Даваме поле на децата да творят! За поредна година програма "Христо Ботев" на Българското национално радио организира конкурс за детско литературно творчество. Програмата ще проведе конкурса за 42- ри път "Искри". През годините той се е утвърдил като най-старият и авторитетен конкурс у нас за литературни произведения, написани от деца.
Кой може да се включи? – Конкурсът е за деца от 3 до 18 годишна възраст!
Как да се включите? – Напишете до три приказки, разкази, стихотворения или гатанки на имейл
Къде да ни ги изпратите? – На имейл iskri@bnr.bg или на адрес: София 1040, бул. "Драган Цанков" № 4, Българско национално радио, за Национален конкурс "Искри" 2025.
Каква е темата? – Каквото е и вдъхновението ви! Няма определена тема, можете да пишете за всичко, което ви вълнува. Развихрете въображението си върху белия лист на тетрадка, компютър или телефон, пишете и изпратете.
До кога можете да се включите? Крайният срок е 5 май 2025 г.
Какво да ни изпратите? Разбира се, вашите творби, както и актуална информация за връзка с вас – имейл, телефон и адрес за кореспонденция.
Кой ще ви оценява? Журито на Националния конкурс за детско литературно творчество "Искри" в състав от изтъкнати български писатели ще определи най-добрите творби.
Какво получавате, ако сте сред най-добрите? Специални награди на специална церемония по награждаване, представяне на творбите в директно предаване, което се излъчва в ефира на програма "Христо Ботев", а също в националните и регионалните програми и в сайтовете на БНР.
Ако имате въпроси? Пишете на екипа на "Детското. БНР" – Ангелина Грозева и Наталия Цекова на посочения мейл и те ще ви отговорят!
Заповядайте, очакваме ви!
Снимки - БНР
"Когато вражеските самолети се появят, политиците ще се крият по мазетата, а летците ще поемат своя кръст", казва съвсем съзнателно по повод войната между САЩ и Великобритания "лудата глава" на българската авиация, която остава завинаги на 27 години. До днес съществуват тези за действията на Димитър Списаревски – ранен ли е бил, мунициите ли е свършил,..
Международният конкурс за хайку на името на Мая Любенова се проведе за шести път. Днес, в Световния ден на хайку, излязоха резултатите от конкурса. Тази година в българската секция са получени 179 творби от 91 автори, а в международната секция – 464 хайку от 232 автори от 40 държави. Журито в българската секция Владислав Христов и Гергана Янинска..
В "Нашият ден" разговаряме със Златко Паунов – скулптор, дарител и почетен гражданин на град Трявна. Човек, обиколил няколко пъти земното кълбо, благодарение на когото в Трявна има Музей на азиатското и африканското изкуство. Търсенията на твореца се простират от Родопите, където е роден баща му, до Непал, Тибет и Индия. Пътуването и..
Художникът Николай Панайотов гостува в "Артефир" с призив да се замислим за "добрата новина" в живота си. "В последните месеци светът е изпълнен с лоши новини", казва художникът по повод серията от творби "Добра новина", включена в изложбата "Портрет" – съвместна с неговата съпруга Лариса Илиева. Изложените в галерия "Нирвана" творби..
"Власт и страст. Дворцовите драми в българската история" е новата книга на проф. Пламен Павлов. В "Артефир" популярният български историк, византолог, публицист, поет и преподавател във Великотърновския университет представя своето литературно пътуване из душите и сърцата на знатните български предци – от Античността до ХХ век. Проф. Павлов е..
"Власт и страст. Дворцовите драми в българската история" е новата книга на проф. Пламен Павлов. В "Артефир" популярният български историк,..
В предаването Lege Artis разгледахме темата за пластичната и възстановителната хирургия с участието на д-р Рупен Мектубджян – специалист по..
"Романът "Последна стъпка" е монотонно болезнен: стъпваш изречение след изречение – все стабилни и еднозначни – и изведнъж усещаш под читателското си..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg