Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Социалните мрежи в изкуството и културата

Теодора Церовска, Йоан-Петър Кръстев и Александър Николов
Снимка: Росица Александрова

Днешната роля на социалните медии е по-силна от всякога, те възпитаха младото поколение да ги търси, да ги следва, да се информира чрез тях. Интернет пространството предоставя неограничени срещи с разнообразни хора, които споделят личен опит от различни сфери на живота.

Именно за това "Домът на Музите" ни представя двама млади инфлуенсъри Александър Vlog и Йоан-Петър, които разказват за техния уъркшоп за създаването на подкаст пред млада публика в Бургас и влиянието на социалните медии в изкуството.

Йоан-Петър е един от най-следваните създатели на съдържание в България. Изучава "Педагогика" в НСА и успоредно с това гради кариера на инфлуенсър. Най-модерната професия е негова страст и той продължава да диктува посоката ѝ в България от четири години.

Александър е видеоблогърът за храна, който експериментира и споделя необичайни и вълнуващи хранителни изживявания. Страстен почитател е на кулинарния свят и се специализира в правенето на рецензии на храни, ресторанти, кафенета и продукти. Освен това, има и собствено подкаст предаване – "Искам още”, в което известни звезди споделят лични истории и тайни, отпивайки любимото си кафе или похапвайки любим десерт.

Двамата посвещават немалка част от свободното си време в обучение на младежи от 15 до 29 години в тайните на подкаста, в избора на събеседник и тема, в тънкостите около воденето на разговор и влиянието на социалните медии в изкуството и културата.


Директно от Париж специално за "Домът на музите" взе участие и Костадин Бухчев – специалист по видеообработка, който разкри няколко тайни, за това как се задържа вниманието на аудиторията върху видеата, както и тънкостите около успешното развитие на изкуството използвайки социални медии  и създаването на бранд.

По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Къщите на София разказват своите истории

Изложбата "Истории зад фасадата" на Регионалния исторически музей София ще се открие днес в Централните хали от 19 часа . Тя показва своеобразен разказ от лични истории за хората, построили и живели в едни от най-емблематичните къщи в столицата. Йордана Николова, археолог и част от проекта "Клада бг" на музея, разказва, че екипът им е обикалял из 40..

публикувано на 12.09.24 в 15:10
Боян Арсов и София Бобчева

Бебе на борда на Народния театър

На 13 и 14 септември в Народния театър "Иван Вазов" на камерна сцена са премиерните спектакли на "Бебе на борда" от Кристофър Дюранг . Режисьор на представлението е Василена Радева. То се реализира по програмата "Театър+". Кристофър Дюранг умее да разкрива болката и гнева емоционално и изтънчено. Той е сред най-забавните съвременни комедиографи..

публикувано на 12.09.24 в 14:45

Архитектурата среща археологията

Днес (12 септември) започва Международният форум "Брацигово – каменният поток на времето" , който ще продължи до 14 септември . За опазването на недвижимото архитектурно наследство, археологията и традициите в "Нашият ден" говори архитект Десислава Димитрова . Началото на форума е поставено през 2021 година от Камарата на архитектите в..

публикувано на 12.09.24 в 12:42
Або Славчев и Неда Узунколева

За книгите, поколенческите различия, света на 90-те години и света на ХХ век

В разгара на софийската Алея на книгата в "Нашият ден" разговаряме с Неда Узунколева , автор на романа "Днес не ми се излиза" , носител на Наградата "Южна пролет", както и с Або Славчев , писател, редактор, радиоводещ – за  книгите, поколенческите различия, света на 90-те години, и света на XXI век. Радослав Бимбалов: Много важно е да..

публикувано на 12.09.24 в 11:14

Радослав Бимбалов: Много важно е да признаем злото в себе си, за да го победим

Един роман, в който Бог се обръща към човека. Сюжет, който рисува една антиутопична картина за бъдещето, но говори за днес – за всички болни теми на времето, в което живеем. В "Нашият ден" Радослав Бимбалов представя своя роман "Ти, подобие мое" , който вече може да бъде намерен на Алея на книгата. Оруел написва антиутопията "1984" през..

публикувано на 12.09.24 в 10:33