В епизод 568 "Трамвай по желание" представя на своята публика младия творец Александър Ботйов.
Александър е роден през 2002 в гр. София. Твори стихове от дете, а в гимназията пише и първите си хумористични коментари, журналистически материали и интервюта. Съвсем логично записва журналистика в СУ "Св Климент Охридски".
От тук творческите събития в биографията на Сашо тръгват стремително. През май 2021 г. е финалист в конкурса "Работилница за репортери 2021". Междувременно започва да стажува в онлайн медията "Новините на запад от София", където са публикувани първите му материали.
На 19 години през март 2022 г. издава самостоятелно авторски, черно-бял вестник "Бинокъл" на хартиен носител. В него той помества свои журналистически статии, анализи и интервюта. А вестниците "Труд", "24 часа", "Телеграф", "Галерия" вече публикуват редовно различни негови стихове и разкази.
Още в първи курс Александър започва да стажува в телевизия Bulgaria ON AIR.
Води свое авторско предаване по студентската телевизия на СУ – Алма Матер ТВ.
След години събиране на стихове младият поет издава дебютната си стихосбирка "Когато бръшлянът поникне". Книгата съдържа над 60 стихотворения на обширна тематика.
Успоредно с всичко това, Ботйов мечтае за театралната сцена, но засега и се разминава с нея.
Кипяща кръв, страст към стиховете и журналистиката плюс фамилия Ботйов. Кой ли може да бъде този необикновен младеж?
Изложба живопис открива в галерия "Нюанс" известният художник и преподавател в НХА Бисер Лазаров. Вернисажът е на 15 април от 18 до 20 часа, а експозицията ще остане в галерията до 11 май . Присъства един мой сантимент, свързан с моя стара любов към литературните течения на хедонизма и бохемството, чиито прекрасни представители са Оскар Уайлд и..
"Какво може да направи един биограф, вече разказал живота на Владимир Димитров-Майстора, на Алеко Константинов-Щастливеца, на Илия Бешков? Как какво – да ни разкаже и своя живот. Книгата "Чакай и се надявай" ни връща в едно време на надежди, на устреми, на жажда за знание и съзидание. Но и на трудности, чието преодоляване е стимул за всеки от нас,..
Новата книга "Дарбата на душата" на един от най-добрите регресионни терапевти в България – Яна Аврамова-Атанасова е продължението, което мнозина очакваха. След като ни въведе в света на регресията и невидимите измерения на съществуването, авторката на книгата "Регресия" сега ни повежда още по-дълбоко – към самата същност на човешката душа и нейните..
Изложбата "Аз, художникът" , посветена на 90 годишнината от рождението на Стефан Гацев (1935–1986), пресъздава хронологично творческия му път. Завършил първия випуск на Художествената гимназия, а след това "Живопис" в Националната художествена академия при проф. Илия Петров и "Декоративно-монументални изкуства" в ателието на проф. Георги..
"Йокута" e името на новата изложба на Нора Ампова. Заглавието идва от шведската дума gökotta – копнежът да се събудиш рано, за да чуеш първата песен на птиците. Това северно понятие става концептуална рамка за произведенията, чрез които художничката изследва връзката между човек и природа, памет и лична метаморфоза. Водена от копнеж по..
Една от гостоприемните и атрактивни точки в маршрута на "Семейно радио" застава в актуалния ефир с пожара в Националната гимназия по приложни изкуства..
Изложбата "На тяхно място" е социално изследване на Владимир Карамазов за свободата като човешко право, което движи света. В основата на идеята е..
Под името "Тънки намеци – късо кино с подтекст" ще бъдат прожектирани късометражни филми. Премиерно ще бъде представен българският филм "Божоле" на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg