При нас е различно. В някои паралелки има повече деца, в други няма. Около 200 деца от 1700 отсъстват. Ние гледаме, за тези които леко покашлят, да се обаждаме на родителите да ги прибираме, особено при по-малките. По-големите имат и зорове с приключването на срока и се стараят да не отсъстват. Не знам кое е правилно, дали да се действа превантивно или да се изчака. Реално процентът не е голям, но пък в същото време ги виждаш, че ги има болните. 10 % също не е малко.
Нямаме брой на учениците, който да надхвърля 30 %. Доколкото разбрах за грипната ваканция, информацията ще я вземат от личните лекари. Иначе ние подаваме ежедневно информация и следим, но много различна е ситуацията в различните класове. Имаме паралелки в които отсъства само един ученик, и имаме паралелки в които присъстват, да кажем, шест деца.
В първа смяна са 90 отсъстващите ученици, а във втора смяна 50. Общо 140 ученици или около 16%. Но те идват и болни на училище, защото трябва да се оформят. Ако обявят грипна ваканция, преди да е завършил първия срок ще причини известен дискомфорт, но не е нещо с което не можем да се справим. Въпросът е да се ограничи наистина бройката.
От 18 до 20 юли амфитеатралната сцена в центъра на Приморско ще бъде домакин на шестото издание на Националния музикален и танцов фестивал „Фолклорна плетеница“. Събитието се организира от Община Приморско и сдружение „Атлиманска огърлица“, с изцяло финансовата подкрепа на общината. Фестивалът има конкурсен характер и събира на едно място изпълнители..
В топлата атмосфера на „Алибеевия конак“ в Смолян, пред подбрана публика от роднини, приятели и фолклорни дейци, прозвучаха стари, почти забравени родопски песни, възродени с любов и отдаденост от трио гайдари с име, което вече се помни – „Троица братя“. Триото – Ангел Николов, Емануил Пунев и Тодор Михайлов – представи песни, събирани от стари..
Христо Георгиев от Средно училище „Йордан Йовков“ бе избран да представлява учениците от Южен централен район в Управителния съвет на Националния ученически парламент. Той и ученик от Смолян спечелиха изборите за нашия регион и ще бъдат двамата представители от Южен централен район в управлението на организацията. „Желаех да стана..
Село Полковник Серафимово отново стана център на родопската песен. В рамките на седмото издание на фолклорния фестивал „С песните на Георги Чилингиров“, десетки изпълнители и състави от региона се събраха, за да почетат делото на един от най-значимите гласове на Родопите. Сред тях бе и фолклорната група към читалище „Кирил Маджаров“ – Смолян, водена от..
Тази събота, 5 юли, в центъра на село Баните ще се проведе Фестивалът на родопската кухня, организиран от община Баните. Началото е в 18:00 часа, а програмата обещава богато меню, фолклорна музика и неподправена родопска атмосфера. „Фестивалът вече пет години е символичното начало на летния туристически сезон при нас. Читалища, хотелиери и общинска..
Пазарът на недвижими имоти в Кърджали остава динамичен и през лятото на 2025 година. Цените на жилищата продължават да растат, а търсенето изпреварва предлагането, особено в централната част на града. Това каза за Радио Кърджали Кадир Аптикадир – брокер на недвижими имоти. „Спрямо миналото лято има поскъпване от порядъка на 10%“, посочи Аптикадир...
На Националния фолклорен фестивал „Кехлибарен грозд“ в село Лозен срещаме Петя Маринова, секретар и хореограф на най-новото читалище в Пловдив. То носи името на създателя на ансамбъл „Тракия“ – проф. Кирил Дженев. „Нашето читалище се казва ‘Професор Кирил Дженев’. Той е създател на ансамбъл ‘Тракия’ и един от първите преподаватели в Музикалната..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478