Родопската фолклорна книжовност се обогати с още едно издание – „Горо ле, горо зелена, знаеш ли, горо, помниш ли…“, сборник с песни на Младен Койнаров.
Дъщеря му Фанка Койнарова събира в книга 72 песни, които са нотирани песни.
„Това са песни, които съм чувала в негово изпълнение, така, че се постарах да бъдат нотирани максимално близко до начина му на изпълнение. Баща ми остави един огромен архив от песни, затова реших, че това би било чудесно и, че ако има друг свят, на него ще му е приятно да го направя“, разказва Фанка Койнарова.
В сборника има песни, които не са получили светлината, която заслужават Фанка Койнарова се надява, някои от изпълнителите да ги забележат и да ги възпеят наново.
Авторът е подарил няколко бройки от сборника на НУФИ „Филип Кутев“ в гр. Котел. Сборник с песните на Младен Койнаров ще получи и НУФИ „Широка лъка“, но Фанка Койнарова има желанието сама да достави песнопойките. Защото това място е сантиментално за нея.
В продължение на 40 години Младен Койнаров е част от фолклорен ансамбъл „Родопа“ – Смолян. Той постъпва в него чрез конкурс през 1970 година, но още от 1966 г. участва в концерти из цялата страна.
Чуйте цялото интервю с Фанка Койнарова в прикачения звуков файл.
Христо Георгиев от Средно училище „Йордан Йовков“ бе избран да представлява учениците от Южен централен район в Управителния съвет на Националния ученически парламент. Той и ученик от Смолян спечелиха изборите за нашия регион и ще бъдат двамата представители от Южен централен район в управлението на организацията. „Желаех да стана..
Село Полковник Серафимово отново стана център на родопската песен. В рамките на седмото издание на фолклорния фестивал „С песните на Георги Чилингиров“, десетки изпълнители и състави от региона се събраха, за да почетат делото на един от най-значимите гласове на Родопите. Сред тях бе и фолклорната група към читалище „Кирил Маджаров“ – Смолян, водена от..
Тази събота, 5 юли, в центъра на село Баните ще се проведе Фестивалът на родопската кухня, организиран от община Баните. Началото е в 18:00 часа, а програмата обещава богато меню, фолклорна музика и неподправена родопска атмосфера. „Фестивалът вече пет години е символичното начало на летния туристически сезон при нас. Читалища, хотелиери и общинска..
Пазарът на недвижими имоти в Кърджали остава динамичен и през лятото на 2025 година. Цените на жилищата продължават да растат, а търсенето изпреварва предлагането, особено в централната част на града. Това каза за Радио Кърджали Кадир Аптикадир – брокер на недвижими имоти. „Спрямо миналото лято има поскъпване от порядъка на 10%“, посочи Аптикадир...
На Националния фолклорен фестивал „Кехлибарен грозд“ в село Лозен срещаме Петя Маринова, секретар и хореограф на най-новото читалище в Пловдив. То носи името на създателя на ансамбъл „Тракия“ – проф. Кирил Дженев. „Нашето читалище се казва ‘Професор Кирил Дженев’. Той е създател на ансамбъл ‘Тракия’ и един от първите преподаватели в Музикалната..
На Националния фолклорен фестивал „Кехлибарен грозд“ в село Лозен, сред звуците на народни песни и многоцветни носии, срещаме Надя Щегрова, секретар на НЧ „Изгрев“ в село Сладун. Днес тя не е тук само като културен деятел, а и като майстор везбар, за да покаже друга своя страст – българската шевица. „Вече над 30 години бродирам, но с шевици се..
Дванадесет години след откриването на граничния пункт „Маказа–Нимфея“ собственици на имоти в Гърция, през чиито терени преминава пътят от българската граница до включването му в магистралата „Егнатия Одос“, все още не са получили обещаните обезщетения от отчуждителните процедури. Проблемът беше повдигнат в гръцкия парламент от депутата Йозгюр Ферхат..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478