Музиката и любовта водят в България музикалния продуцент Фриц Силва Вагнер. След доста години на музикалната сцена, създавайки мелодичен хаус и техно, той предава уменията си на жената, в която е влюбен – Стефани Гавраилова. В ефира на "Нашият ден" двамата споделят за магията да правиш мелодичен хаус и техно.
"Никога не съм мислила, че ще стигна да стана диджей и да пускам музика по партита. Съвсем случайно се стана, а други хора, като Фриц, са припознати на по-високо ниво в индустрията“, казва Стефани Гавраилова.
Тя споделя, че, за да бъдеш диджей, трябва да имаш вроден ритъм и ухо. "Всички казват талант, но реално в днешно време, ако имаш ритъм и ухо, да научиш софтуерите и машините, които използваш в електронната музика, е сравнително лесно."
"Музиката само по себе си е мотивация, – твърди Фринц Вагнер. – Всичко се свежда до чувства и емоции. Когато музиката е вътре в теб и когато има мотивация, това е ключът за един добър талант."
В проекта Avidus, който той реализира заедно с партньора си Марк Волф, има много елементи от класическата музика. Въпреки че и двамата се обединяват като инструменталисти, подходите им за търсене и експериментиране в джемовете се различават значително. Марк е типичният диджей, който не само черпи вдъхновение от свиренето и търсенето на музика, но и от самоукия си опит като барабанист и китарист, докато Фриц се усъвършенства в свиренето на пиано и четене на музикална теория и композиране.
За първи път след 25 години в индустрията през 2024 г. на Фриц Вагнер му престои издаването на самостоятелен проект. А дали ще има и български фолклорни елементи, предстои да чуем.
Целия разговор можете да чуете в звуковия файл.
Акушер-гинекологът и специалист по репродуктивна медицина д-р Явор Владимиров е посланикът на България в международната кампания "Повече радост" (More Joy), организирана от Световната федерация на асоциациите, занимаващи се с фертилитет – IFFS (International Federation Fertility Societies). Инициативата включва повече от 50 000..
На 30 ноември Нов български университет ще бъде домакин на уникален научен форум, който ще разгледа отношенията между природните и хуманитарните науки. Това е третото издание на мултидисциплинарната конференция "Природни и хуманитарни науки: връзки и зависимости". Събитието ще бъде посветено и на 170-ата годишнина от рождението на Анри Поанкаре –..
"Да създаваш вино означава да разказваш история" – това е основното послание, което се откроява от думите на Екатерина Христова, член на Управителния съвет на Българската асоциация на винените професионалисти (БАВП). В ефира на предаването "Нашият ден" тя говори за ролята на България като винена страна и потенциала ѝ да изгради устойчив и силен..
Да пребориш дадена зависимост означава да разчупиш оковите на собственото си минало. Да изчистиш ума и с тялото си е дълъг процес на бунт срещу хаоса и борба за живот. Документалният филм "Чистота или смърт" събира историите на хора, зависими от наркотици, алкохол и хазарт, в цел да даде нова перспектива за разбиране на зависимостите и..
В рамките на рубриката "Епизоди от живота", редакторът Светла Тодорова сподели интересен, но и поучителен момент от своя живот – епизод, в който става жертва на джебчийство и преминава през процедурите на полицията. След кражбата на портфейла ѝ, Светла реагира незабавно, като се обажда на телефон 112. Само пет минути по-късно на мястото пристигат..
Предаването отпразнува 30-ия си рожден ден във Второ студио на БНР със скъпи гости – стари и нови приятели, съмишленици и съавтори. Сред тях бяха проф...
С празнично декемврийско турне музикантите от "Виена Шьонбрун Оркестра" пристигат в България – в градовете Пловдив (10 декември), Варна (11 декември),..
На 1 декември ще отбележим Световния ден за борба със СПИН. Дни преди светът да насочи внимание към това заболяване, Никола Кереков запознава слушателите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg