Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Внесоха подписката за басейна в Кърджали. Само трима дойдоха за подкрепа (ОБНОВЕНА)

4
Димитър Григоров, инициатор на гражданската подписка за отваряне на общинския басейн
Снимка: Станислава Георгиева

Димитър Григоров не успя да връчи подписката лично на кмета, а я входира в Информационния център на 1 ет. в общинската администрация. Припомняме, че в началото на месец юли той стартира подписка за отварянето на общинския плувeн басейн, а преди дни обяви, че събраните подписи ще бъдат внесени днес, 20 юли в 11.00 ч., като покани кърджалийци да присъстват лично пред Общината. 

Въпреки събраните 3933 подписа, за голямо учудване и на инициатора, хората, които бяха дошли да подкрепят внасянето на подписката, бяха едва трима души. Григоров обаче е оптимист и се надява, че поне през следващото лято жителите на Кърджали ще имат плувен басейн. 


Едва трима кърджалийци дойдоха пред община Кърджали днес, за да подкрепят Димитър Григоров, когато внася подписката за отварянето на открития плувен басейн в Кърджали в общинската администрация. Младият мъж е лицето на инициативата, която събра за три седмици 3933 подписа "ЗА" работещ басейн, над 740 от които онлайн. 

"Живеем в много хубав град и искаме да остане така. Правим го за града. Срамота е областен град като нашия да няма басейн, за разлика от по-малките общински центрове. Искаме просто да работи. Да не се закупи и да не се построят сгради. Да бъде функционален целият комплекс", каза Димитър Григоров.

Той се надява ръководството на общината да вземе под внимание подписката и да има адекватни действия за отваряне на басейна.

"Не знам какви са плановете на общината, но това ѝ влиза в задължението  - да се грижи за хората в този град. А това е една от грижите", коментира Димитър.

Младият мъж прие с разбиране, че никой от ръководството не се срещна с него. Кметът Хасан Азис, заместникът му Тунджай Шукрю и секретарят Себахтин Риза отсъстваха от града. Не се чувства разочарован и от факта, че много малко хора дойдоха пред Общината да подкрепят идеята, въпреки че събитието бе предварително оповестено в социалните мрежи: "Не, аз съм щастлив, че успях да направя поне нещо малко за нашия град".

Какво доведе пред Общината малцината кърджалийци?

"Поздравявам го за позицията, защото този басейн трета година е затворен. Закритият - ремонтираха го за милиони - също затворен. Това не е нормално", каза за Радио Кърджали единствената дошла жена. Според нея децата страдат най-много, не могат да се научат да плуват. 

"Тук ме доведе ентусиазма на това момче. Много се радвам, че има такива хора като него, и това ме прави горд", каза друг кърджалиец. Той обаче е скептичен, че може да има положителна развръзка, но е доволен, че гражданската инициатива е силна.

След като внесе подписката, Димитър Григоров припомни известната мисъл на американския президент Джон Кенеди, който казва, че не е важно какво страната ще направи за теб, а е по-важно какво ти ще направиш за страната си.

"Засега е нужно малко търпение. Ако се наложи по-нататък, и мирно шествие". Така отговори Димитър Григоров на въпроса какво очаква от тук нататък да се случи.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

СУ „Йордан Йовков“ – Кърджали изпраща своите абитуриенти на 24 май

С тържествена церемония на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, Средно училище „Йордан Йовков“ в Кърджали ще изпрати своите дванадесетокласници. По този повод директорът на училището – г-жа Людмила Чаушева, разказа за празничната програма, атмосферата в училището и специалните послания към зрелостниците. „По традиция СУ ‘Йордан Йовков’..

публикувано на 23.05.25 в 11:05

Английският отново най-желан за матура в Кърджалийско

На 23 май дванадесетокласниците в цялата страна полагат втория задължителен държавен зрелостен изпит. В област Кърджали изпитният ден започна в 08:30 часа и премина без сериозни затруднения. „Безпроблемно стартира и вторият зрелостен изпит на територията на областта.“ – съобщи началникът на Регионалното управление на образованието в Кърджали, г-жа..

публикувано на 23.05.25 в 10:46

Показват как се приготвя домашна трахана на Фармфеста в Момчилград

Теменужка Матева от Плевун , която възражда традицията на траханата у нас ще участва във втория ден на фермерския пазар "Фармфест" в Момчилград. Тя ще покаже как се прави трахана и сушени домати по българска рецепта. За смисъла на тези изложения и защо в миналото не е имало глутенова непоносимост , разговарях със самата нея. "Ще участвам с..

публикувано на 22.05.25 в 15:12
Снимката е илюстративна

5 рокли, една вечер и цяла нова епоха

В навечерието на най-вълнуващата седмица за зрелостниците – седмицата на баловете – разговаряме с абитуриентката Есиен Гюрсес от СУ „Петко Рачов Славейков“ в Кърджали. Тя разказва за емоциите около абитуриентския бал, предизвикателствата при подготовката и големите планове след дипломирането. 5 рокли за 5 събития: подготовката започва..

публикувано на 21.05.25 в 14:48

Вечер с танцуващия с думи Николай Милчев в Момчилград

На вечер с публициста, поет и учител Николай Милчев ни кани винарската изложба в Момчилград, на 23 май, Ден на българската просвета и култура, и на славянската писменост от 18 часа. Елате на вечер с майстора на метафората, танцуващия с думи различен поет Николай Милчев, приканват организаторите. И обещават словомъдрието,..

публикувано на 20.05.25 в 14:02
Снимката е илюстративна

Преподавател по философия: Общообразователното училище не е място за обучение по религия

По-скоро проблематичен очаква да е предлаганият нов учебен предмет за задължително обучение „Добродетели и религии“ Марина Димова, преподавател по философия и гражданско образование в Езиковата гимназия „Христо Ботев“ в Кърджали. „На пръв поглед предлаганата програма изглежда грамотно написана, с инфографики и с причини за въвеждане,..

публикувано на 17.05.25 в 22:45
Национален фолклорен фестивал

Фолклорен празник в село Мустрак събира таланти от цяла Югоизточна България

Фолклорният дух оживя в свиленградското село Мустрак, където се провежда третото издание на фестивала „Запели са, заиграли край Сакара“. Традицията отново събра десетки самодейни състави, певци, танцьори и почитатели на българския фолклор от различни краища на страната. Фестивалът се утвърждава като цветен празник на родолюбието, музиката и танца. За..

публикувано на 17.05.25 в 17:10