Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Затрогваща изповед на Емил Конрад в "Написано в лилаво"

Снимка: Издателство „Сиела“

За пръв път четем затрогващата история на млад човек, изправил се срещу многобройни предизвикателства, но никога не изгубил себе си.В болезнено искреното издание "Написано в лилаво" Емил Конрад за пръв път се осмелява да сподели някои от най-тежките моменти от собствения си живот.

Сред пурпурните редове на тази затрогваща изповед ставаме свидетели на историята на известния влогър и писател, преминал през редица изпитания, но все пак останал верен на себе си и своите ценности по трънливия път към успеха и самопознанието.

Емил Конрад вплита множество моменти от детството си до днес, които са го формирали като личност, накарали са го да изпита както страха, отхвърлянето, вината и нежеланието, така и топлите краски на любовта и приятелството.

Авторът пише за момента, в който е научил, че е осиновен, за сложните взаимоотношения с майка му и преживяното насилие, за връзките и раните, които са оставили в сърцето му, за първите си сблъсъци с популярността и за хората, които са му помогнали отново да открие себе си.

Велин Манов разговаря с автора на романа "Написано в лилаво" Емил Конрад в "Артефир".


По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Христо Ботев

Поезия от Христо Ботев, изпълнена от актьори през различни години на ХХ и ХХI век

Слушаме архивни прочити на поезия от Христо Ботев, изпълнена от актьори през различни години на ХХ и ХХI век, в записи, съхранени в Златния фонд на БНР, както и откъс от "Това ви чака" с участието на Георги Калоянчев и Сотир Майноловски. Личността е в творчеството. Фактите говорят достатъчно силно исторически, емоционално и философски в..

публикувано на 11.11.24 в 12:44
Скулптура на акад. Крум Дамянов

Проф. Валентин Господинов: Надявам се публичните места в България да станат съвременни

До 25 ноември в ХГ "Владимир Димитров - Майстора" в Кюстендил може да бъде видяна юбилейната изложба "120 години от рождението на Стоян Венев" . Наскоро бе връчена Националната награда за скулптура "Иван Лазаров" , като тазгодишен лауреат е Снежина Симеонова. Същевременно миналогодишният носител на наградата – акад. Крум Дамянов,..

обновено на 08.11.24 в 17:09

Вселената Милан Кундера

В "Осемдесет и девет думи" и "Прага, една изчезнала поема" в превод на Росица Ташева, отново се срещаме с безкрайния талант на Милан Кундера.  Речникът от "Осемдесет и девет думи" по-късно в редактиран вариант той публикува в книгата си "Изкуството на романа". Както пише Пиер Нора в предисловието си, сравнението на двата варианта би било интересно..

публикувано на 08.11.24 в 16:33

Отзвук от протеста пред Народния театър

На 7 ноември в Народния театър "Иван Вазов" при пълна зала трябваше да се състои премерата на постановката "Оръжията и човекът" по текста на Нобеловия лауреат Бърнард Шоу и под режисурата на световноизвестния актьор Джон Малкович. Вместо това малцина бяха допуснати до театралната зала, докато протест отвън превърна пространството пред театъра в поле..

публикувано на 08.11.24 в 15:00
Весела Делчева

Мария от мюзикъла "Звукът на музиката" – Весела Делчева

Мария от мюзикъла "Звукът на музиката" – или Весела Делчева от Софийската опера и балет е гост в "Артефир". Действието на класическия бродуейски мюзикъл "Звукът на музиката" се развива в Австрия, в навечерието на Аншлуса през 1938 г. Мария приема работа като гувернантка в голямо семейство, докато решава дали да стане монахиня. Тя се..

публикувано на 08.11.24 в 13:23