Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Пролетният ден на кариерата във Физическия факултет към СУ

Наука, образование и бизнес ще се срещнат във фоайето на Физическия факултет към СУ по време на Пролетния ден на кариерата във ФзФ (30 май). В "Нашият ден" доц. д-р Владимир Божилов, зам.-декан на Факултета разказва за инициативата, чиято цел е да свърже работодатели и студенти, както и да покаже на бъдещите възпитаници възможностите за образование и за кариерно развитие в голям брой сектори.

Денят на кариерата във ФзФ ще се проведе от 11 ч. до 15 ч. По думите на доц. Божилов събитието има за цел да покаже, че образованието, което ФзФ предоставя, отваря възможности за успешно кариерно развитие в много сектори и всички те са високотехнологични, с огромна добавена стойност. В инициативата участват 20 работодатели, компании и служители в различни сфери, които ще представят своите компании и потенциала за кариерно развитие, които те предоставят. Пролетният ден на отворените врати във ФзФ е шанс за работодателите, които търсят специалисти по физични, природни и инженерни науки, да срещнат млади хора, които получават висококачествено образование.  

Доц. Божилов изброява някои от сферите на кариерно развитие, с които студентите ще имат възможност да се запознаят в четвъртък – микроелектрониката, образованието, IT иновациите, оптиката, ядрената енергетика.

Освен че поддържа активни връзки с работодателите, ФзФ осъществява и някои образователни иновации, изтъква доц. Божилов. Активни връзки с работодатели и образователни иновации. Като пример зам.-деканът посочва магистърската програма "Мениджмънт в ядрената енергетика", изготвена съвместно със Стопанския факултет.

Студентите и гостите на ФзФ ще се запознаят със стартъпа АГОРА – платформа, чиято цел е да свързва работодатели и студенти онлайн.

В края на разговора доц. Божилов съобщава, че към момента протича кандидатстудентската кампания за бакалаври на ФзФ, като заявленията за допускане до изпит се подават до 3 юни.

Повече по темата чуйте в звуковия файл:


По публикацията работи: Бисерка Граматикова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Образование и архитектура

Какво е бъдещето на архитектурата? Изчезва ли архитектурата на миналото и как мислим за нея днес? Проблемите на материалната среда около нас са и проблеми на образованието на архитекта, казват нашите събеседници: арх. Виктор Дамов, арх. Теодор Узунов, арх. Диана Манолова и арх. Дана Пейчинова от Фондация Underschool_. Те споделят: "През..

публикувано на 30.09.24 в 16:23

Кои са регистрираните религиозни общности в България?

Човекът като Божие творение е уникален, но едва ли би могъл да се възползва от този дар, ако не се познава. Човешкият живот би бил ужасен ад, ако той премине в разпра, както със себе си, така и със себеподобните си – различни, но само по вяра, раса, пол и език. Ето защо ние ще се стремим да приобщаваме другостите, за да бъдем заедно, така..

публикувано на 30.09.24 в 15:10

Серги Кузян: Нашата задача е да помагаме на въоръжените сили на Украйна

В контекста на войната на Русия в Украйна Олесия Хориаринова, съосновател на Украинския център за сигурност и сътрудничество, и Серги Кузян, негов председате, споделят в "Мрежата" украинския опит за начините на ненасилствена мобилизация, подготовката на цивилните граждани за евентуална агресия от страна на чужда държава, а също и как всеки гражданин..

публикувано на 30.09.24 в 12:27
Проф. Адил Наджам

Проф. Адил Наджам: Живеем в свят, който се определя от разделението на хората

За разделението на хората и силата на преговорите или как обществените медии дават пространство на обществото да говори със себе си – разговор в "Нашият ден" с проф. Адил Наджам , глобален президент на WWF International, почетен декан и преподавател по международни отношения в Бостънския университет, САЩ. Проф. Наджам гостува в България по..

публикувано на 30.09.24 в 10:18

Между два свята: Ролята на жестовия преводач в ежедневието

Ден след Международни яден на глухите хора ви срещаве със Силвия Маринова, жестов преводач с повече от 35 години опит.  Тя не разглежда своята професия просто като работа – за нея тя е лична мисия, започнала още в детството ѝ. Описвайки своя житейски път, Силвия споделя: "Жестов преводач съм с повече от 35 години стаж. Първото ми образование е..

обновено на 30.09.24 в 10:07