в програмирането за мобилни телефони. Но този разговор не е за кодове и приложения. Той споделя своите впечатления и визия за бъдещето на автомобилите, особено електромобилите в ефира на предаването "Нашият ден".
Преди година и половина или две, Даниел за първи път се осмелява да седне зад волана на електромобил. Това става по молба на неговата приятелка, която искаше неговата помощ при избора на кола. В този момент той осъзнава, че електромобилите предоставят изключителни възможности – те са удобни и приятни за каране. За него важен аспект е потребителското преживяване, и го намира в електромобилите, които са изпипани и улесняват живота на шофьорите.
Дори съпругата на Даниел решава да си закупи електромобил. За него, като някой, който разбира от технологии, електромобилите представляват по-икономичен вариант в сравнение с традиционните автомобили. Освен това той не се колебае да сподели, че замърсяването на околната среда ще намалее, когато електромобилите завладеят пазара. Въпреки че екологичният аспект е важен, Даниел признава, че на този етап той не е достатъчен мотиватор за мнозина за покупка на електромобил.
Даниел се изказва критично за двигателите с вътрешно горене, предвиждайки тяхната все по-тясна употреба в бъдещето. Водородът е посочен в разговора като скъп вариант, който вероятно ще бъде по-подходящ за употреба при камиони и рейсове. В резултат на всичко това, Даниел вижда тока като перспективата и смята, че електрическите автомобили ще "станат стандарт в бъдещето".
И така, чрез своя опит и гледна точка Даниел Рангелов споделя с нас своите мисли за електромобилите и тяхното място в автомобилната индустрия. С бързо развиващите се технологии и нарастващата осведоменост, бъдещето на автомобилите може би е електрическо и екологично.
На 25 февруари София ще бъде домакин на 11-ото издание на международния форум за иновации Innovation Explorer . Тазгодишното мото на събитието – " Екстремен свят" – отразява динамиката и предизвикателствата на съвремието ни, коментира основателката на форума Леона Асланова в ефира на предаването "Време за наука". Форумът ще постави фокус..
Всеки от нас, поне веднъж в живота си, се е питал: "Защо нямам тези способности?" – било то физическа издръжливост, интелектуална острота, изключителен талант или необикновена красота. Въображението ни неизменно ни тласка към размисъл за границите на човешките възможности и начините за тяхното преодоляване. Но докъде може да ни отведе това желание..
В рубриката "Времето на редактора" обръщаме внимание на една дългогодишна традиция, свързана с почитта към Васил Левски в град Карлово. Учениците от Средно училище "Васил Левски" продължават да пазят спомена за Апостола на свободата чрез ежегодни театрални постановки, които се радват на голям интерес от страна на жителите на града. Днес, в..
Колко опасни са вейповете? Ново проучване наскоро даде малко повече яснота за рисковете от употребата на вейпове. Вейповете станаха алтернатива на наргилето. Рекламите им са навсякъде в социалните мрежи. Инфлуенсъри и модели организират игри и ги подаряват. Те имат този "куул фактор". Рекламната кампания на една от марките е "Новото..
В рубриката "Разговорът" диригентът Йордан Камджалов и ръководителят на Първото частно училище и детска градина "Д-р Мария Монтесори" – Мая Василева, споделят своите възгледи за силата на музиката, образованието и духовността в изграждането на достойно общество. Музиката като мост към безсмъртието На 152-рата годишнина от гибелта на..
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg