Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тийн Тайм – ефирът за тийнейджъри

Тийнейджърът в мен: Антонио Патарозлиев

Надин, Верен, Антонио Патарозлиев, Янислав, Габриела, Луиза
Снимка: БНР

Гост в "Тийн Тайм" е вечно позитивният човек – тенорът Антонио Патарозлиев.

Израснал в семейство с баща бохем и пътешественик, пеещ великолепно, заедно със своите приятели, Антонио се учи от тях на музика и интерпретация.

Работи като шофьор на декори в театър "София" и гледа всички постановки с Антон Горчев, Катя Паскалева, Татяна Лолова, Петър Слабаков, на които се възхищава и до днес. 

В НАТФИЗ попада в един клас с артисти като Кръстьо Лафазанов, Мая Новоселска, Теди Москов. Играе Ромео и Дон Жуан, но точно с тази роля и премеждията около една песен в спектакъла, Антонио се среща с хора, които откриват богатството на гласа му. Тогава започва да прави своята програма от оперни арии и канцонети.

Достига до големите европейски театри, а дестинациите са много – Люсксембург, Белгия, Франция, Италия, Швейцария, Германия...Винаги като певец с актьорско образование.

За НАТФИЗ, Дон Жуан, забележителните срещи и артистичния живот – чуйте разговора в звуковия файл: 


По публикацията работи: Бисерка Граматикова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Изложба Last Christmas в галерия ИСИ-София

Last Christmas в ИСИ-София

Преди близо 15 години Институтът за съвременно изкуство в София започна своята поредица от коледни изложби по идея на Яра Бубнова. От самото начало те се организират под мотото "Музейни сувенири от несъществуващия музей за съвременно изкуство в България" – и то продължава да е все така валидно и досега. Макар всяка година концепцията, кураторите..

публикувано на 03.01.25 в 16:35
 Румена Калчева

Равносметка и перспективи във визуалните изкуства

Краят на една година и началото на следващата обикновено е повод за припомняне на по-важното, случило се през нея, и очакванията за новата.  Каква беше изминалата 2024 в областта на визуалните изкуства?  Кои изложби ще останат в паметта на зрителите и на специалистите?  Има ли нови тенденции в работата на българските художници и в политиката..

публикувано на 03.01.25 в 15:15

Здрава Каменова: За мен е много важно да донеса усмивки, утеха, разтуха и смисъл на хората

В първите дни на Новата 2025 година можем да останем още малко в атмосферата на отминаващите празници със специалното коледно издание на спектакъла "Да оцелееш по Коледа". Представлението  е stand up комедийно шоу на актрисата Здрава Каменова, с участието на Павел Терзийски. "Събрах няколко истории, повечето истински, около суетенето с подаръци,..

публикувано на 03.01.25 в 11:35
Радина Димитрова

Радина Димитрова между езиците

Радина Димитрова е синолог, преводач на китайска литература, професор по китайски език и китайско-испански превод от Автономния национален университет на Мексико. Живее в Мексико сити.  Превежда предимно поезия от класически и съвременен китайски на испански, от испански на български. Сред авторите, които е превела, са Бей Дао, Бай Дзюи, Лан Лан, Ян..

публикувано на 03.01.25 в 10:32

"Какво е лицето на вятъра?" и още приказни въпроси с Елица Ненкова

Началото на Новата година започва с история за слънце, плодове, прашни пътища и птичи песни, но най-вече за приятелство и свобода заедно с госта в "Нашият ден" Елица Ненкова . Елица е криминален психолог, но и автор на книжката за деца и възрастни "Какво е лицето на вятъра?" – книжка , в която вятърът си има име, а неговото лице всеки може..

публикувано на 03.01.25 в 09:35