Забавянето на мрежата е проблем, с който се сблъсква всеки, независимо дали у дома, в офиса или някъде навън. Забавянето може да се дължи на различни причини – от претоварени рутери до проблеми с честотната лента. Докато разглеждаме причините, ще предложим практически стъпки за отстраняването им.
Бавният интернет професионално се нарича "мрежова латентност". Какво представлява тя? Това е времето, което е необходимо на един пакет от данни, за да премине от източника до местоназначението си. Измерва се в милисекунди. Ниската латентност означава бърза интернет връзка, докато високата латентност води до по-бавна връзка. Латентността влияе при видеоконферентни връзки, онлайн гейминг, споелян на файлове.
Причините се делят на няколко категории:
Скорост на интернет: Данните чакат по-дълго, за да бъдат изпратени.
Маршрут: През колкото повече междинни възли преминава даден пакет, толкова по-голямо е закъснението. Това е особено вярно за международните връзки.
Претоварване на мрежата, ако много потребители изтеглят файлове едновременно.
По-старо оборудване или натоварена от много свързани устройства Wi-Fi връзка.
Има начин да разберете, като използвате някои популярни метода:
Има практически съвети за справяне с бавния нет:
Съвременните технологии помагат да се сведе до минимум закъснението. Wi-Fi 6 е новият безжичен стандарт. 5G Мобилните мрежи също са отличен избор за приложения в реално време.
Затлъстяване, заседнал начин на живот, вредни хранителни навици, злоупотреба с алкохол и вещества – как бургаското средно училище "Константин Петканов" адресира тези проблеми сред младите и какво представлява конкурсът "Посланици на здравето" , инициатива на Министерството на здравеопазването, ще научим от директора на училището Ивайло Марков. С..
Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР) е увеличила с повече от два пъти своята подкрепа за България през изминалата 2024 година, като финансов стимул са получили 20 български проекта. Неотдавна президентът на ЕБВР Одил Рено-Басо бе на посещение в България, в рамките на което проведе среща с президента Румен Радев, с министъра..
Генчо Банев е преподавател по български език, литература и култура в лектората по българистика в департамента по руска филология и славистика на Атинския университет. Заедно със своите студенти Спиридула Пампулопулу, Мария Гавриду, Константина Ксиарху и Константинос Варваресус гостът разказва за изследователския проект, посветен на живота и..
Две изложби се откриват днес в Градската художествена галерия "Борис Георгиев" във Варна – "В огледалото на Рембранд" и арт инсталацията "Васил Стоилов – архитектурни мотиви". Повече за тях ще чуем сега от редактора Ани Маринова. Слушайте!
Сдружението "Тук-там" вече 10 години подкрепя българските студенти, които искат да получат магистърска степен в чужбина и да приложат наученото в България. В "Нашият ден" Мила Топалова , член на УС на сдружението, мениджър "Образователни инициативи", представя възможностите за получаване на стипендия по програмата "Иди, учи и се върни" ...
На 7 април – Деня на здравния работник, отбелязваме значимостта на хората, които се грижат за здравето ни не само в болничните зали, но и чрез словото...
"Ганьограф" е авторско работно наименование на кратките визуално-словесни творби в социалните мрежи, описващи "класическия българин" или "класѝка", нещо..
Отиде си актьорът от Сатиричния театър Пламен Сираков. Той бе добър, усмихнат човек, благ и ненатрапчив. Познавах го от 1991 г., когато се срещнахме в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg