Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Частният случай на Траян Тодоров от град Пловдив

Защо бившият ръководител на "Човешки ресурси" в ОДМВР - Пловдив води дълга съдебна битка

ОД на МВР в Пловдив

Защо в продължение на две години бившият ръководител на "Човешки ресурси" в ОДМВР (полицията) в Пловдив води битка в съда и иска да докаже, че неговият отдел е бил преструктуриран, за да бъде назначен ексдиректорът на местната дирекция на МВР Димитър Балев?

Какъв е Частният случай на Траян Тодоров от град Пловдив? Той води 2-годишна съдебна битка в опит да докаже, че неговият отдел е бил престуктуриран, за да бъде назначен ексдиректорът на местната Дирекция на МВЛ Димитър Балев. В предаването "Законът и Темида" своя случай разказва бившият ръководител на "Човешки ресурси" в Областната дирекция на МВР - Пловдив Траян Тодоров. 

"Този казус продължава вече 2 години! През октомври 2022 г. бившият директор на Областната дирекция на МВР - Пловдив Димитър Балев ме повика в кабинета си и ми заяви, че вече не щял да бъде директор. Аз го погледнах с учудване, а той ми разпореди да напиша заявление да дойде да работи в сектора, който аз управлявам. Отидох, написах заявление. Тогава той ми сподели, че в утрешния ден ще пътува за София, заедно със зам.-директора – Васил Костадинов. На другия ден те отидоха до София, върнаха се около 15 ч., аз отидох да подпиша текущата работа, която секторът е изработил през деня. Но същият (Димитър Балев – бел. ред.) беше видимо притеснен, леко смутен. Питах го – нищо не ми отговори. Към 17 ч. на следващия ден панически ме търси по мобилния телефон и ме повика бързо да се кача в кабинета му. Качих се. В кабинета бяха и тогавашният главен секретар Петър Тодоров, неговият заместник – Станимир Станев, Балев и неговият заместник Васил Костадинов."

Чуйте повече подробности в звуковия файл.

Коментар по казуса направи за "Законът и Темида" адв. Таня Чечкова.

"Това дело мина на разглеждане през много инстанции. Това, което озадачи мен и моя клиент, беше, че при същата фактическа обстановка беше постановен абсолютно противоположен съдебен акт, с който съдът прие, че действително в случая има реално съкращаване в щата. 

Отделно от това, при едно повторно разглеждане на делото, ние представихме писмени доказателства, с които се установи, че през февруари 2024 г. неговата щатна длъжност е възстановена абсолютно в същия си вид със същото наименование след 2 годни по-късно, което допълнително показва, че тука се касае за едно преднамерено субективно отношение към моя клиент

Правната ситуация е такава, че при едни и същи факти се стига до два напълно различни правни резултата на два различни съдебни състава на един и същи съд.

По настоящем сме подали касационна жалба пред Върховния административен съд и съответно очакваме получаването на отговор по жалбата и явяване пред Върховния административен съд по делото."

Чуйте повече от звуковия файл.

Някои от заинтересованите страни по казуса: г-н Димитър Балев; бившият министър на вътрешните работи г-н Демерджиев; някои от областните директори на МВР; юрисконсултът на МВР, който е участвал в съдебните заседания – могат да кажат своята позиция и мнения по казуса – тук, в нашия ефир.
Поканата отправи към тях Анелия Торошанова, водещ на предаването "Законът и Темида", която обеща да продължава да следи този казус.


Снимка – Радио Пловдив

По публикацията работи: Милена Очипалска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Берлинската стена

Стените между нас 35 години по-късно

Защо 35 години след падането на Берлинската стена – стените са в пъти повече? Кои стени са направени, за да съхраняват човека и кой стени са срещу на човешкото? Кои са невидимите стени между нас?  Тези въпроси получават разнообразни отговори от събеседници като културолога Кирил Василев, редактора на книжната поредица "Власт и..

публикувано на 27.11.24 в 18:12
„Преминаване на Сръбско-българската граница“, картина от Антони Пьотровски

Българо-сръбската война – еманципация тъкмо навреме

Горе-долу през тези дни през 1885 народът ни, осъществил Съединението съвсем неотдавна, завършва победоносно първото си огромно военно изпитание. Побеждава във война, която смята за справедлива. Професор Веселин Янчев нарича тази война "Истинската българска отечествена война". Тази победа убеждава света, че сме нация, достойна за независимост и..

публикувано на 27.11.24 в 18:04

Международната кампания "Повече радост" подобрява раждаемостта

Акушер-гинекологът и специалист по репродуктивна медицина д-р Явор Владимиров е посланикът на България в международната кампания "Повече радост"   (More Joy), организирана от  Световната федерация на асоциациите, занимаващи се с фертилитет – IFFS (International Federation Fertility Societies). Инициативата включва повече от 50 000..

публикувано на 27.11.24 в 11:39

Природни и хуманитарни науки: Конференция за общото в различното

На 30 ноември Нов български университет ще бъде домакин на уникален научен форум, който ще разгледа отношенията между природните и хуманитарните науки. Това е третото издание на мултидисциплинарната конференция "Природни и хуманитарни науки: връзки и зависимости". Събитието ще бъде посветено и на 170-ата годишнина от рождението на Анри Поанкаре –..

публикувано на 27.11.24 в 11:24

Бъдещето на българското вино: Национална конференция за послания и развитие

"Да създаваш вино означава да разказваш история" – това е основното послание, което се откроява от думите на Екатерина Христова, член на Управителния съвет на Българската асоциация на винените професионалисти (БАВП). В ефира на предаването "Нашият ден" тя говори за ролята на България като винена страна и потенциала ѝ да изгради устойчив и силен..

обновено на 27.11.24 в 10:55