Недостиг на вода и топлина са сред основните проблеми на оцелели след земетресението в Турция. Това съобщи за Радио Кърджали Орхан Бакал, близък на жители на град Газиантеп, епицентъра на първия опустошителен трус на 6 февруари т.г.
Голямата част от жителите на града, който е голям индустриален център в южната част на страната, са успели да го напуснат и да се подслонят в близки села. Причината е, че там сградите са ниски и опасността от разрушения при следващи трусове е по-малка, обясни Бакал.
„Доколкото разбрах, една голяма част изпитват недостиг на вода, тъй като тази, която е била питейна, се е замърсила от земетресението, по негово обяснение и проблемът е с отоплението, разбира се, тъй като в момента има проблеми с подаването на газ и хората, които са напуснали града са се заселили в места, където няма отопление“, разказа още нашенецът.
По думите му хората в пострадалите райони са спокойни за това, че цялата организация на спасителните акции е под контрола на държавата.
Организации на изселници от Турция в Германия също са започнали вече кампании за набиране на средства за подпомагане на пострадалите от земетресенията, съобщи своите наблюдения Орхан Бакал, който от години живее в европейската страна.
Цялото интервю можете да чуете в прикачения звуков файл.
Повечето турци не вярват, че която и да било турска политическа сила може да се справи с проблемите в страната, според анкета, проведена от социологическата агенция АСАЛ, предаде БТА. Според резултатите от проучването, 37,9 на сто от анкетираните граждани не вярват, че има политическа формация в страната, която може да се справи със съществуващите..
Досъдебно производство за нанесена телесна повреда е образувано в Районното управление в Кърджали с постановление на Районната прокуратура. По първоначални данни при роднински спор, свързан с ползването на общ двор, 46-годишен нанесъл удари и причинил счупване на гръдната кост на 70-годишна жена. Сектор „Охранителна полиция“ и разследващ полицай..
На 27 януари, 2025 г. в конферентната зала на Монек България АД в Кърджали, бяха представени етапите на изпълнение на успешно спечеления проект “BG-RRP-4.021-0114-C01 - Подобряване на енергийната ефективност на производствена сграда на Монек България”. Монек България АД подписа договор за финансиране с Министерство на регионалното развитие и..
От сряда, 5 февруари 2025 г., БДЖ въвежда по-ниски зонови цени за пътуващите в железопътния участък Кърджали – Момчилград – Подкова. Целта на мярката е да се подобри обслужването и да се улесни пътуването в региона, информират от БДЖ. Пътуванията в тази отсечка ще се таксуват по две фиксирани, по-ниски цени, независимо от категорията на влака –..
Икономисти и финансисти организираха петиция с искане за извънреден конвергентен доклад от Европейската комисия за въвеждането на еврото у нас. "Ако не се предприемат спешни действия от правителството за влизане на България в еврозоната, ескалира рискът от нова вълна на социални искания и политическа демагогия, която ще доведе до отслабване на..
До Народното събрание стигна темата за острата задушлива миризма, носеща се от дни вече в източната промишлена зона в Кърджали. Депутат от "Продължаваме промяната" зададе въпрос към Министъра на околната среда и водите. Татяна Султанова е еколог, дълги години е работила в Министерството на околната среда и водите на различни експертни и..
Източните Родопи са едно от малкото места в Европа, където природният баланс е възстановен почти до състоянието си отпреди два века. Тук екосистемите функционират по естествен начин. С други думи – животните и растенията съжителстват в хармония, без значителна човешка намеса. Това се дължи не само на благоприятните климатични особености, но и на..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478