В рубриката ни "Разговорът" днес ни гостува една от най-пъстрите личности на българската сцена – Милица Гладнишка. Гласът ѝ е като магия, която може да носи едновременно сила и нежност, да води слушателя от дълбоките пластове на емоцията до експлозивни мигове на радост и свобода. В нейната музика и актьорска игра се преплитат тишината на душата и бурята на света. Тя е артист, който не просто забавлява, а пресъздава същността на времето и човешката емоция. А когато добавим и доза хумор и добро настроение, получаваме неповторимата Милица Гладнишка.
"Не знам как бих се представила, ако трябва да го направя сама. Виждам се като човек, който има много да учи, да пробва нови неща. Трудно ми е да се обобщя като конкретна фигура – усещам се като аморфно създание, което приема формата на съда, в който го налеят", споделя тя в ефира на "Нашият ден".
"Голяма част от мечтите ми се сбъднаха, други се раждат сега и чакат своя ред", споделя Милица. Всяка крачка по нейния артистичен път е изпълнена с вдъхновение, нови предизвикателства и непрекъснато развитие.
"Чувствам се галеничка на съдбата, защото хем имам качества, хем и късмет да срещна правилните хора", признава тя с усмивка. И наистина, нейният талант, съчетан с позитивната ѝ енергия и безспорния ѝ хумор, я правят едно от най-обичаните лица на българската сцена.
Милица Гладнишка е артист, който не се побира в рамки. Тя е музика, смях, емоция и чиста свобода – един неспиращ да се променя и развива творец, който ни кара да се смеем, да мечтаем и да усещаме живота с всичките му цветове.
Огнян Петров е родом от врачанското село Очиндол, но ако го попитате, ще каже, че е родом от Балкана. Той е животновъд, общественик и икономист и с всяка своя дейност от години се стреми да е полезен на обществото. Той е онези хора, мислещи в перспектива и мащаб за Врачанския край, Искърското дефиле, историята, традициите, културата и..
До древния град Сихар се намира кладенецът на патриарх Иаков, от който черпят вода и хората на Самария. По времето на Христос между самаряни и иудеи съществува вражда. Ето защо жената самарянка е учудена, когато Спасителят иска да пие вода от нея. В отговор на почудата ѝ Христос ѝ казва: "Да би знаяла дара Божий, и кой е Оня, Който ти казва: дай..
Село Долни Луковит се намира в община Искър, област Плевен и в него живеят около 1700 човека. На около един километър от селото е съществувало римско селище от късноантичния период. За това свидетелстват основите на крепост и други обществени сгради, които са разкрити при прокопаването на канал за водоснабдяването на с. Староселци. Освен това са намерени..
Защо се провали срещата между Украйна и Русия в Истанбул? Как това ще се отрази на войната в Украйна и останалия свят, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Петър Карабоев , външнополитически анализатор и заместник главен редактор на "Дневник". Какво имаме в момента "В момента имаме първата среща лице в лице между двете делегации..
В редакция "Хумор и сатира" не сме такива хора, но знаем истински случаи на хора, които работят с удоволствие и без заплата. Освен за тях, в неделя веднага след новините в 18 часа можете да чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос", които в чест на Деня на българските зоопаркове разказват за животни. -..
Евроскептичните гласове казват, че гражданите ще обеднеят, ако бъде прието еврото у нас. Допълват, че България не е готова, че Европейският съюз е..
Село Долни Луковит се намира в община Искър, област Плевен и в него живеят около 1700 човека. На около един километър от селото е съществувало римско селище..
Вчера в зала "Райко Алексиев", СБХ пред многобройна публика беше открита изложбата на големия скулптор Павел Койчев – "Мъжки, женски, среден род,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg