В света на автомобилите, ралитата и блогърството срещаме Даниел Рангелов, IT специалист с богат опит в програмирането за мобилни телефони. Но този разговор не е за кодове и приложения. Той споделя своите впечатления и визия за бъдещето на автомобилите, особено електромобилите в ефира на предаването "Нашият ден".
Преди година и половина или две, Даниел за първи път се осмелява да седне зад волана на електромобил. Това става по молба на неговата приятелка, която искаше неговата помощ при избора на кола. В този момент той осъзнава, че електромобилите предоставят изключителни възможности – те са удобни и приятни за каране. За него важен аспект е потребителското преживяване, и го намира в електромобилите, които са изпипани и улесняват живота на шофьорите.
Дори съпругата на Даниел решава да си закупи електромобил. За него, като някой, който разбира от технологии, електромобилите представляват по-икономичен вариант в сравнение с традиционните автомобили. Освен това той не се колебае да сподели, че замърсяването на околната среда ще намалее, когато електромобилите завладеят пазара. Въпреки че екологичният аспект е важен, Даниел признава, че на този етап той не е достатъчен мотиватор за мнозина за покупка на електромобил.
Даниел се изказва критично за двигателите с вътрешно горене, предвиждайки тяхната все по-тясна употреба в бъдещето. Водородът е посочен в разговора като скъп вариант, който вероятно ще бъде по-подходящ за употреба при камиони и рейсове. В резултат на всичко това, Даниел вижда тока като перспективата и смята, че електрическите автомобили ще "станат стандарт в бъдещето".
И така, чрез своя опит и гледна точка Даниел Рангелов споделя с нас своите мисли за електромобилите и тяхното място в автомобилната индустрия. С бързо развиващите се технологии и нарастващата осведоменост, бъдещето на автомобилите може би е електрическо и екологично.
"В началото на реформата беше заложено здравната вноска да расте през определен период от време до достигане на над 12%. През годините това нещо се забрави, но ние го помним и ще го напомняме." С тези думи д-р Николай Брънзалов, председател на Българския лекарски съюз (БЛС), напомни преди дни в ефира на БНР за един от първоначалните ангажименти в..
В България от хепатит B и C умират четирима души всеки ден заради ненавременна диагностика и лечение. За 2024 са лекувани едва 752 пациенти с хепатит при нужни над 9 хил., за да бъдат постигнати целите за елиминиране на хепатита като заплаха за общественото здраве. От хепатит В лекуваните са 2 500 при 28 хил. новооткрити случая. На..
128 СУ "Алберт Айнщайн" в София празнува 50-годишнина. В седмицата на училищния юбилеен концерт в "Нашият ден" гостува Юлиян Плачков, директор на 128 СУ "Алберт Айнщайн" от 2011 година насам, учител по история, но човек, улавящ пулса на съвременността. Екипът на училището се придържа към максимата на Айнщайн, която гласи: "Животът е..
В ефира на предаването Lege Artis Петър Галев от платформата CredoWeb коментира актуалните проблеми и нужди на българската здравна система. Основният фокус бе върху необходимостта от адекватно финансиране на здравеопазването и структурни промени, които да осигурят устойчивост и по-високо качество на услугите. От Българския лекарски съюз настояват..
За Българското училище "Иван Станчов" към Посолството на Република България в Лондон в "Нашият ден" разказва журналистът от екипа на предаването Нина Цанева. Цанева споделя впечатленията си от посещението си в столицата на Обединеното кралство по покана на Лектората по български език към Департамента по славянски и източноевропейски езици в..
Новата стихосбирка на Петър Чухов е озаглавена "В края на леглото". Той залага отново на лаконичното изразяване и задълбоченост на мисълта. В..
На 21 май в Художествената галерия Колекция "Дарение Светлин Русев" в Плевен ще се състои камерен концерт на трио в състав: Татяна Майони (пиано), Евгени..
Новата самостоятелна експозиция на художника Георги Андонов носи името "Кралиците". Творбите са специално създадени за изложбата и са непознати на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg