"Преосмислена истина" е озаглавена втората фотографска изложба на режисьора и продуцент Виктор Чучков.
Кураторите на експозицията Георги Богданов и Борис Мисирков са подбрали 41 фотографии от предоставените около 200 от автора.
Изложбата се основава на период от няколко години – 2015-2018 г., когато Чучков подготвя втория си пълнометражен игрален филм "18% сиво" по едноименния роман на Захари Карабашлиев.
Това е причината в изложбеното пространство да присъстват фотографии от Великобритания, Белгия, Германия и България – държави, в които е сниман филмът.
Във фотографиите участват Рушен Видинлиев, Доля Гавански, Сузане Оуест, Норман Болман, Йокей Емерс, Борис Ван Северен, Захари Бахаров и др.
Изложбата може да се разгледа до 15 февруари в галерия ONE Gallery.
За експозицията "Преосмислена истина" Велин Манов разговаря с автора Виктор Чучков в "Артефир".
Виктор Чучков-син е режисьор, продуцент и фотограф. Носител на специалната награда на журито на Международния кинофестивал в Москва (1981) за главната си роля в "Йо-хо-хо" на режисьора Зако Хеския, на 9-годишна възраст, Виктор съчетава актьорско майсторство с дългогодишното си обучение в Националното училище за изящни изкуства "Илия Петров“ и по-късно завършва кинорежисура в НАТФИЗ при акад. Людмил Стайков.
Заедно с брат му Борислав основават продуцентската компания "Чучков Брадърс“. Компанията е продуцирала и копродуцирала редица международни и български продукции селектирани на фествилите в Кан, Берлин, Венеция, Трайбека… и заснела близо 300 реклами.
Виктор Чучков дебютира в киното като режисьор с филма TILT (2011), който е селектиран и награждаван на над 30 престижни фестивали по света. Вторият му режисьорски пълнометражен филм е "18% сиво" (2020) по романа на Захари Карабашлиев. Последният телевизионен сериал на Виктор като режисьор е "Алея на славата" (2023) за NOVA и отново за същата телевизия през 2024 г. е режисьор на минисериала "Майките" (в постпродукция) по едноименния роман на Теодора Димова. В момента е в снимки по документалния си филм "Блокът". През 2015 г. се състои дебютната му фотографска изложба Short cuts ( Vivacom Art Hall, София).
Снимки – One Gallery и личен архив
До 20 август ще продължи приемът на текстове за Националния литературен конкурс за поезия и проза "Янаки Петров". Всеки желаещ може да изпрати своите творби на адрес nkyanaki_petrov3@abv.bg . В категория "Поезия" могат да бъдат изпратени до три стихотворения, а в раздел "Проза" – произведения с дължина до три стандартни страници...
Историкът Петър Николов-Зиков разказваза съдбата на престолонаследника от Шишмановата династия Иван Стефан в книгата "Людовико – императорът на България". Трудът разкрива съдбата на царя в изгнание. В изданието авторът продължава да изследва родната история от XIII и XIV век след неговите трудове "Истинската история на Видинското княжество" и "Домът..
Старозагорският драматичен театър ще представи тази вечер най-новата си премиера – спектакъла "Многострадалната Геновева или летопис на едно въстание". Първата среща с публиката ще се състои на сцената на Античния форумен комплекс "Августа Траяна" в Стара Загора . Постановката е резултат от съвместната работа на утвърден екип: драматизацията е дело..
Предстоят три дни приключенско кино под звездите в "Лятна филмомания " . Фестивалът в Банско ще предложи избрани филми от миналогодишното издание на Банско филм фест. Селекцията включва най-добрите планинарски, приключенски и екстремни филми през последната година. Жителите и гостите на Банско ще се насладят на 9 филма от България, Полша, Италия,..
Габровската художничка Пепа Църова представя в Троян, в "Серяковата къща", от 18:00 часа своята самостоятелна изложба "Разговор за градини и поляни". Изложбата е съвместен проект на галерия "Серякова къща" – Троян, и галерия "Орловска 10" – Габрово, и поставя начало на бъдещо сътрудничество между двете експозиционни пространства. С авторката Пепа..
Във Видин на 21 юли започна четиринадесетото издание на фестивала на изкуствата "Дунавски вълни". Той ще продължи до 26 юли на различни места в града и в..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" гостува проф. Грета Панова – български учен и математик с международно признание. В момента тя е..
Дискалкулия е едно от онези състояния, които често остават незабелязани, но когато разберем какво всъщност представлява, неволно се питаме: "А дали и аз..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg