Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фондация "Атанас Буров" връчи годишните награди "Буров" за 2024 година

| обновено на 04.02.25 в 11:44

На 30 януари 2025 г. отбелязахме 150 години от рождението на изтъкнатия финансист, политик и държавник Атанас Буров. По този повод, традиционно фондация "Атанас Буров" организира официална церемония по връчването на престижните годишни призове "Буров" за банково, финансово и индустриално управление.

Събитието се проведе в Гранд Хотел "София", в зала "Триадица", където бяха отличени най-изявените личности в областта на финансовия и индустриалния сектор.

Тази година наградата за банково дело бе присъдена на двама изявени професионалисти: Никола Бакалов – главен изпълнителен директор и председател на Управителния съвет на Първа инвестиционна банка АД, и Георги Заманов – главен изпълнителен директор на "Алианц Банк България". Наградите бяха връчени от Цветанка Минчева, главен изпълнителен директор и председател на Управителния съвет на УниКредит Булбанк АД, носител на приз "Буров" за 2023 г.


Приз "Буров" за индустриално управление за 2024 г. бе също разделен между двама достойни носители: Николай Вълканов – собственик и председател на Съвета на директорите на Минстрой Холдинг АД, и Райчо Райчев – основател и изпълнителен директор на "ЕндуроСат".

По случай юбилейната 150-а годишнина от рождението на Атанас Буров, фондацията акцентира и върху образователни инициативи, насочени към повишаване на финансовата грамотност сред учениците. В рубриката „Разговорът“ Дамян Дамянов, член на Управителния съвет на фондация "Атанас Буров", сподели за усилията на фондацията в тази насока и значимостта на обучението по финанси за средношколците.

Слушайте! 


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Първото парно на Балканите? Да, в Търговската гимназия в Свищов!

Тази седмица първото професионално училище в страната ни чества своя 140-и юбилей. Това е Професионалната държавна търговска гимназия "Димитър Хадживасилев" в град Свищов, в която и до днес е жив дарителският дух и визията за бъдеще, завещани от неговия патрон. Построено по проект на австрийския архитект Паул Бранк, училището изправя снага..

обновено на 04.02.25 в 12:57

Евентуално приемане на еврото – ще скочат ли цените на имотите?

2024 г. донесе значителни промени в пазара на недвижими имоти в България. Според доц. Мирослав Владимиров, икономист и член на борда на директорите на ЕРА България, годината беше различна от предходните, като се наблюдаваха важни тенденции, които определят бъдещето на сектора. "2024 г. беше малко особена по отношение на това, което се случи на..

обновено на 04.02.25 в 10:13

Импулсът в мен: Изкуственият интелект

Българите сe разделят приблизително на две половини: едните не знаят какво точно е това, а другите са негативно настроени, показа скорошно изследване на "Тренд" на тема "Какво представлява изкуственият интелект?" Изкуственият интелект или ИИ не е в бъдещето, той е навсякъде около нас. ИИ е общо понятие, обхващащо набор от технологии, които..

публикувано на 04.02.25 в 10:09
Илияна Тодорова, група

10 000 детски рисунки показват визията за безопасност на пътя

В рубриката "Епизоди от живота" обръщаме внимание на едно важно събитие, насочено към обучението по пътна безопасност в българското училище – Националния конкурс за детска рисунка "Без грешки на пътя" . Инициативата е организирана от Асоциацията на българските застрахователи (АБЗ) в партньорство с Гаранционния фонд (ГФ) и Главна дирекция "Национална..

обновено на 04.02.25 в 09:01

Читалището в село Братаница – пазител на българския дух и култура

Село Братаница се намира в община Пазарджик и в него живеят около 2200 човека. Населеното място разполага с кметство, църква, пощенска станция, основно училище, детска градина, читалище, търговски обекти, заведения и шивашки цех. Голяма част от жителите се занимават със земеделие. Има предположения, че селото е съществувало още през XII век...

публикувано на 03.02.25 в 18:10