Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тийн Тайм – ефирът за тийнейджъри

Тийнейджърът в мен: Петър Павлов

Петър Павлов
Снимка: Василена Мирчева

Петър Павлов работи в ИТ сферата, но носи сърце на поет. През 2014 година излиза от печат първата му стихосбирка. Петър участва в национален конкурс за хайку и публикува в списание "Хайку свят".

Признава, че душата му е в поезията, където намира музиката в смисъла, а не в думите, които са само проводник на магията.

Извън духовните пътешествия Петър посещава джунглите на Хонг Конг, блатата и плажове на Флорида, пустините на Египет, Мала Азия, Кападокия, манастирите на Света Гора, древен Йерусалим и много други.

Не на последно място този нежен автор, ведър и усмихнат човек, е баща на двама (не съвсем) тийнейджъри.

Най-ценният съвет, според Петър, гласи: "На никой не вярвайте – изградете си собствен свят. Цял живот работете нещо, което ви е интересно."

Какво разбрахме за изчистения свят за хайкуто? Как да изразим много неща с малко думи? Съвместима ли е технологията с поезията? 

Чуйте какво сподели в "Тийн Тайм" Петър Павлов: 

"Тийн Тайм" е съвместна продукция на БНР и "Димитър Еленов фондация.
По публикацията работи: Бисерка Граматикова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Актьорът Мартин Димитров: Човек не може без друг човек

За трети път спектакълът "Елементарни частици" на Народния театър – интерпретация на режисьора Крис Шарков по едноименния роман на Мишел Уелбек – излиза извън пределите на България. След завоюваните две награди – за сценографско постижение на Никола Тороманов и за най-добър млад актьор на Мартин Димитров – от Балканския театрален фестивал "Театър на..

публикувано на 20.05.25 в 18:30

Изкуството на дипломацията в културата

Сила, власт, война, опозиция, подигравки и сексуалност – всичко това се смесва във войнствената природа на човешкото състояние. Там, където се ражда и изкуството. Това изкуство, което може да бъде мощен инструмент за културна дипломация. Именно този инструмент може да преодолява езикови и културни бариери, да насърчава международните отношения и..

публикувано на 20.05.25 в 18:00

"Радио Африка" – първият български документален филм за африканската музика

Филмът "Радио Африка" е първият български филм за африканската музика , както и първата подобна продукция, която събира български и африкански артисти, които да споделят своята визия по определена тема. Един филм за почитателите на африканската музика, както и за онези, които тепърва ще се запознаят с богатството и разнообразието на тази култура. Филмът..

публикувано на 20.05.25 в 17:35

Петър Влайков: Имаме много качествена драматургия, включително и съвременна

От 11 до 16 май Шумен беше домакин на традиционния фестивал "Друмеви театрални празници". Конкурсната програма на престижния театрален форум включва единствено представления, създадени по български текстове, като на най-добрите от тях се присъждат награди в няколко категории. В програмата на тазгодишното 34-то издание на фестивала участваха..

публикувано на 20.05.25 в 16:11

Димитър Воев и неговото творчество

Отбелязваме 60-годишнината от рождението на този голям български музикант и поет, белязал с творчеството си времето на прехода. Защо неговите послания остават актуални и днес? Каква е ролята на социалната поезия и музика в съвременното общество, и как различните поколения я припознават и преживяват? Заедно с: Нели Недева-Воева, Доротея Монова, проф...

публикувано на 20.05.25 в 13:54