Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Към кого е насочен "Менса подкаст"?

| обновено на 07.12.23 в 09:49
Снимка: Pixabay

В днешния епизод на рубриката "Епизоди от живота" Мартин Тончев от "Менса България" разказва за тематичния обхват на наскоро създадения подкаст на общността с висок IQ.

Тончев, който е член на "Менса България", споделя как се започва тази интересна инициатива, която има за цел да предостави възможност за по-задълбочени разговори и вдъхновение на своята аудитория. Подкастът на "Менса" представлява платформа, на която успешни и вдъхновяващи личности с висок интелект делят своите истории, опит и знания с публиката.

Идеята за създаването на този подкаст се роди преди малко повече от година, когато Тончев почувства нуждата да провежда по-съдържателни и обогатяващи разговори. Той забелязва, че подобни разговори се случват рядко в ежедневието и решава да създаде подкаст, който да попълни този дефицит. Така се заражда идеята за "Менса подкаст".

След като сподели своята идея с ръководството на "Менса България", Тончев получава подкрепа и започва записването на изданието. Подкастът вече разполага с четири епизода и непрекъснато се стреми да предоставя вдъхновяващи и образователни разговори с гости, които са постигнали значителни успехи в различни сфери на живота.

Основната му цел е да извлича от гостите техните формули за успех, като се фокусира на въпроси, свързани с интелигентността и нейната роля в професионалното и личното развитие. Независимо от профила на гостите, подкастът се стреми да достигне до по-голям брой хора, които имат интерес към нови и обогатяващи съдържания. "Менса подкаст" не се ограничава до елитарна аудитория, а обратно, се стреми да бъде достъпен и интересен за широк кръг. 

Чуйте разговора в звуковия файл.


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Ана-Мария Кръстева, Никола Антонов, доц. Стефка Венкова, пастир Благовест Николов

Музиката при богослужението

Честата употреба на думите "пея" и "песнопение" са факт на страниците на Свещеното Писание. От най-древни времена музиката и религията са свързани. Исторически не само в християнството, но във всички религии музиката се използва. Чрез нея се изразява както съкрушение и разкаяние така и вяра, възхищение от величието на силата Божия и благодарност към..

публикувано на 24.02.25 в 10:25

"Традиции от Родопите" – представление в подкрепа на достъпна образователна среда

Благотворителен концерт-спектакъл – "Традиции от Родопите", ще се състои днес от 18 часа в Театрално-музикален център "Димитър Димов" в Кърджали. Инициативата е на ученици и учители от Средно училище "Йордан Йовков" в града и е в подкрепа на осмокласника Арджан Мехмед – за осигуряване на достъпна образователна среда. В концерта ще участват легендарната..

обновено на 24.02.25 в 10:02

Българският храм в Лондон бе официално открит

Българският православен храм в британската столица е официално открит. След вечернята в събота вечерта той отвори врати още в 7 часа местно време сутринта в неделя след литургия, последвана от освещаването, с личното участие на Негово Светейшество българския патриарх Даниил , Западноевропейския епископ Антоний, висши духовници, представители на..

обновено на 24.02.25 в 09:44
Симона Стилиянова

Симона Стилиянова: Екосъобразният живот в рамките на личното удобство

В последното издание на рубриката "Зелените новатори на България" гостува   Симона Стилиянова – инфлуенсър, съосновател на компания "Основа", която измерва отпечатъка на други компании и ги съветва как да го намалят . Стилиянова е създател и на Zero Waste Sofia – общност от хора във фейсбук, в която се дават множество съвети за зелени..

публикувано на 24.02.25 в 09:12
Антоанета Василева

Антоанета Василева: Педофилите лесно намират самотните деца

Кои са митовете за страшния интернет? Каква е представата на родителя за неговото дете в социалните мрежи? Къде е то – в страшната гора, в която са пуснати сами Хензел и Гретел, или е просто пред компютъра в детската стая? Кои страхове са неоправдани и как да гарантираме сигурността на детето онлайн? Гост на рубриката "Въпреки мрежата" е Антоанета..

публикувано на 24.02.25 в 09:00