Живописецът и уебдизайнер Любомира Попова говори в "Нашият ден" за брандирането при създаване на културни събития – за следването или избягването на трендовете, за подходящите и неподходящи визуални елементи, за сложните и прости послания.
"Съвременният творец е много по-свободен да бъде себе си, да изразява концепциите си по начина, по който иска. В изкуството канонизацията все повече се премахва. Социалните мрежи правят връзката с всеки зрител, ценител, фен много по-близка. Единственото, което на мен ми тежи, е това, че съвременният творец трябва да продава себе си и това му пречи да се отдалечи от сцената, от ателието, от репетицията. Той е вътрешно разкъсан между това да създава изкуство и това да го продава", заявява Попова.
Според госта голяма част от съвременната публика не разбира колко по-важна е концепцията от формата. Творците, от своя страна, винаги трябва да изхождат от езика на публиката, от нейните нужди и търсения. Ето защо Попова решава да публикува поредица от текстове с насоки към уебдизайнерите и създателите на съдържание, свързано с промотирането на изкуство артистични продукти. Публикациите могат да бъдат намерени в блога на Иванка Могилска „Свободна практика“.
"Когато става въпрос за онлайн реклама, трябва да се търси по интереси, възраст, подобни хора, които говорят подобен на езика на твореца“, съветва Попова.
Призивът на Попова към творците е да представят смело своите идеи, защото изкуството винаги достига до правилните хора. Съветът ѝ към зрителите е да бъдат по-широкоскроени и да търсят концепцията зад всяка творба.
Чуйте целия разговор в звуковия файл:
Ивинела Самуилова е обичана съвременна българска авторка, по образование богослов. Издала е 12 книги с художествена и нехудожествена проза, отличени с различни награди от читателите, сред които "Любима книга на България", "Книгата, която ме вдъхновява" и др. В навечерието на Великден излезе книга втора на нейните "Гатанки от небето" , която има..
На Светли понеделник в "Terra Култура" се срещнахме с писателя Владимир Зарев и последният му роман "И аз слязох". В търсене на паузата в историята на Иисус от Назарет – от рождението му в пещерата до 33-та година, писателят отчита и половин век от своя собствен човешки живот. Вътрешният монолог през годините е воден от познанието за саможертвата на..
Нежно и интимно, красиво и цветно е настроението на новата стихосбирка "Пролетни танци" от писателката и художничка Евгения Михалска. Юлияна Томова представя авторката и книгата, чиято официална премиера предстои ма 29 април (вторник) от 18:30 ч. в Литературен клуб "Перото" при НДК. Специален музикален акцент в събитието ще бъде Константин..
"Отвъд и вътре в спомена" е изложбата, която Долорес Дилова представя в галерия "Българи". Експозицията включва два цикъла, които изобразяват емоционалната връзка на художничката с пейзажа, с тишината и конкретните повторяеми географски дадености на любимите за нея места. "Отвъд спомена" е свързан с магическото място Болата в Каварна, а "В..
През 1984 г., в чест на 40-годишнината от социалистическата революция, се организира първата българска експедиция към най-високия връх на планетата – Еверест. Осемнайсет алпинисти се готвят да щурмуват върха по Западния гребен – най-смъртоносният маршрут, известен като "жестокия път". Изключителното усилие е съпътствано от героични дела и..
А то значи ангелогласната певица Ася Пинчева от "Мерудия", "Космическите гласове на България" и "Оратница", мултиинструменталистът Георги Маринов - Хорхе..
В навечерието на Световния ден на Земята заедно с учени от Геологическия институт на БАН обсъждаме основните природни ресурси, върху които се гради..
Последното заглавие в репертоара на театър "Възраждане" е приказката "Бременските музиканти" по братя Грим. В тази адаптация на класическия текст..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg