Театър на сетивата София представя най-новото си творение – сетивния спектакъл-лабиринт "Мета лично". Представлението се разгръща на територията на ОКИ-Културен дом "Красно село", където се игра и бутиковият спектакъл на колектива "Бял лист". Това е спектакъл за взаимодействието и синергията между елементите на една колективна мета-Аз личност в лицето на творческия екип на театъра, която твори и излъчва хармония в един непрекъснат процес на съзидание, естествен колкото дишането.
Творческата мощ на тази мета-Аз личност надхвърля въображението и е способна да превърне подземния комплекс от празни помещения на Културния дом "Красно село" в пълнокръвен жив свят, който взема елементи от познатата реалност, за да ги преобразува като с магичен калейдоскоп в ансамбъл от фантастични артинсталации, обитавани от необикновени герои и свързани от мета логика, напомняща за сюрреализма.
Къде започвам Аз и свършват Другите? При границите на телата ли? И има ли Други изобщо? Това е спектакъл-изследване на границите, на тяхната природа и тяхната пропускливост. Границите между вътре и вън, между видимо и невидимо, между делнично и съкровено. Това е спектакъл-опит за докосване до безграничното, което може да се окаже "Мета лично".
"Нашето изкуство става нашият живот и нашият живот се превръща в изкуство. Проектът "Мета лично" без съмнение е следващият етап от пътя ни в тази посока" – разказва Михаил Димов, творчески директор на Театъра.
Можете да преживеете "Мета лично" на 12, 13, 19 и 20 април 2024 г. от 18 до 21 ч., в Културен дом "Красно село", София, бул."Цар Борис ІІІ" № 41.
Проектът се реализира с финансовата подкрепа на Министерството на културата и на Националния фонд "Култура" по програма ВРЧКО.
Повече за представлението – в звуковия файл:
В епизод 585 "Трамвай по желание" навлиза в бездънните простори на Вселената. Лоцман на нашите радиозрители в необятната космическа територия отново е доц. д-р Владимир Божилов, зам.-декан на Физико-математическия университет на СУ "Св. Климент Охридски" и знаменит популяризатор на науката. А поводът е новият спектакъл, създаден в рамките на..
В столичната галерия DOZA се открива изложбата "Дизайн срещу съвременно изкуство". Авторите на проекта са познатите на публиката визуални артисти, обединени в житейския и творчески тандем YO\KO+INA – художниците Йонко Василев и Ина Василева . За съжаление Йонко Василев вече не е сред нас от лятото на 2023 година, но последните съвместни работи..
Голямата литературна и философска тема за съня и сънуването е занимавала и до днес е част от творчеството на поетите – от Калдерон до поколението на Владимир Левчев – Ани Илков и Румен Леонидов. Новата стихосбирка на Владимир Левчев "География на съня" се вписва в тази редица и неминуемо напомня стихотворението му, дало заглавието на негова книга от 80-те..
Лиз Нюджънт е една от най-популярните ирландски писателки. Романите ѝ са на първо място в ирландските класации и е лауреат на пет ирландски литературни награди. Преведени са на 16 езика, включително и на български. "Загадката Оливър", "Малки жестокости", "Стаено зло" и "Странната Сали Даймънд" я направиха популярна сред българските читатели...
Поредното издание на "Академия комика" включва разказите "Сфинкс без загадка" от сборника "Престъплението на лорд Савил и други новели" от Оскар Уайлд, "Роза в механата" от изданието "Търкалящи се камъни" от О.Хенри и "Пролетен бюлетин" от книгата "Ако импресионистите бяха зъболекари" от Уди Алън. На финала на предаването има запазено място за..
България е пълна с руска памет, а пък какво е България за Русия и средностатистическия руснак, както и може ли да се вярва на руския президент..
Каква е разликата между протестите в Турция и в Сърбия – коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Стоян Георгиев , журналист от БТВ. "Тъкмо..
В Националната библиотека се откриват две изложби, с които се отбелязват 1140 години от успението на св. Методий . Част от експонатите в "Азбука и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg