Живописецът и уебдизайнер Любомира Попова говори в "Нашият ден" за брандирането при създаване на културни събития – за следването или избягването на трендовете, за подходящите и неподходящи визуални елементи, за сложните и прости послания.
"Съвременният творец е много по-свободен да бъде себе си, да изразява концепциите си по начина, по който иска. В изкуството канонизацията все повече се премахва. Социалните мрежи правят връзката с всеки зрител, ценител, фен много по-близка. Единственото, което на мен ми тежи, е това, че съвременният творец трябва да продава себе си и това му пречи да се отдалечи от сцената, от ателието, от репетицията. Той е вътрешно разкъсан между това да създава изкуство и това да го продава", заявява Попова.
Според госта голяма част от съвременната публика не разбира колко по-важна е концепцията от формата. Творците, от своя страна, винаги трябва да изхождат от езика на публиката, от нейните нужди и търсения. Ето защо Попова решава да публикува поредица от текстове с насоки към уебдизайнерите и създателите на съдържание, свързано с промотирането на изкуство артистични продукти. Публикациите могат да бъдат намерени в блога на Иванка Могилска „Свободна практика“.
"Когато става въпрос за онлайн реклама, трябва да се търси по интереси, възраст, подобни хора, които говорят подобен на езика на твореца“, съветва Попова.
Призивът на Попова към творците е да представят смело своите идеи, защото изкуството винаги достига до правилните хора. Съветът ѝ към зрителите е да бъдат по-широкоскроени и да търсят концепцията зад всяка творба.
Чуйте целия разговор в звуковия файл:
Вчера в зала "Райко Алексиев", СБХ пред многобройна публика беше открита изложбата на големия скулптор Павел Койчев – "Мъжки, женски, среден род, единствено и множествено число". Година и половина след предишната му изложба в същата зала "Homo sapiens – възпоменание" се срещаме с неговите фигури на жената, мъжа, децата, които са от стиропор и..
Фондация "Тодоров" учреди отличие за българска наука и литература. Идеята е на акад. Иван Тодоров. Първите отличия ще бъдат връчени на церемония на 20.05.2024 г. от 18.00 ч. в зала "Проф. Марин Дринов" в Централната сграда на БАН, ул."15 ноември" №1. Ще се състои представяне на Фондация "Тодоров" и връчване на нейните отличия на името на акад. Иван..
На 17 май се открива първото издание на Седмица на африканската култура в София . Пълната програма за фестивала можете да намерите тук . Седмицата на африканската култура в София е продължител на вече над десетгодишната традиция в отбелязването на Деня на Африка – 25 май, датата, на която в 1963 г. е основана Организацията за африканско..
"Наведнъж" са текстовете, събирани в продължение на седем години след дебюта на Стефан Икога – "Непукистика", пише за книгата Йордан Д. Радичков. Задъхани, разхвърляни между кварталите и улиците на София и българското Черноморие, стиховете му рисуват картини на хармоничното съществуване, на споделеност, както и картини на истерията, гнева и..
Варна ще даде официален старт на туристическия сезон с празничен концерт, който ще се състои тази вечер от 19:00 часа на площад "Антон Новак" – на входа на Морската градина . Събитието ще предложи на жителите и гостите на града богата програма, включваща музикални изпълнения, атрактивно акробатично шоу и редица изненади. Специален гост на..
Евроскептичните гласове казват, че гражданите ще обеднеят, ако бъде прието еврото у нас. Допълват, че България не е готова, че Европейският съюз е..
Изкуственият интелект не може да замени естествения, защото не може да разбере живота, съзнанието и да генерира смисъл, е тезата на Сергей Герджиков,..
Проф. Момчил Методиев, преподавател в НБУ, ръководител на Института за изследване на близкото минало и главен редактор на сп. "Християнство и култура",..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg